2021.11.20 Górnik Łęczna U-15 - Wisła Kraków U-15 1:1

Z Historia Wisły

2021.11.20, Centralna Liga Juniorów U-15, 14. kolejka, boisko "sztuczne" (Łęczna, Aleja Jana Pawła II 13), 12:00
Górnik Łęczna 1:1 (1:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Michał Wachowicz 31'

1:0
1:1

49' Bartłomiej Koryga
Górnik Łęczna
Michał Wachowicz
Kamil Bajus grafika:zmiana.PNG(32' Daniel Baran)
Bartosz Antończak
Michał Mgłowski grafika:zmiana.PNG(55' Kacper Zarczuk)
Kacper Głowacz grafika:zmiana.PNG(55' grafika:zk.jpg Maksymilian Polkowski)
Mateusz Słomka
Patryk Pastusiak
grafika:zk.jpg Oliwier Fryt
Szymon Małyska
Szymon Pracz
Igor Dziurian

trener:
Fiedeń Jacek
Wisła Kraków
Franciszek Radwański
Filip Przybyłko
Kacper Symula
Eryk Daczewski grafika:zmiana.PNG(50' Mateusz Pomietło grafika:zk.jpg)
Piotr Chrapusta grafika:zmiana.PNG(41' Nathan Lis)
Filip Baniowski
Ignacy Wnęk grafika:zk.jpg grafika:zmiana.PNG(41' Bartłomiej Bakała)
Mateusz Lejda
Antoni Wójcik
Olivier Kowalski
Bartłomiej Koryga

trener:
Bartosz Bąk
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku z reguły nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


CLJ U-15: PODZIAŁ PUNKTÓW W ŁĘCZNEJ

22 listopada 2021

Ekipa CLJ U-15 mierzyła się w Łęcznej z tamtejszym Górnikiem. Podopieczni trenera Bartosza Bąka zremisowali z gospodarzami 1:1.

W pierwszej połowie Wiślacy cierpliwie budowali akcje wymieniając dużą liczbę podań. Nie przełożyło się to jednak na groźne sytuacje pod bramką rywala. Do szatni z prowadzeniem schodzili natomiast gospodarze. Po wykonaniu rzutu z autu przeprowadzili oni akcję, która została przerwana faulem jednego z defensorów krakowian w okolicach dwudziestego metra. Po wykonaniu rzutu wolnego przez gracza z Łęcznej piłka trafiła prosto w mur i wróciła pod nogi strzelającego, który bez namysłu uderzył i pokonał Piotra Chrapustę. Do przerwy piłkarze spod Wawelu nieustannie atakowali, ale nie przyniosło to efektów w postaci gola.

Dominacja Po dziesięciu minutach od rozpoczęcia drugiej części spotkania padło wyrównujące trafienie. Bartłomiej Koryga przeprowadził indywidualną akcję, podczas której minął dwóch rywali i znalazł się w sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Górnika, którego pokonał uderzeniem w kierunku dalszego słupka. Wiślacy po przerwie byli bardzo zdeterminowani i stworzyli sobie wiele dogodnych okazji do zdobycia zwycięskiego gola, ale piłka po ich uderzeniach nie chciała wpaść do siatki. Warto wspomnieć, że po zmianie stron zawodnicy z Łęcznej oddali tylko jeden strzał na bramkę gości. Mimo przewagi Wiślaków w drugich 40 minutach wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły podzieliły się punktami.

„W pierwszej odsłonie dłużej przebywaliśmy na połowie przeciwnika, jednak zabrakło z naszej strony konkretów. Bramka stracona ze stałego fragmentu gry jeszcze mocniej usposobiła defensywnie drużynę gospodarzy. Odpowiedzieliśmy na samym początku drugiej połowy, po czym wykreowaliśmy dwie bardzo dobre sytuacje zakończone, niestety tylko trafieniami w słupek” – podsumował spotkanie trener Bartosz Bąk.

Górnik Łęczna – Wisła Kraków 1:1 (1:0)

  • Koryga

Wisła Kraków (skład wyjściowy): Piotr Chrapusta, Filip Baniowski, Oliwier Kowalski, Ignacy Wnęk, Kacper Symula ©, Franciszek Radwański, Bartłomiej Koryga, Antoni Wójcik, Mateusz Lejda, Eryk Daczewski, Filip Przybyłko

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl