1974.03.17 Legia Warszawa - Wisła Kraków 1:2

Z Historia Wisły

1974.03.17, I Liga, 17. kolejka, Warszawa, Stadion Wojska Polskiego,
Legia Warszawa 1:2 (1:1) Wisła Kraków
widzów: 17.000
sędzia: Jarguz
Bramki

Robert Gadocha 36'

0:1
1:1
1:2
19’ (g) Zdzisław Kapka

56' Kazimierz Kmiecik
Legia Warszawa

Piotr Mowlik
Adam Topolski
Andrzej Zygmunt
Feliks Niedziółka
Jan Samek
Jan Pieszko
Stefan Białas
Tadeusz Cypka
Wiesław Pacocha Grafika:Zmiana.PNG (65' Bogdan Kwapisz)
Władysław Dąbrowski
Robert Gadocha

trener: Jaroslav Vejvoda
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet
Antoni Szymanowski Grafika:Zk.jpg
Henryk Maculewicz
Jerzy Płonka
Adam Musiał
Henryk Szymanowski
Ryszard Sarnat
Krzysztof Obarzanowski
Zdzisław Kapka
Kazimierz Kmiecik
Marek Kusto

trener: Jerzy Steckiw

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Pocztówka wydana nakładem 24 000 egzemplarzy.
Pocztówka wydana nakładem 24 000 egzemplarzy.
Warszawski stadion pustoszeje - Wisła znowu wygrała.
Warszawski stadion pustoszeje - Wisła znowu wygrała.

Spis treści

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1974, nr 63 (15 III) nr 8856

Również w niedzielę, tym razem z Warszawy, w paśmie 68,75 MHz, usłyszymy sprawozdanie z meczu piłki nożnej o mistrzostwo I ligi między Legią a Wisłą (początek o godz. 12.05)


Echo Krakowa. 1974, nr 64 (16/17 III) nr 8857

W BARDZO niedobrym stylu rozpoczęli piłkarze Wisły wiosenną rundę ligowych rozgrywek. Mecz z warszawską Gwardią przegrany 0:1 nie byłby może powodem do tak surowej oceny, gdyby jednak porażka z mniej więcej równym klasą rywalem, przyszła po dobrej, ambitnej grze.

Tymczasem krakowianie przegrali spotkanie, w sposób zmuszający do skierowania pod adresem piłkarzy słów krytyki.

Inauguracyjny mecz ligowej wiosny przeszedł już jednak do historii, a przed wiślakami nowe żądanie, znacznie trudniejsze aniżeli przed tygodniem.

Przyjdzie im bowiem grać w Warszawie przeciwko Legii, zespołowi, który należy do najsilniejszych w Polsce i walczy podobnie jak krakowianie o medalową lokatę w rozgrywkach.

Aktualnie obie drużyny mają jednakowy dorobek punktowy —po 20 pkt. w 16 grach i zajmują sąsiednie miejsca w tabeli — 4. Wisła, 5. Legia, przy czym krakowianie mają korzystniejszą różnicę bramkową od przeciwników.

W ostatnich latach wiślacy grali w stolicy zazwyczaj dobrze, odnieśli w meczach z Legią szereg sukcesów, być może iż i tym razem zdołają wrócić, z wyprawy do stolicy z tarczą. Wynik remisowy byłby częściową rehabilitacją krakowian za porażkę z Gwardią a wygrana wróciłaby kibicom wiarę w możliwości zespołu i jego wysoką lokatę w końcowej klasyfikacji rozgrywek.

Miejmy nadzieję, że A. Szymanowski, Gonet, Kapka, Sarnat. Musiał, Kmiecik i pozostali piłkarze Wisły nie wrócą do Krakowa z pustymi rękami.

Echo Krakowa. 1974, nr 65 (18 III) nr 8858

LEGIA — WISŁA 1:2 (1:1). Bramki strzelili: dla Legii — Gadocha w.36 min., a dla Wisły — Kapka w 20 miń. (głową) i Kmiecik w 56 min. gry.

Wisła — Gonet — A. Szymanowski, Maculewicz, Płonka, Musiał — H. Szymanowski, Obarzanowski, Sarnat — Kapka, Kmiecik, Kusto.

Po niefortunnej porażce z warszawską Gwardią przed tygodniem, piłkarze Wisły wzięli się na serio do gry i w wyjazdowym spotkaniu uzyskał piękne zwycięstwo nad Legią. Wygrana krakowian była, w pełni zasłużona.

Mieli oni. przez większą część meczu wyraźną przewagę, stworzyli, więcej niebezpiecznych sytuacji podbramkowych od gospodarzy i znacznie lepiej paraliżowali wszelkie ofensywne poczynania legionistów, Raz tylko Robert Gadocha zdołał wymanewrować defensorów krakowskich, i choć mocno atakowany strzelił bramkę dla swej drużyny.

W zespole krakowskim na najwyższe noty zasłużyli A. Szymanowski i Musiał oraz przebojowy Kusto, którego rajdy wprowadzały spore zamieszanie w szeregach drużyny warszawskiej.

Warto dodać, że legioniści wystąpili w tym meczu bez dwóch kadrowiczów —Deyny i Ćmikiewicza, którzy z uwagi na kontuzje nie mogli grać.