2013.03.26 Artego Bydgoszcz - Wisła Can-Pack Kraków 68:63

Z Historia Wisły

2013.03.26, Ford Germaz Ekstraklasa, II runda play-off: półfinał 1,
Bydgoszcz, 17.00
Artego Bydgoszcz 68:63 Wisła Can-Pack Kraków
I: 18:16
II: 21:18
III: 18:15
IV: 11:14
Sędziowie:
Marek Maliszewski, Damian Ottenburger, Tomasz Tomaszewski
Komisarz:
Leszek Rakoczy
Widzów:
Artego Bydgoszcz:
Julie McBride 23, Agnieszka Szott-Hejmej 13,
Elżbieta Mowlik 13, Kristen Morris 9, Justyna Jeziorna 4,
Ewelina Gala 4, Olivia Tomiałowicz 2.
Trener:
Tomasz Herkt

Wisła Can-Pack Kraków:
Katarzyna Krężel 15, Tina Charles 14,
Erin Phillips 13, Justyna Żurowska 9, Anke De Mondt 5,
Daria Mieloszyńska-Zwolak 4, Dora Horti 2, Cristina Ouvina 1.
Trener:
Artur Golański


Pierwszy mecz dla Artego

W pierwszym meczu półfinałowym Mistrzostw Polski Wisła Can-Pack Kraków przegrała w Bydgoszczy z miejscowym zespołem 63:68 Artego. Najwięcej punktów dla zespołu Białej Gwiazdy zdobyła Katarzyna Krężel 15. Jutro mecz numer 2.

Pierwszy mecz półfinałowy Ford Germaz Ekstraklasy Wisła Can-Pack Kraków rozpoczęła w następującym zestawieniu Anke De Mondt, Justyna Żurowska, Katarzyna Krężel, Erin Phillips i Tina Charles. W zespole Białej Gwiazdy zabrakło kontuzjowanej Alany Beard, jednak zespół Artego również osłabiony był brakiem od niedawna obywatelki Polski Charity Szczechowiak. Mecz od samego początku prowadzony był w wyrównany sposób. Prowadzenie objęły bydgoszczanki po rzucie Agnieszki Szott-Hejmej, ale wkrótce padły pierwsze punkty dla zespołu spod Wawelu, a zdobyła je Tina Charles. Artego za moment jednak zadało potężny cios, gdyż celny rzut z dalekiego dystansu oddała ... krakowianka broniąca barw Artego Elżbieta Mowlik i zespół znad Brdy prowadził 5:2. Artego kontynuowało budowanie przewagi, punkty zdobywały Kristen Morris finalizując akcję, a w następnej akcji meczowej po faulu Justyny Żurowskiej jeden z rzutu wolnego. Tak więc po trzech minutach gry Artego prowadziło 8:2. Wiślaczki wzięły się do odrabiania strat i w 7 minucie gry po rzucie Anke De Mondt doprowadziły do wyrównania 12:12. W samej końcówce pierwszej odsłony skuteczniejsze okazały się zawodniczki miejscowe, które nieznacznie, bo tylko dwoma punktami wygrały pierwszą kwartę 18:16.

Początek drugiej kwarty przyniósł kolejne cztery punkty dla Artego, a akcje zespołu bydgoskiego finalizowały Olivia Tomiałowicz oraz po faulu Katarzyny Krężel znakomita zresztą nie po raz pierwszy w zespole Artego Julie McBride, która wykorzystała dwa przyznane rzuty wolne. Ekipa bydgoska prowadziła 22:16. Pierwsze punkty w tej części meczu dla Wisły Can-Pack padły po celnie wykonanych rzutach wolnych Dory Horti, a faulowała Agnieszka Szott-Hejmej. Od tego momentu zaznaczyła się przewaga zespołu przyjezdnego. Już w po upływie 3 i pół minuty drugiej kwarty po rzutach wolnych Tiny Charles Artego prowadziło, ale tylko jednym punktem 26:25. Przy takim wyniku Wisła Can-Pack przyjęła znów potężny cios w postaci straty 3 punktów, które dla Artego zdobyła Julie McBride. Wiślaczki nie zraziły się tym faktem i wykorzystując przewagę w 6 minucie drugiej kwarty po celnymi i znakomitym rzucie z dalekiego dystansu w wykonaniu Anke De Mondt objęły prowadzenie 32:31. Bydgoszczanki szybko jednak powróciły na prowadznie za sprawą kolejnych punktów Julie McBride. Wisła Can-Pack odzyskała jednak prowadzenie po rzucie Tiny Charles 34:33, gdy do końca drugiej kwarty zostały 4 minuty. Końcówka tej odsłony podobnie jak pierwszej kwarty należała do zespołu Artego, który głównie za sprawą Julie McBride i Agnieszki Szott-Hejmej wygrał drugą ćwiartkę 21:18.

Przy wyniku 39:34 dla Artego Bydgoszcz rozpoczęła się trzecia odsłona meczu. I znow podobnie jak w drugiej ćwiartce Artego zwiększyło swoją przewagę o kolejne cztery punkty. Akcje zespołu bydgoskiego finalizowały Agnieszka Szott-Hejmej i Kristen Morris. Po tych akcjach Artego prowadziło już 43:34. Sygnał do ataku dla Wisły Can-Pack Kraków dała Katarzyna Krężel, która zza linii 6,75 m oddała celny rzut i zdobyła 3 punkty. Od tego momentu znów zaznaczyła się przewaga zespołu Białej Gwiazdy i po upływie 5 minut gry trzeciej kwarty po punktach zdobytych przez Justynę Żurowską w dalszym ciągu prowadziło Artego, ale już tylko dwoma punktami 48:46. Wisła Can-Pack walczyła, jednak to Artego znów uzyskało przewagę i ostatecznie wygrało trzecią kwartę 18:15.

Czwarta kwarta rozpoczęła się przy prowadzeniu Artego Bydgoszcz 57:49. Jako pierwsze w ostatnie ćwiartce punkty zdobyła Tina Charles i ciągle była nadzieja dla krakowianek na końcowy sukces. Jednak Artego utrzymywało bezpieczną kilkupunktową przewagę i dopiero w samej końcówce spotkania zaznaczyła się przewaga Wisły Can-Pack, która jeszcze na 2 minuty przed zakończeniem przegrywała aż 10-cioma punktami 68:58. Ostatnie akcje meczowe sfinalizowały Wiślaczki - Katarzyna Krężel zdobyła 3 punkty i Erin Phillips 2. Ostatecznie czwartą kwartę wygrały krakowianki 14:11, ale mecz zakończył się zwycięstwem Artego Bydgoszcz 68:63. Tym samym w rywalizacji do trzech zwycięstw Artego objęło prowadzenie 1:0. Jutro w Bydgoszczy mecz numer dwa. Początek spotkania o godz. 17.00.

Artego Bydgoszcz vs. Wisła Can-Pack Kraków 68:63 (18:16, 21:18, 18:15, 11:14)

Artego: Julie McBride 23, Agnieszka Szott-Hejmej 13, Elżbieta Mowlik 13, Kristen Morris 9, Justyna Jeziorna 4, Ewelina Gala 4, Olivia Tomiałowicz 2.

Wisła-Can Pack: Katarzyna Krężel 15, Tina Charles 14, Erin Phillips 13, Justyna Żurowska 9, Anke DeMondt 5, Daria Mieloszyńska-Zwolak 4, Dora Horti 2, Cristina Ouvina 1.

Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 1:0 dla Artego.

Źródło: wislacanpack.pl
Autor: RobertS