2021.05.09 Wisła Kraków U-17 - Górnik Łęczna U-17 5:0

Z Historia Wisły


2021.05.09, Centralna Liga Juniorów U-17, 10. kolejka, Myślenice, Zdrojowa 9, 12:00
Wisła Kraków 5:0 (2:0) Górnik Łęczna
widzów:
sędzia:
Bramki
Feliks Grzybowski 5’
Karol Tokarczyk 20’
Bartosz Seweryn 71’
Dorian Gądek 78’
Aleksander Zębala 79’
1:0
2:0
3:0
4:0
5:0
Wisła Kraków
Oliwier Oczkowskigrafika:zmiana.PNG (46’ grafika:zk.jpg Radosław Zając)
Bartosz Zimnickigrafika:zmiana.PNG (60’ Jakub Krzyżanowski)
Karol Tokarczykgrafika:zmiana.PNG (72’ Aleksander Zębala)
Bartosz Seweryn
Dominik Sargagrafika:zmiana.PNG (72’ Mateusz Stanek)
Jakub Madej
Feliks Grzybowski
Arkadiusz Krzyżanowski
Marcin Górkiewicz
Dorian Gądekgrafika:zmiana.PNG (80’ Bartłomiej Sowa)
Maksymilian Rachfałgrafika:zmiana.PNG (60’ Wiktor Jaślar)

trener:
Marcin Pluta
Górnik Łęczna
Szymon Zabłotny
Michał Szałachowskigrafika:zmiana.PNG (34’ Mateusz Smorga)
Karol Pendel grafika:zk.jpg
Olaf Orełkografika:zmiana.PNG (75’ Mikołaj Pracz)
Jakub Latała
Adrian Gęcagrafika:zmiana.PNG (46’ Mikołaj Szczerba)
Mikołaj Garbaczgrafika:zmiana.PNG (75’ Mateusz Szafran)
Kamil Duda
Dorian Bronowicki
Sebastian Bałaszekgrafika:zmiana.PNG (80’ Arkadiusz Pluta)
Dawid Tkacz

trener:
Gadzicki Artur
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku często nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


CLJ U-17: PIĘĆ BRAMEK, TRZY PUNKTY!

9 maja 2021

W 10. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-17 zawodnicy Białej Gwiazdy podejmowali drużynę Górnika Łęczna. Spotkanie w Myślenicach od początku do końca było pod pełną kontrolą młodych Wiślaków, którzy pewnie pokonali drużynę z Lubelszczyzny 5:0, notując drugie zwycięstwo z rzędu.

Niedzielna potyczka rozpoczęła się po myśli krakowian, którzy już w 5. minucie mogli cieszyć się z pierwszego trafienia autorstwa Feliksa Grzybowskiego, który pewnie wykorzystał rzut karny. Gospodarze nie zwolnili tempa i wyprowadzali kolejne groźne ataki w celu podwyższenia swojego prowadzenia. Ta sztuka powiodła im się w 20. minucie, kiedy to piłkę do siatki Górnika skierował Karol Tokarczyk. Biała Gwiazda grała z pomysłem, umiejętnie operowała piłką, przenosząc akcje na połowę rywala. Goście z kolei próbowali przeciwstawiać się krakowianom, lecz nie mieli ku temu wystarczających argumentów.

Po przerwie niewiele się zmieniło, bowiem to drużyna trenera Pluty nadal była stroną przeważającą, co udowadniała kolejnymi trafieniami. Strzelanie w drugiej połowie rozpoczął Bartosz Seweryn, który w 72. minucie zdobył trzecią bramkę dla Wisły. W 77. minucie faulowany w polu karnym Górnika był Mateusz Stanek, a sędzia po raz drugi tego dnia wskazał „na wapno”. Do piłki podszedł Dorian Gądek i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza przyjezdnych. Nie był to jednak ostatni strzelecki akcent w wykonaniu Wiślaków, bowiem trzy minuty później „kropkę nad i” precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego postawił Aleksander Zębala, ustalając wynik meczu na 5:0.

„Bardzo poważnie potraktowaliśmy spotkanie z Górnikiem i wiedzieliśmy, pomimo wysokiego zwycięstwa w Łęcznej, że mają w swoich szeregach wartościowych zawodników. Chcieliśmy utrzymać poziom koncentracji i realizacji zadań po meczu z TOP-em, gdzie wyglądało naprawdę pozytywnie. Byliśmy dobrze zorganizowani w defensywie i konsekwentni w tym, co robimy. Szybko objęliśmy prowadzenie i kontrolowaliśmy ten mecz, tworząc sobie dogodne okazje do strzelenia kolejnych bramek” – rozpoczął opiekun młodych Wiślaków.

