1988.10.13 Wisła Kraków - Reprezentacja Polski U-21 3:2

Z Historia Wisły

1988.10.13, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły, 17:00
Wisła Kraków 3:2 (1:1) Reprezentacja Polski U-21
widzów:
sędzia: J. Pocięgiel
Bramki
Marek Świerczewski 29'
Arkadiusz Wołowicz 82'

Zbigniew Klaja (k) 89'

1:0
1:1
1:2
2:2
3:2


30' Sajdak

65' Mazurkiewicz
Wisła Kraków
4-4-2
Artur Gaweł grafika: Zmiana.PNG (33' Grzegorz Maśnik)
Marek Motyka grafika: Zmiana.PNG (65' Jacek Mróz)
Dariusz Wójtowicz
Ryszard Karbowniczek
Jarosław Giszka
Marcin Jałocha
Kazimierz Moskal grafika: Zmiana.PNG (65' Dariusz Marzec)
Artur Bożek grafika: Zmiana.PNG (46' Zbigniew Klaja)
Mateusz Jelonek
Marek Świerczewski grafika: Zmiana.PNG (46' Arkadiusz Wołowicz)
Zdzisław Strojek

trener: Aleksander Brożyniak
Reprezentacja Polski U-21
4-4-2
Chyła
Adamczuk
Łapiński grafika: Zmiana.PNG (46' Chwedczuk)
Piotrowicz
Wilczok grafika: Zmiana.PNG (46' Jegor)
Książek
Mazurkiewicz
Skrzypczak
Szulc
Sajdak grafika: Zmiana.PNG (60' Rzeźniczek)
Prabucki grafika: Zmiana.PNG (46' Kamiński)

trener:

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

„Dziennik Polski” nr 239, 240 anons, 241 relacja.

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1988, nr 201 (13 X) nr 12756

Popołudnie z futbolem zaserwowano wczoraj kibicom na boiskach krakowskiej Wisły.

Najpierw na treningowej murawie odbyły się dwa mecze juniorów w ramach turnieju o puchar prezesa klubu Spotkania te decydowały o kolejności w grupach eliminacyjnych. Dynamo Berlin zremisowało 0:0 z Igloopolem Dębica, a drużyna gospodarzy uzyskała także bezbramkowy remis ze Spartakusem Bekescsaba. Wyniki te satysfakcjonowały berlińczyków i wiślaków dziś gdy Echo” opuszcza drukarnię Dynamo walczy z Wisła w finale o główne trofeum imprezy. Mniej zadowoleni z postawy młodych piłkarzy byli widzowie którzy przyszli na stadion przede wszystkim po to aby oglądać celne strzały.

Bramki padły dopiero w towarzyskiej potyczce seniorów pomiędzy I-ligową jedenastką „Białej gwiazdy” a przygotowującą się do eliminacja mistrzostw Europy młodzieżową reprezentacją Polski Piłkarze Wisły wygrali 3:2 (1:1), a gole uzyskali: dla zwycięzców Świerczewski (28 min. głową) Klaja (80 min., z karnego) i Wołowicz (82 min. głową), dla pokonanych — Sajdak (30 min.) i Mazurkiewicz (65 min.) Charakter meczu sprawił, że obie drużyny nie trzymając się sztywno założeń taktycznych przeprowadziły wiele szybkich akcji ofensywnych, stąd m. in. pięć bramek, strzały: wiślaka Moskala w poprzeczkę i młodzieżowca” Kamińskiego w słupek Obaj trenerzy: Aleksander Brożyniak i Bogusław Hajdas dokonali kilku zmian.


Gazeta Krakowska. 1988, nr 242 (14 X) nr 12341

Zwycięski sprawdzian Wisły z „młodzieżówką”

Wczoraj na stadionie przy ul. Reymonta rozegrano towarzyski mecz piłkarski pomiędzy Wisłą i kadrą młodzieżową Polski (do lat 21), która przygotowuje się do wtorkowego spotkania eliminacyjnego do mistrzostw Europy z Albanią. Wygrali krakowianie 3:2 (1:1).

Spotkanie w pierwszej połowie było mało ciekawe, dopiero po przerwie się ożywiło.

Głównie za sprawą wiślaków, którzy ambitnie walczyli do końca i w ostatnich minutach zdołali zdobyć dwa gole. Obydwa zespoły potraktowały mecz szkoleniowo, a trenerzy mieli okazję wypróbować zawodników rezerwowych. Kadrowicze nie zachwycili, grali schematycznie, wykazywali też brak zgrania, sporo było chaosu w ich poczynaniach. Natomiast wiślacy spisywali się nieźle, był to dla nich pożyteczny sprawdzian. W drużynie krakowskiej zadebiutował w bramce Gaweł, ale w 30 min. popełnił fatalny błąd, umożliwiając zdobycie gola Sajdakowi i trener Brożyniak zdjął go w chwilę później z boiska. Dobrze spisywał się Jałocha, dzięki któremu padł drugi gol dla gospodarzy.

Bramkarz kadry nieprzepisowo powstrzymał rajd młodego wiślaka i sędzia podyktował rzut karny, zamieniony na bramkę przez Klaję.

Bramki dla krakowian zdobyli: Świerczewski w 29 min. głową, Kłaja w 80 min z karnego i Wołowicz w 82 min. głową, dla kadry: Sajdak w 30 min. i Mazurkiewicz w 65 min. WISŁA: Gaweł (od 33 min. Maśnik) — Motyka (od 65 min. Mróz), Wojtowicz, Karbowniczek, Giszka — Jałocha, Moskal (od 65 min. Marzec), Bożek (od 46 min. Klaja), Jelonek — Świerczewski (od 46 min. Wołowicz), Strojek.

KADRA: Chyła — Adamczuk, Łapiński (od 46 min. Chwedczuk), Piotrowicz, Wilczok (od 46 min. Jegor) — Książek, Mazurkiewicz, Skrzypczak, Szulc — Sajdak (od 60 min. Rzeźniczek), Prabucki (od 46 min. Kamiński).

Sędziował J. Pocięgiel.

(t)