1968.06.23 Szombierki Bytom - Wisła Kraków 0:2

Z Historia Wisły

1968.06.23, I Liga, 26. kolejka, Bytom, Stadion Szombierek,
Szombierki Bytom 0:2 (0:2) Wisła Kraków
widzów: ok. 2.000-3.000
sędzia: Hołub z Warszawy
Bramki
0:1
0:2
8' Tadeusz Polak
15' Czesław Studnicki
Szombierki Bytom

Ochman
Cygan
Stefan Kliński
Helmut Nowak
Piotr Strzelczyk
Mandziara
Kulanek Grafika:Zmiana.PNG (Plicko)
Bednarek
Jan Wilim II
Jerzy Wilim I
Powieczko

trener:
Wisła Kraków
4-2-4
Henryk Stroniarz
Fryderyk Monica
Ryszard Wójcik
Władysław Kawula
Adam Musiał
Tadeusz Polak grafika: Zmiana.PNG (46’ (Kazimierz Kmiecik)
Czesław Studnicki
Wiesław Lendzion
Józef Gach
Janusz Sputo
Hubert Skupnik

trener: Mieczysław Gracz

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1968, nr 143 (19 VI) nr 7102

PRZED nami już tylko ostatni akt tegorocznych bojów piłkarskich w I i II lidze. O ile w tej drugiej zapadły już wszystkie rozstrzygnięcia, o tyle w ekstraklasie pozostały do rozwiązania kwestie: kto będzie mistrzem (Ruch czy Legia) i kto obok warszawskiej Gwardii opuści I ligę? Krakowian do ostatka intrygować będzie los Wisły. Dzięki nadzwyczaj szczęśliwemu wyniku porażek Gwardii, Stali Rzeszów i LKS-u, wiślacy mają jeszcze cień nadziei na pozostanie w ekstraklasie. Gwardia definitywnie spadła do II ligi, a jej towarzyszką niedoli będzie Wisła, Stal bądź ŁKS. Jeśli Wisła wygra z Szombierkami a Stal lub ŁKS przegrają, to wówczas krakowianie zostaną w lidze dzięki lepszej różnicy bramek. Stal ma bowiem różnice bramek minus 16, ŁKS minus 15, a Wisła, tylko minus 8.

Oczywiście szanse teoretyczne wiślacy mają, ale trudno liczyć na nadmiar szczęścia. Mecz z Szombierkami nie będzie mimo .pozdrów łatwy. Bytomianie grają szybko i zdecydowanie, a na własnym miniaturowym boisku są niezwykle groźni dla najlepszych. Jednocześnie Stal i ŁKS grają u siebie, Legia ma wprawdzie szanse na mistrza, ale czy mimo wszystko zdoła wy­ wieźć obydwa punkty z Rzeszowa? Jeszcze mniejsze szanse ma Pogoń w Łodzi, tym bardziej, że jedenastka szczecińska nie musi się zbytnio angażować, gdyż wcześniej zapewniła Sobie ligowy byt. W sumie więc perspektywy Wisły. na utrzymanie się w lidze są niezbyt wesołe


Echo Krakowa. 1968, nr 146 (22 VI) nr 7105

Transmisja meczu Szombierki — Wisła

ROZGŁOŚNIA Krakowska Polskiego Radia przeprowadzi w niedzielę 23 bm. na fali UKF. 68,75 Mhz bezpośrednią transmisję meczu piłkarskiego o mistrzostwo I ligi pomiędzy Szombierkami Bytom a Wisłą Kraków.

Sprawozdawcą będzie red. W. Zakulski. Początek transmisji o godz. 17.30.


Echo Krakowa. 1968, nr 147 (23/24 VI) nr 7106

Szombierki - Wisła 0:2 (0:2). Bramki zdobyli: Polak w 8 min. i Studnicki w 15 min. Sędziował p. Hołub z Warszawy. Widzów 2 tys.

WISŁA: Stroniarz, Monica, Wójcik, Kawula, Musiał, Sputo, Studnicki, Lendzion, Gach, Polak (Kmiecik), Skupnik.

Wisła spisywała się bardzo dobrze. Dzięki lepszej kondycji, szybkości i technice miała, szczególnie do • przerwy dosyć znaczną przewagę. Już W pierwszej minucie goście mogli pro­ wadzić, ale Sputo zaprzepaścił okazję. W 8 minucie Polak z odległości 20 metrów pięknym strzałem z woleja ulokował piłkę w samym rogu bramki. W 15 min. Kliński w pogoni za piłką opuścił swe stanowisko, nie zdążył wrócić na czas i Studnicki podwyższył wynik na 2:0.

W Wiśle bardzo dobrze ( prezentowała się obrona i Lendzion oraz Sputo.