1927.12.04 Garbarnia Kraków - Wisła Kraków 0:5

Z Historia Wisły

1927.12.04, mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 11:30 kontuzja 15'
Garbarnia Kraków 0:5 (0:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia: Seidner
Bramki
Józef Adamek
Józef Adamek
Henryk Reyman
64' Henryk Reyman
Jan Reyman
Garbarnia Kraków
Skład niepełny
2-3-5
Dyduch
Tadeusz Konkiewicz
Stefan Rusin[ek]
Wisła Kraków
Skład niepełny
2-3-5
Jan Ketz
Stanisław Czulak Grafika:Kontuzja.png
Włodzimierz Skóra
Rudolf Matuszczyk
Józef Kotlarczyk
Jan Kotlarczyk
Aleksander Stefaniuk
Józef Adamek
Henryk Reyman
Jan Reyman
Przegląd Sportowy zalicza 3 gole Reymanowi I.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Relacje prasowe

„Ilustrowany Kuryer Codzienny”

1927, nr 336 (6 XII)

Kraków, 4 grudnia. Wisła — Garbarnia 5:0 (0:0). Wczorajszy mecz, rozegrany na twardym, zmarzłym terenie, zakończył się zasłużonem zwycięstwem drużyny czerwonych, która wystąpiła w osłabionym składzie z Ketzem (po dłuższej przerwie) w bramce, Skóra, Matuszczykiem i Stefaniukiem, ostatni zastąpił kontuzjonowanego zaraz z początkiem zawodów Czulaka. Do pauzy przeważała Garbarnia, grająca z wiatrem, która nie umiała jednak żadnego ataku wyzyskać. W drugiej części zawodów Wisła, osiągając wielką przewagę nad swym przeciwnikiem, strzela pięć bramek, z których Adamek i Reyman I zdobyli po dwie, a Reyman III jedną. W drużynie Wisły wybijali się bracia Kotlarczykowie, Reyman I i III, waz Adamek, w Garbarni zaś Konkiewicz, grający w miejsce jesionki, Rusinek, natomiast bramkarz Dyduch-nie zadowolił.


"Wisła-Garbarnia 5:0 - rezultat meczu, który był dla Wisły treningiem przed niedalekim wyjazdem do Pragi. Czerwoni tracą Czulaka, który uległ kontuzji. Bramki: Adamek, Reyman I 3 i Reyman III. Sędzia p. Seidner."http://buwcd.buw.uw.edu.pl/e_zbiory/ckcp/p_sportowy/1927/numer049/imagepages/image2.htm

4.12. Wisła-Garbarnia 5:0 (0:0). Grali: Ketz - Skóra, Matuszczyk, Kotlarczyk II, Kotlarczyk I, Stefaniuk, Adamek, Reyman, Reyman III. Gole: Reyman 2, Adamek 2, i Reyman III.


Do pauzy przeważałą Garbarnia. W II. połowie wyższość Wisły nie podlegała żadnej dyskusji. Zwycięstwo zasłużone. Grano na zmrożonym boisku. Na podstawie: IKC nr 336.