2021.08.21 Sandecja Nowy Sącz U-15 - Wisła Kraków U-15 0:2

Z Historia Wisły

2021.08.21, Centralna Liga Juniorów U-15, 1. kolejka, STADION KS Biegoniczanka (Nowy Sącz, Elektrodowa 49), 13:00
Sandecja Nowy Sącz 0:2 (0:1) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
0:1
0:2
3' Bartłomiej Koryga
45' Mateusz Pomietło
Sandecja Nowy Sącz
Jakub Szczurowski grafika:zmiana.PNG(60' Paweł Ogorzałek)
Paweł Stępkowicz
Kacper Czech
Piotr Palacz grafika:zmiana.PNG(70' Konrad Cisoń)
grafika:zk.jpg Tomasz Najduch grafika:zmiana.PNG(71' Mikołaj Pyrcioch)
Adam Tomasiak grafika:zmiana.PNG(68' Mateusz Jaworski)
grafika:zk.jpg Dominik Rembiasz grafika:zmiana.PNG(60' Jakub Plata)
Eryk Kosiński
Xawier Koral
Jakub Bednarek
Antoni Macałka

trener:
Czernecki Jerzy
Wisła Kraków
Filip Przybyłko grafika:zk.jpg grafika:zmiana.PNG(77' Konrad Furman)
Mateusz Pomietło
Kacper Symula
Tobiasz Surma
Eryk Daczewski grafika:zmiana.PNG(70' Aleksy Rokosz)
Piotr Chrapusta
Filip Baniowski
Ignacy Wnęk grafika:zmiana.PNG(64' Mateusz Wilk)
Antoni Wójcik
Olivier Kowalski
Bartłomiej Koryga grafika:zk.jpg grafika:zmiana.PNG(77' Nathan Lis)

trener:
Bartosz Bąk
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku z reguły nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


CLJ U-15: ZWYCIĘSKA INAUGURACJA W NOWYM SĄCZU

21 sierpnia 2021

Udanie piłkarze krakowskiej Wisły występujący w Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozpoczęli zmagania ligowe zmagania. Podopieczni trenera Bartosza Bąka rozegrali mecz wyjazdowy z Sandecją Nowy Sącz. Krakowianie okazali się lepsi od swojego rywala, którego pokonali 2:0, a bramki dla drużyny spod Wawelu strzelali Bartłomiej Koryga oraz Mateusz Pomietło.

Piorunujący początek

Początek sobotniego spotkania krakowskiej Wisły z Sandecją Nowy Sącz zdecydowanie należał do podopiecznych trenera Bartosza Bąka. Piłkarze Białej Gwiazdy od początku meczu narzucili swój styl gry, czego efektem było sporo szans pod bramką rywala. Już w 2. minucie Bartłomiej Koryga świetnie odnalazł się przed bramką rywala i umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Po dobrym początku zawodnicy spod Wawelu nieco oddali kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Sandecja przez pewien czas dobrze radziła sobie zarówno w defensywie jak i w ofensywnie, gdzie udało jej się stworzyć kilka dogodnych okazji – w tym jedną, gdzie po strzale jednego z graczy piłka obiła poprzeczkę. Ostatecznie jednak żadnej z drużyn nie udało się ani podwyższyć prowadzenia, ani doprowadzić do wyrównania i na przerwę obie ekipy schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu Białej Gwiazdy.

Szybkie trafienie „kropką nad i”

Druga połowa meczu inaugurującego rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów U-15 rozpoczęła się zdecydowanie lepiej dla krakowian. Wiślacy sześć minut po wznowieniu meczu po raz kolejny mogła cieszyć się ze zdobycia bramki. Tym razem na listę strzelców wpisał się Mateusz Pomietło, który otrzymał dobre, poprzeczne podanie od jednego z kolegów z drużyny. Młody zawodnik Wisły Kraków świetnie zachował się po przyjęciu i nie miał problemów z tym, by umieścić piłkę w siatce. Po zdobyciu gola na 2:0, przewaga krakowskiej Wisły była jeszcze bardziej widoczna. Podopieczni trenera Bąka tworzyli sobie kolejne okazje do tego, by zdobyć bramkę, jednak warto zaznaczyć, że końcowa faza meczu była nieco nerwowa. Ostatecznie jednak krakowianom udało się utrzymać prowadzenie i Wiślacy mogli po końcowym gwizdku cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów.

„Dla większości zawodników był to pierwszy mecz w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów, dało się to odczuć, że towarzyszą nam z tym związane dodatkowe emocje. Bardzo dobrze weszliśmy w spotkanie, szybko kreując sytuacje strzeleckie i wykorzystując jedną z nich już w drugiej minucie. Był również w tym meczu momenty nerwowej gry, które były spowodowane brakiem naszej skuteczności” – skomentował trener Wisły Kraków, Bartosz Bąk.

Sandecja Nowy Sącz U-15 – Wisła Kraków U-15 0:2 (0:1)

Bartłomiej Koryga 2′, Mateusz Pomietło 46′

Wisła Kraków: Piotr Chrapusta – Eryk Daczewski (70′ Aleksy Rokosz), Kacper Symula, Ignacy Wnęk (65′ Mateusz Wilk), Olivier Kowalski – Tobiasz Surma, Antoni Wójcik, Mateusz Pomietło – Filip Baniowski, Bartłomiej Koryga (77′ Konrad Furman), Filip Przybyłko (77′ Nathan Lis)

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl