Wisła All in! Games Kraków

Z Historia Wisły

Spis treści

Lata

2019; 2020; 2021; 2022

Kadra

CS:GO

FIFA20

Wisła All in! Games Kraków prezentuje sekcję esportową

Wisła All in! Games Kraków z dumą przedstawia sekcję esportową. Barwy Białej Gwiazdy reprezentować będą zawodnicy rywalizujący w Fifę 20, a także zespół Counter-Strike: Global Offensive.


16.10.2019r.

Redakcja

400mm.pl


Powołanie do życia sekcji esportowej to kolejny krok włodarzy w kierunku rozwoju Klubu i budowania jego tożsamości w kolejnych, innowacyjnych sektorach. Wejście na nowy rynek pozwoli na pokazanie prawdziwego charakteru Wisły Kraków młodej rzeszy odbiorców. Nowy projekt udowadnia, że esport łączy innowacyjne trendy z ponad 113-letnim doświadczeniem i historią Wisły Kraków.

"Powołanie sekcji esportowej, a także pozyskanie dla niej tytularnego Sponsora, jest naturalnym krokiem rozwojowym Wisły Kraków na drodze do odbudowy Klubu. Myśląc o przyszłości otwieramy się na nowe, perspektywiczne kierunki, poszerzając obszary dotychczasowego działania. Myśląc o teraźniejszości, zyskujemy nowy podmiot finansujący także Klub jako całość. Warto zaznaczyć, że wzrastają również możliwości pozyskania kolejnych Sponsorów oraz zawierania relacji biznesowych w innowacyjnych branżach, które coraz częściej widać w globalnym futbolu. Cieszymy się, że białą gwiazdę na piersi nosić będą młodzi zawodnicy, współtworząc tym samym potęgę Wisły w obu światach: wirtualnym i realnym. Jesteśmy pewni, że współpraca ta przyniesie wszystkim stronom korzyści” - powiedział Piotr Obidziński, który w Wiśle Kraków SA pełni obowiązki Prezesa.

Zawodnicy sekcji esportowej występować będą pod nazwą Wisła All in! Games Kraków. Sponsorem tytularnym jest krakowska firma All in! Games, która jest Partnerem biznesowym Klubu.

„Rynek gier rozwija się dynamicznie, a esport jest jego istotnym elementem, dlatego chcemy stać się częścią tego fenomenu” - mówi prezes All in! Games, Maciej Łaś. „Turnieje esportowe przyciągają przed ekrany miliony widzów na całym świecie, a polskie drużyny nie raz pokazały co potrafią i trafiały na podium w międzynarodowych potyczkach. Wisła Kraków to klub z tradycjami, wieloletnią historią sukcesów i jednocześnie bardzo rozpoznawalna marka. Wierzymy, że to pomoże nam dotrzeć do wielu nowych odbiorców. Zaangażowanie w esport nie tylko odkryje przed nami nowe możliwości rynku, ale również pozwoli nam na lepszą obsługę gier esportowych, które trafią w przyszłości do naszego portfolio. Zdobędziemy doświadczenie, które z pewnością przyniesie w przyszłości wiele korzyści”.

Wisłę All in! Games Kraków reprezentować będą początkowo dwie esportowe dywizje. Jedną z nich jest zespół CS:GO, który jak dotąd występował pod roboczą nazwą “adwokacik”. O sile składu stanowi mieszanka doświadczonych zawodników i młodych talentów, która zdążyła już zaistnieć zarówno na krajowej, jak i międzynarodowej arenie. W ostatnim czasie nasi reprezentanci pojawili się na turnieju V4 Future Sports Festival w Budapeszcie, gdzie dotarli do ćwierćfinału zmagań. Wkrótce, już w barwach Wisły All in! Games Kraków, drużyna przystąpi do rywalizacji w m.in. ESL Mistrzostwach Polski. Jej debiutem będą natomiast rozgrywki WarmUP organizowane przez Polską Ligę Esportową, które odbędą się 18-20 października podczas Targów Poznań Game Arena.

“Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zasilamy szeregi Wisły All in! Games Kraków i będziemy reprezentować jej barwy podczas zmagań na krajowej i międzynarodowej scenie. Białej Gwieździe kibicowałem już od najmłodszych lat, dlatego występowanie w jej trykocie jest dla mnie spełnieniem marzeń. Razem z moimi kolegami z drużyny zrobimy wszystko, by zaznaczyć obecność naszego Klubu w Europie oraz na świecie” - powiedział Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, kapitan drużyny CS:GO.