W drugim spotkaniu z rzędu młodzi Wiślacy zachowali czyste konto. Sternik zespołu CLJ U-17 zaznacza, że drużyna nieustannie pracuje nad poprawą gry w defensywie. „Zwracaliśmy uwagę na ten element gry i wiedzieliśmy, że praca zespołowa pod kątem zabezpieczenia własnej bramki będzie przynosiła nam wymierne efekty w postaci punktów. Znamy swoją jakość, bo w każdym z wcześniejszych meczów stwarzaliśmy swoje sytuacje i strzelaliśmy bramki. Chłopcy uświadomili sobie jednak to, że aby wygrywać spotkania, to organizacja gry obronnej na poziomie zespołowym musi funkcjonować jak najlepiej” – zakończył trener Marcin Pluta.

Wisła Kraków U-17 – Górnik Łęczna U-17 5:0 (2:0)

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Arkadiusz KrzyżanowskiBartosz Seweryn, Jakub Madej, Marcin Górkiewicz, Maksymilian RachfałDorian Gądek, Bartosz Zimnicki, Dominik Sarga, Oliwier Oczkowski, Feliks GrzybowskiKarol Tokarczyk

Ławka rezerwowych: Błażej Kamiński, Jakub Krzyżanowski, Bartłomiej Sowa, Radosław Zając, Aleksander Zębala, Mateusz Stanek, Wikotr Jaślar

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl


GŁOS CLJ-KI: TOMASZ DUSIK, DORIAN GĄDEK

10 maja 2021

W miniony weekend swoje spotkania na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów rozegrali młodzi Wiślacy z zespołów CLJ U-17 oraz CLJ U-15. Obie drużyny zwycięsko zakończyły swoje pojedynki, pokonując kolejno Górnika Łęczna oraz Cracovię. Kolejne występy w koszulkach z białą gwiazdą na piersi rozegrali Tomasz Dusik oraz Dorian Gądek, którzy podzielili się swoimi wrażeniami.

Tomasz Dusik (CLJ U-15):

„Podeszliśmy do tego spotkania tak samo, jak do każdego innego. Chcieliśmy przejąć inicjatywę i prowadzić grę, co od pierwszego gwizdka sędziego konsekwentnie realizowaliśmy. W pierwszej połowie próbowaliśmy uderzeń z dystansu, jednak piłka nie znalazła drogi. W szatni powiedzieliśmy sobie kilka słów i na drugą połowę wyszliśmy mocno zmotywowani. Kluczowa była cierpliwość, bo w końcu strzeliliśmy trzy bramki, które zapewniły nam zwycięstwo” – rozpoczął Tomasz Dusik, dodając: „Dla każdego Wiślaka mecz derbowy to niezwykłe wydarzenie. Tak też było w sobotę, kiedy tworzyliśmy prawdziwą rodzinę, co było kluczem do sukcesu. Po raz kolejny Derby zakończyły się naszym zwycięstwem. Jest to dla nas niesamowite uczucie i motywacja do kolejnych spotkań.

Dorian Gądek (CLJ U-17)

„Poprawa gry w defensywie była elementem, któremu poświęciliśmy dużo uwagi. Cieszymy się, że w kolejnym spotkaniu gramy „na zero z tyłu”, co pomogło nam w odniesieniu tych dwóch zwycięstw, których tak bardzo potrzebowaliśmy. Cieszę się, że mogłem dołożyć swoją cegiełkę w postaci bramki, co na pewno jest dla mnie dużym powodem do satysfakcji tym bardziej, że nie mam zbyt wielu okazji, by umieszczać piłkę w siatce” – rozpoczął młody Wiślak.

Spotkanie z Górnikiem było trzecim spotkaniem, które krakowianie rozgrali w przeciągu tygodnia. Zawodnik zapewnia jednak, że zespół jest odpowiednio przygotowany do rywalizacji w niedużym odstępie czasowym. „Gra co trzy dniu wymaga odpowiedniego przygotowania i regeneracji, ale jesteśmy odpowiednio przygotowani do takiego wysiłku, dlatego nie mamy problemu z tym, by prezentować się z dobrej strony” – zakończył Dominik Sarga.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl