1924.07.22 Wisła Kraków – Rapid Wiedeń 1:2

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 4: Linia 4:
| stadion(miasto) = Kraków, [[Stadion Wisły]]
| stadion(miasto) = Kraków, [[Stadion Wisły]]
| godzina =
| godzina =
-
| herb gospodarzy =
+
| herb gospodarzy = Wisła Kraków herb1.jpg
-
| herb gości =
+
| herb gości = Rapid Wiedeń herb2.gif
| gospodarze = Wisła Kraków
| gospodarze = Wisła Kraków
| wynik = 1:2 (1:0)
| wynik = 1:2 (1:0)

Wersja z dnia 08:28, 18 sty 2010

1924.07.22, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 1:2 (1:0) Rapid Wiedeń Grafika:Rapid Wiedeń herb2.gif
widzów: 2.500
sędzia: Brand z Krakowa
Bramki
Henryk Reyman 3'


1:0
1:1
1:2

4' Wessely
36' Richter
Wisła Kraków
2:3:5
Mieczysław Wiśniewski
Kazimierz Kaczor
Marian Markiewicz
Stefan Wójcik
Władysław Krupa
Witold Gieras
Józef Adamek
Stanisław Czulak
Henryk Reyman
Władysław Kowalski
Mieczysław Balcer

trener: brak
Rapid Wiedeń
2:3:5
Kolar
Dittrich
Schlosser
Machek
Brandstetter
Nitsch
Kirbes
Richter
Weselik
Zach
Wesely

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


Relacje prasowe

Tygodnik Sportowy nr 30

1500 kibiców. Rapid wracał po wygranych wysoko meczach z Hasmoneą (4. drużyna w mistrzostwach Wiednia). Rozczarował grą, wyróżniali się w ataku jedynie skrzydłowy Wesely i łącznik Richter. Wisła zagrała dobrze. W I. połowie przewaga Rapidu, ale to Reymanowi udaje się już w 4' strzelić gola. W II. połowie obustronne ataki, ale gole strzelają tylko goście (4' Wessely i 34' Richter).

Przegląd Sportowy nr 29

Spodziewano się po Rapidzie cudów, a tymczasem "gwiazdy bledną", jak rozpoczął relację sprawozdawca. Wisła do przerwy przeważała zdecydowanie, po przerwie jednak spuchła i dlatego przegrała. Pierwszy gol padł "w trzeciej minucie po rozpoczęciu z dalekiego, ostrego strzału Reymana, który otrzymał piłkę z podania Balcera". Potem miało miejsce kilka niewyzyskanych sytuacji miejscowych. Po przerwie Zach wjechał z piłką do bramki w 5'. Wisła w defensywie i w końcówce (w 37') Richter strzelił zwycięskiego gola. W Wiśle szwankował środek pomocy.

Sport Ilustrowany nr 24

Piękny mecz, a Rapid to najlepsza drużyna jaką w Krakowie dotychczas widziano. "Pierwsza połowa gry toczy się pod znakiem przewagi Wisły, która już w 3 min. zdobywa prowadzenie przez Reymana z pozycji wypracowanej przez Balcera". Wisła nadal częściej atakuje, ale bezskutecznie (przed przerwą okazje marnują Kowalski i Czulak). Po przerwie zmieniony obraz gry i ataki Wiedeńczyków szybko dają im gola w 4' - Zach. Rapid w ataku - dobra obrona Wisły i sporadyczne ataki „Czerwonych”. W 36' Richter ustala wynik spotkania. Wisła atakowała do końca, ale bezskutecznie. "Wisła grała bardzo dobrze i i był to może jej najlepszy match w tym sezonie. Reyman sprawił miłą niespodziankę, od czasu Olimpiady nie widzieliśmy go jeszcze tak ładnie grającego" 2500 kibiców mimo dnia powszedniego.

Nowy Dziennik nr 166 i Rzeczpospolita

Pierwszy kwadrans meczu dla Wisły i gol w 3’ Reymana po ładnej kombinacji. Wisła grała w tej części gry ofiarnie. Gole, które straciła, można było obronić. Po pauzie Wisła opadła z sił.