2018.10.02 Szkoła Futbolu Staniątki Klubem Partnerskim Wisły

Z Historia Wisły

Szkoła Futbolu Staniątki partnerem Wisły!

Podczas sobotniego meczu Wisły Kraków z Koroną Kielce doszło do zawarcia umowy partnerskiej w zakresie szkolenia młodzieży pomiędzy Wisłą Kraków SA, TS Wisła Kraków oraz Szkołą Futbolu Staniątki, która została Klubem Partnerskim Białej Gwiazdy.

Wzorem z poprzednich zawartych umów do tej ze Szkołą Futbolu Staniątki doszło podczas meczu pierwszej drużyny Wisły, w którym czynny udział wzięło blisko 100 zawodników ze Staniątek. Większość dopingowała piłkarzy z poziomu trybun natomiast najstarsi podawali piłki, a najmłodsi wyprowadzali zawodników obu klubów na murawę.

Szkoła Futbolu Staniątki założona została w 2009 roku. Staniątki położone są w powiecie wielickim, oddalone od Krakowa o 20 km. Obecnie w strukturach SFS trenuje 450 dzieci w 24 grupach treningowych od 3 do 15 lat. Dyrektorem Operacyjnym jest Krzysztof Turecki, natomiast Dyrektorem Sportowym Konrad Matysiak. Podjęcie trójstronnej współpracy ma zapewnić stały rozwój zawodników ze Staniątek, którzy będą poddani obserwacji przez Wisłę Kraków. Już teraz w drużynach młodzieżowych trenują Dominik Maśnica, Nikodem Kominiak (obaj rocznik 2006), Bartosz Seweryn (rocznik 2004) czy Kamil Jakóbczyk i Szymon Waligóra (obaj rocznik 2007).

– Szkoła Futbolu Staniątki jako główny cel swojej działalności wyznaczyła sobie dwa zadania. Po pierwsze chcemy umożliwić jak największej liczbie dzieci rozpoczęcie piłkarskiej przygody od najmłodszego wieku. Na dzień dzisiejszy swoją sportową pasję rozwija w naszych strukturach na terenie gmin Niepołomice i Wieliczka blisko 450 dzieci, a najmłodsze z nich mają zaledwie trzy latka – mówi Krzysztof Turecki.

– Drugim naszym celem jest identyfikacja talentu i promowanie najzdolniejszych małych piłkarzy do większych klubów – gdzie będą mieli zapewnione jeszcze lepsze warunki do trenowania oraz rywalizacji z rówieśnikami z najlepszych polskich i zagranicznych szkółek. Dlatego z wielką satysfakcją podpisaliśmy oficjalnie umowę partnerską z Wisłą Kraków. Nasza współpraca trwa od dłuższego czasu czego dowodem jest pięciu naszych wychowanków trenujących obecnie w strukturach Wisły. Wierzymy, że ta współpraca przyniesie jeszcze większe korzyści obydwu stronom i w niedalekiej przyszłości zobaczymy naszego wychowanka w pierwszej drużynie krakowskiego klubu, a może i w reprezentacji Polski – podsumowuje Dyrektor Operacyjny Szkoły Futbolu Staniątki.

Źródło: akademiawisly.pl