Barwy Wisły All in! Games Kraków reprezentować będą również zawodnicy FIFA 20. Do sekcji należą Bartosz “bejott” Jakubowski oraz Jakub “cyanide” Mikołajewski. Obaj gracze mają ogromne doświadczenie w rywalizacji na krajowym i międzynarodowym podwórku, a w ostatnim sezonie występowali w rozgrywkach Ekstraklasa Games. Zarówno Jakubowski, jak i Mikołajewski, znaleźli się również w Narodowej Drużynie Esportu powołanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę.

“Cieszę się, że Wisła obdarowała mnie zaufaniem i w nadchodzącym sezonie będę mógł występować pod jej banderą. Razem z moim kompanem z dywizji, cyanide’em, dołożymy wszelkich starań, by w nadchodzących wielkimi krokami zmaganiach osiągać najwyższe cele” - powiedział Bartosz “bejott” Jakubowski, reprezentant dywizji Fify Wisły All in! Games Kraków.

Skład drużyny CS:GO Wisła All in! Games Kraków wygląda następująco:

- Grzegorz “SZPERO” Dziamałek;

- Kacper “kaper” Słoma;

- Piotr “morelz” Taterka;

- Wiktor “mynio” Kruk;

- Grzegorz “jedqr” Jędras

Barwy Wisły All in! Games Kraków w Fifie 20 reprezentować będą:

- Bartosz “bejott” Jakubowski;

- Jakub “cyanide” Mikołajewski

O marce All iN! Games: All iN! Games to wydawca gier komputerowych z siedzibą w Krakowie. Firma tworzy i obsługuje wyjątkowe gry na komputery osobiste i konsole, pracując nad polskimi i międzynarodowymi projektami, by oferować graczom nowy poziom rozgrywki. All iN! Games jest wydawcą między innymi takich tytułów jak Ghostrunner (One More Level), Tools Up! (The Knights of Unity) czy Paradise Lost (PolyAmorous). All iN! Games obecnie prowadzi proces połączeniowy z notowaną na GPW spółką Setanta Finance Group S.A. Po zakończeniu fuzji spółka przyjmie nazwę All iN! Games S.A.

Nowe oblicze Wisły - Biała Gwiazda i All in! Games łączą siły

Coraz większa popularność świata gier sprawia, że już nikt nie przechodzi obojętnie obok rynku esportu. Również krakowska Wisła dostrzega korzyści płynące z otwarcia się na nowe kierunki i możliwość rozwoju klubu. Współpraca z nowym sektorem to okazja na zwiększenie popularności wśród jeszcze większej grupy odbiorców i pokazanie tożsamości klubu. Dzisiejszego popołudnia mieliśmy okazję brać udział w wyjątkowym wydarzeniu - podczas oficjalnej konferencji powołano do życia esportową drużynę Wisły, reprezentującą Białą Gwiazdę w dwóch grach: Counter Strike: Global Offensive i Fifa 20. Oto, co podczas tego spotkania powiedzieli przedstawiciele klubu i firmy All in! Games, sponsora naszej sekcji esportowej.


16.10.2019r.

Michał Stompór

400mm.pl


Piotr Obidziński, pełniący obowiązki Prezesa Wisły Kraków:

„Jest mi niezmiernie przyjemnie poinformować, że Wisła Kraków otworzyła się na nowy rynek, który w badaniach określany jest jako jeden z najbardziej rozwojowych. To duży krok w kierunku odbudowy Wisły - po pierwsze ze względu na to, że ta branża jest przyszłościowa, a także dlatego, że inne europejskie kluby w swoich szeregach mają drużyny esportowe. Sponsor tytularny drużyny esportowej staje się także w części sponsorem głównej drużyny. Cieszymy się, że młodzież profesjonalnie zajmuje się esportem i chce do nas dołączać. To duży krok w budowaniu wielkiej Wisły, potężnej Wisły, która ciągle chce się rozwijać. Kontrakt został podpisany na okres trzech lat, a firma All in! Games niedługo będzie notowana na giełdzie. Kwota, jaką firma All in! Games przekaże w ramach współpracy to 1,8 miliona złotych, po 600 tysięcy rocznie, z czego 20% zasili spółkę piłkarską. Firma dostała jedną z lóż, a w przyszłości, możliwe, że zagości na koszulce lub spodenkach pierwszej drużyny. Mamy rozeznanie na rynku esportowym, wiedzieliśmy, którzy zawodnicy są rokujący. Mam nadzieję, że już w Poznaniu (Poznań Game Arena) przekonamy się o ich sile.”

Maciej Łaś, Prezes All in! Games:

„Zajmujemy się wydawaniem gier komputerowych i ciągle się rozwijamy. Segment esportowy stanowi dużą część branży gamingowej i dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z Wisłą. Rynek esportowy przyciąga przed ekrany miliony widzów i chcemy być tego częścią. Polscy zawodnicy już zaznaczyli swój udział i niezmiernie cieszymy się, że są z nami. Myślę, że ta umowa pozwoli im na kolejne sukcesy i rozwój, do czego też dążymy. Wisły Kraków reklamować nie muszę - jest to marka, której nie trzeba przedstawiać i dlatego zdecydowaliśmy się na współpracę. Nasze zaangażowanie w esport pozwoli nie tylko Wiśle, ale także naszej firmie na rozwój.”

