1924.07.09 Wisła Kraków – Akademisk Boldklubben 1:3

Z Historia Wisły

(Różnice między wersjami)
Linia 18: Linia 18:
| statystyki = Rogi: 6:3
| statystyki = Rogi: 6:3
}}
}}
-
__NOTOC__
+
[[Grafika:Goniec Krakowski 1924-07-12.JPG|thumb|right|200 px]]
==Relacje prasowe==
==Relacje prasowe==
[[Grafika:Stadjon 1924-07-17c.JPG|thumb|right|200px]]‎
[[Grafika:Stadjon 1924-07-17c.JPG|thumb|right|200px]]‎

Wersja z dnia 06:54, 5 lip 2011

1924.07.09, Mecz towarzyski, Kraków, Stadion Wisły,
Wisła Kraków 1:3 (0:1) Akademisk Boldklubben
widzów: 1.000
sędzia: Mund
Bramki


Stanisław Czulak 71'

0:1
0:2
1:2
1:3
17'
68'

75'
Wisła Kraków
2:3:5
Mieczysław Wiśniewski
Kazimierz Kaczor
Marian Markiewicz
Jan Kotlarczyk
Witold Gieras
Stefan Wójcik
Józef Adamek
Stanisław Czulak
Henryk Reyman
Stefan Reyman
Mieczysław Balcer

trener: brak
Akademisk Boldklubben
Rogi: 6:3

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Spis treści

Relacje prasowe

"Stadjon" z 1924.07.17

Może „przeładowanie” Krakowa imprezami zagranicznymi jest przyczyną ze występom mistrza Danji „Akademicki Boldklub” z Kopenhagi przeciw Wiśle poświęcono w Krakowie za mało uwagi. Może przyczyniła się do tego i ostatnia klęska Duńczyków z lwowską Pogonią (1 : 3) a szkoda, bo pierwsza ta goszcząca w Polsce drużyna duńska pokazała grę bardzo dobrą w każdym kierunku. Dobra technika, taktyka i kombinacja doskonały start i strzał słowem wszelkie przymioty wysokiej klasy. I nie dziw, gdy się zważy że Duńczycy, o których nasz ogół sportowy wie niestety nie wiele, mają częstą sposobność spotkań z zawodowymi drużynami angielskiemi. Akademicki Boldklub n. p. pokonał ostatnio w bieżącym Sezonie Huddersfield w stosunku 2:1.

Wrażanie jakie goście duńscy pozostawili po sobie każe żywić sportom polskim jaknajżywszych stosunków z piłkarzami Danji.

Zato Wisła zaprezentowała się prawie że fatalnie. Największym bywalcom meczowym trudno będzie wyszukać tak słaby dzień w historji Wisły.

"Tygodnik Sportowy" nr 29

Goście wcześniej przegrali z Pogonią 1:3 i spodziewano się zwycięstwa Wisły. Akademisk grał długimi podaniami i co najważniejsze miał dobrze dysponowanego bramkarza. W Wiśle niedysponowany Wiśniewski puścił 3 gole. "Reyman I za ciężki, jakby odrabiał w tym dniu pańszczyznę". Inni gracze „Czerwonych” byli nie lepsi, jedynie Adamek zagrał na dobrym poziomie. Gra toczona była na środku boiska, częściej atakują Duńczycy (1. gol w 17'), potem lepsza gra Wisły (niewykorzystane sytuacje Reymana II. w 21' i Czulaka w 25'). Po przerwie rotacja graczy w linii ataku Wisły przynosi gola w 26' Czulaka z centry Reymana II. Gole dla Duńczyków padają w 23' i 30' tej częsci gry. 1000 kibiców.

"Przegląd Sportowy" nr 28

Drużyna duńska zaprezentowała doskonałą technikę, grę elegancką i poprawną - choć irytowała obserwatorów zbytnia hyperkombinacja i próby wjechania z piłką do siatki. Wisła zmęczona po meczu z Slavią miała jeden z swych słabszych dni. Błędy Wiśniewskiego zadecydowały o wyniku. Atak "poza Reymanem i Balcerem" zawiódł. Gra toczona była przy przewadze Duńczyków. I. gol po wypuszczeniu piłki z rąk przez Wiśniewskiego. Bramkarz Akademisk z kolei łapał silne strzały Reymana z dystansu, gdyż obrona nie dopuszczała Wiślaków w pole karne. Po przerwie gole padły w 23 i 30'. Honorowy gol dla Wisły Czulaka padł z podania Adamka. Widzom podobała się gra gości i nagrodzili ich oklaskami.

"Sport Ilustrowany" nr 22

Duńczycy zagrali ambitnie, ale bez rewelacji. Wisła zlekceważyła rywala. Gra była otwarta, a jej przebiego stanowi nauczkę dla Wisły, by nie lekceważyć rywali. 6:3 w rogach dla Wisły.