1926.02.14 Garbarnia Kraków - Wisła Kraków 2:8

Z Historia Wisły

1926.02.14, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Olszy, 11:00
Garbarnia Kraków 2:8 (2:4) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Dorf
Bramki
5x Henryk Reyman
3x Stanisław Czulak
Garbarnia Kraków
Wisła Kraków
Zdzisław Styczeń
Jan Kotlarczyk
Józef Adamek
Stanisław Czulak
Henryk Reyman

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1926, nr 46 (16 II)

Kraków, 16 lutego.

Wisła Garbarnia 8:2 (4:2).

Czerwoni wystąpili do zawodów w składzie wcale silnym, osłabionym jedynie brakiem Kaczora i Gierasa, których zastąpili jednak silni gracze -rezerwowi. Teren błotnisty na boisku „0lszy“, gdzie rozegrano powyższy mecz, utrudniał prowadzenie normalnie piłki, mimo to mecz należał do wcale interesujących. W pierwszej połowie Garbarnia przychodziła poszczególnymi wypadami do głosu i uzyskała z nich (przyczem winę pewną ponosi prawy pomocnik, nieobstawiający należycie skrzydła) dwie bramki, w tem jedną z rzutu karnego. Wisła zaś zdobywa w tym czasie cztery punkty.

Po pauzie obraz gry się zmienia, Garbarnia, stawiająca poważny opór, dotychczas ogranicza się do obrony niezbyt skutecznej, gdyż Wisła uzyskuje przy wybitnej przewadze w tym okresie cztery punkty. Strzelcami szczęśliwymi byli ze strony Garbarni lewy łącznik i skrzydłowy, ze strony zaś Wisły Reyman I., który strzelił 5 bramek (w tem jedną z rzutu karnego), oraz Czulak, zdobywca 3 punktów.

Drużyna Wisły naogół poza drobnymi wyjątkami okazała, iż przerwa zimowa nie wpłynęła wydatnie na obniżenie się jej formy. Wedle tego jednego występu możnaby twierdzić, iż wróci ona w bardzo krótkim czasie do swojej świetnej formy, jaką osiągnęła w sezonie jesiennym b. r. Czy tak będzie rzeczywiście, to dopiero.przyszłość okaże. Z poszczególnych graczy wyróżniali się Reyman I-, Adamek, Kotlarczyk, Styczeń, ale jako pomocnik), oraz Czulak, któremu brak jeszcze silnych strzałów. Sędzia p. Dorf nieszczególny, zbyt wiele przekroczeń przepisów uchodziło jego uwagi, czy rzuty karne były podyktowane słusznie, to mażnaby wiele mieć przeciw temu zastrzeżeń.

Zawody główne poprzedził przedmecz Wisła II. Olsza II., zakończony zwycięstwem młodej drużyny czerwonych w stosunku 3:1 (1:0). Bramki dla Wisły strzelił Żelazny (1) i Skórzewski (2).