1967.08.04 Wisła Kraków - Hallescher FC 2:2

Z Historia Wisły

1967.08.05, mecz towarzyski, Kraków,
Wisła Kraków 2:2 (1:2) Chemie Halle
widzów: 1000
sędzia: Eliński z Krakowa
Bramki
Wiesław Lendzion 39'


Józef Gach 50'
1:0
1:1
1:2
2:2

43' Albrech
45' Nicht

Wisła Kraków
3-3-4
Stanisław Gonet
Fryderyk Monica
Władysław Kawula
Ryszard Budka
Tadeusz Polak
Józef Gach
Adam Musiał
Wiesław Lendzion
Ireneusz Adamus Grafika:Zmiana.PNG (Henryk Opielka)
Andrzej Sykta
Czesław Studnicki

trener: Mieczysław Gracz
Chemie Halle

Wilk
Damzer
Strickner
Koch
D. Hoffman
Sturm
Rothe
Novotny
Nicht
Matchtj
Albrecht

trener:
Mecz rozegrano prawdopodobnie dzień wcześniej.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

http://mbc.malopolska.pl/dlibra/doccontent?id=15952 strona 2.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1967, nr 181 (4 VIII) nr 6835

Dziś mecz Wisła—SC Halle.

W RAMACH przygotowań do zbliżających się rozgrywek ekstraklasy, piłkarze Wisły rozegrają dziś tj. w piątek 4 bm. towarzyskie spotkanie z czołowym zespołem NRD — SC Halle. Będzie to trzeci występ piłkarzy NRD w naszym kraju.

Początek o godz. 17.30.


Relacje prasowe

Gazeta Krakowska. 1967, nr 186 (5/6 VIII) nr 6053

W towarzyskim, międzynarodowym spotkaniu piłkarskim krakowska Wisła zremisowała z 4 zespołem NRD — SC Chemie Halle 2:2 (1:2). Bramki zdobyli, dla gospodarzy — Lendzion w 39 min. i Gach w 50 min., dla gości — Albrecht w 43 min. i Nicht w 45 min. Sędziował mjr Elińskl. Widzów ok. 1000. Piłkarze Wisły rozegrali niezłą partię i gdyby nie fenomenalna wprost forma bramkarza gości, który parował strzały z najbliższej odległości, to zwycięstwo krakowian nie podlegałoby dyskusji. Sprawiedliwość trzeba jednak oddać, że drużyna gości zaprezentowała niezłe wyszkolenie techniczne, sprawność i kondycję, które winny być wzorem dla naszych zespołów. W krakowskim zespole wystąpiło kilku młodych, mniej znanych graczy, a więc reprezentanci Polski juniorów: Goneta w bramce, Musiał w obronie oraz napastnicy Adamus i Opielka.Echo Krakowa. 1967, nr 182 (5/6 VIII) nr 6836

Bramkarz ratuje gości od porażki

Remis Wisły z SC Chemie Halle W TOWARZYSKIM spotkaniu piłkarskim Wisła Kraków zremisowała z SC Chemie Halle 2:2 (1:2). Bramki zdobyli, dla gospodarzy — Lendzion w 39 i Gach w 50 min., dla gości — Albrecht w 43 i Nicht w 45 min. Sędziował mjr Eliński z Krakowa. Widzów ok. 1.000.

WISŁA: Gonet - Monica, Kawula, Budka — Polak, Gach, Musiał — Lendzion, Adamus (Opielka), Sykta, Studnicki.

SC CHEMIE: Wilk — Damzer, Stlickner, Koch — D. Hoffmann, Sturm — Rothe, Nowotny, Nicht, Matchej, Albrecht.

Mecz miał wybitnie charakter sparringowy, chociaż goście nie przebierali czasem w środkach, chcąc się zrewanżować za poprzednią porażkę z zespołem krakowskim w Węgierskiej Górce.

Tym razem osiągnęli cenny dla siebie remis, lecz główna w tym zasługa bramkarza Wilka, który obronił co najmniej 5 silnych z najbliższej odległości strzałów.

Wisłę należy pochwalić za szukanie ciekawych rozwiązań taktycznych, za próby strzałów z dalszej odległości i za forsowanie ofensywnego stylu gry. Bo wprawdzie ustawienie prezentowano 1—3—3—4, to jednak trójka zawodników ze środkowej strefy nie ograniczała się do podawania piłek, lecz także bombardowała bramkę przeciwnika.

Goście zaprezentowali niezłe wyszkolenie techniczne, b. dobre warunki fizyczne i sprawność, Poza bramkarzem zaimponowali ciągiem na bramkę obaj skrzydłowi. W Wiśle nie było specjalnie słabych punktów, chociaż debiutujący w bramce, utalentowany Gonet wyraźnie „zaspał” przy utracie pierwszej bramki.

Prowadzenie zdobyła Wisła ze strzału Lendziona, po przykładnym podaniu Adamusa. Wyrównał Albrecht, wykorzystując spóźnioną interwencją Goneta a w 2 min. później Nicht z wyraźnego spalonego uzyskał dla Chemie prowadzenie. Po przerwie krakowianie często atakowali, lecz po wyrównaniu ze strzału Gacha, nie zdołali 3 raz zmusić do kapitulacji Wilka.