Mieszko Łabuz, Menedżer ds. Sprzedaży i Koordynator Klubu Biznesu 1906:

„Kontakt z All in! Games to nie jest pierwsze spotkanie Wisły i wspomnianej firmy. Dwa lata temu dołączyli do Klubu Biznesu 1906 - dzisiejsze wydarzenie to dowód, że współpraca z Wisłą nie kończy się tylko na uczestnictwie w Klubie, ale jest ciągle rozwijana.”

Prezentacja zawodników Wisła All in! Games Kraków

W środę, 16 października, miejsce miała oficjalna konferencja prasowa, podczas której ogłoszono powstanie sekcji esportowej Białej Gwiazdy oraz jej Sponsora tytularnego. Teraz pora zaprezentować głównych bohaterów, czyli zawodników drużyny Wisła All in! Games Kraków.


18.10.2019r.

Redakcja

400mm.pl


GRACZE CS:GO

Grzegorz „SZPERO” Dziamałek


Najbardziej doświadczony reprezentant Wisły All in! Games Kraków. Uczestnik prestiżowego Majora (turnieju najwyższej rangi) w CS:GO oraz czterokrotny mistrz Polski. Jeden z najlepszych snajperów na Starym Kontynencie. W ogólnoświatowych statystykach widnieje na 5. miejscu z prawie 11 tysiącami eliminacji. Twórca i kapitan drużyny, która zasłynęła na krajowym podwórku. Przez kilkanaście lat trenował piłkę nożną. W bliskim mu Krakowie ukończył studia magisterskie.

Grzegorz „jedqr” Jędras


Najmłodszy zawodnik Białej Gwiazdy. Na niedawnym turnieju V4 Future Sports Festival w Budapeszcie zaprezentował się najlepiej pod względem indywidualnym spośród wszystkich Polaków. W bardzo szybkim tempie przebił się na profesjonalny szczebel rozgrywkowy, podpisując pierwszy zawodowy kontrakt w końcówce ubiegłego roku.

Kacper „kaper” Słoma


Od samego początku zawodowej kariery stanowił o sile czołowych polskich zespołów. Razem z Grzegorzem “SZPERO” Dziamałkiem uplasował się na drugim miejscu podczas tegorocznych finałów World Electronic Sports Games. Razem z naszym kapitanem stanowi niezawodny duet - zarówno na serwerze, jak i poza nim.

Wiktor „mynio” Kruk


mynio może pochwalić się bogatym stażem na krajowej scenie Counter-Strike’a. Wielokrotny uczestnik ESL Mistrzostw Polski i triumfator Polskiej Ligi Esportowej. Jego doświadczenie i opanowanie podczas gry jest doceniane przez krajowych ekspertów.

Piotr „morelz” Taterka


W swojej karierze profesjonalnego zawodnika morelz występował w wielu czołowych formacjach w Polsce. Grał m.in. dla PRIDE oraz PACT, chociaż bez wątpienia największym echem odbiła się informacja o jego dołączeniu do legendarnego Virtus.pro, w barwach którego występował w drugiej połowie 2018 roku. Razem ze SZPEREM, myniem oraz kaperem triumfował także na finałach Polskiej Ligi Esportowej.

GRACZE FIFA

Bartosz „bejott” Jakubowski


Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i doświadczonych zawodników ze sceny FIFA w naszym kraju, a do tego członek Narodowej Drużyny Esportu. Jakubowski dwukrotnie zdobywał mistrzostwo Polski, a w ubiegłym sezonie wziął również udział w turnieju kwalifikacyjnym Global Series w Londynie. Stawiając na rozwój swojej esportowej kariery, rzucił dotychczasową pracę w banku. Dodatkowo z powodzeniem rozbudowuje swoją działalność w serwisie YouTube, gdzie prowadzi kanał poświęcony Fifie. W wolnych chwilach poświęca się muzyce.

Jakub „cyanide” Mikołajewski


Postrzegany jako jeden z największych talentów na polskiej scenie Fify. Dwukrotny triumfator Playstation League, wicemistrz inauguracyjnego sezonu Ekstraklasa Games i członek Narodowej Drużyny Esportu. Jest miłośnikiem sportów zespołowych oraz sportów walki, a oprócz tego - podobnie jak Jakubowski - śpiewa i gra na gitarze.

Witamy w wiślackiej rodzinie! Źródło: wisla.krakow.pl