1975.08.23 GKS Jastrzębie - Wisła Kraków 1:0

Z Historia Wisły

1975.08.23, Puchar Polski, 1/16 finału, Jastrzębie, Stadion GKS,
GKS Jastrzębie 1:0 (0:0) Wisła Kraków
widzów: 3.000
sędzia: Gawron z Rzeszowa
Bramki
Pilch 59' 1:0
GKS Jastrzębie

Koterba
Langer
Czenczek
Górecki
Lajda
Buchalik
Fojcik
Ryszard Duda
Grządziel
Twardowski Grafika:Zmiana.PNG (77' Kokoszka)
Pilch

trener:
Wisła Kraków
4-3-3
Stanisław Gonet
Antoni Szymanowski
Henryk Maculewicz
Kazimierz Gazda
Adam Musiał
Henryk Szymanowski
Andrzej Garlej
Jerzy Płonka grafika: Zmiana.PNG (76’ Janusz Surowiec)
Zdzisław Kapka
Kazimierz Kmiecik
Marek Kusto grafika: Zmiana.PNG (70’ Stanisław Krasny)

trener: Aleksander Brożyniak

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl

Bilet meczowy.
Bilet meczowy.

Relacje prasowe

Echo Krakowa. 1975, nr 183 (25 VIII) nr 9278

W sobotę i niedzielę rozegrano spotkania 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Krakowska Wisła uległa Górnikowi Jastrzębie 0:1 (0:0). jedyną bramkę zdobył w 57 min. Pilch.

Krakowianie, po słabej grze przegrali z występującymi w katowickiej klasie okręgowej piłkarzami Jastrzębia. Tak więc wiślacy dołączyli do grona I ligowców którzy zostali wyeliminowani z PP.


Gazeta Południowa. 1975, nr 185 (25 VIII) nr 8523

Chociaż ekstraklasa piłkarska pauzowała, ale emocji nie brakło. 16 zespołów I ligi, 8 drużyn II i 8 reprezentantów klas niższych zmierzyło się ze sobą w sobotę i niedzielę w pojedynkach 1/16 finału Pucharu Polski. Doszło do kilku niespodzianek. Stara prawda, że w Pucharze nie ma faworytów, znalazło potwierdzenie i tym razem. Aż siedem zespołów naszej ekstraklasy zakończyło już karierę w Pucharze. Znalazły się wśród nich tak renomowane jedenastki, jak mistrz Polski Ruch Chorzów, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin. Losy tych drużyn podzieliły także: Szombierki Bytom, Lech Poznań, ROW Rybnik i GKS Tychy. Do największej niespodzianki doszło w Jastrzębiu, gdzie miejscowy zespół klasy wojewódzkiej Górnik wyeliminował kandydata do tytułu mistrza Polski Wisłę Kraków 1:0 (0:0). Bramkę dla gospodarzy zdobył Pilch, a ich zwycięstwo mogło wypaść jeszcze okazalej, gdyż więcej sytuacji strzeleckich stworzyli piłkarze Górnika. Bramkarz Wisły Gonet był jednak najlepszym piłkarzem na boisku. Wiślacy zlekceważyli rywali, którzy zaimponowali wielką ambicją i dojrzałością taktyczną. WISŁA: Gonet, A. Szymanowski, Maculewicz, Gazda, Musiał, H. Szymanowski, Garlej, Płonka (od 76 min. Surowiec), Kapka, Kmiecik, Kusto (od 70 min. Krasny).