2017.12.01-03 Międzynarodowy Turniej Piłkarski Elza Cup, Żylina

Z Historia Wisły

2002: Wisła zagrała w Elza CUP: „Wszyscy wiemy, że stać nas na więcej

Słowacka Żylina gościła przez ostatni weekend Wisłę Kraków 2002. Biała Gwiazda wzięła udział w trzydniowym turnieju Elza CUP, w którym zajęła czwarte miejsce. Podopieczni trenera Adriana Filipka zaliczyli falstart, ale zakończyli okazałym zwycięstwem nad białoruskim Niemenem Grodno.

Wiślacy zaczęli rywalizację w piątek od pogromu z gospodarzami. Ewidentnie był to występ, który naszym zawodnikom nie wyszedł. MŠK Žilina wykorzystała każdy błąd defensywy Białej Gwiazdy i wygrała 8:1. Lepiej, ale wciąż bez punktów, zagrali w sobotę. W meczach z Viktorią Pilzno i Slavią Praga do przerwy remisowaliśmy, ale po zmianie stron czeskie drużyny niestety zadawały decydujący cios. Gra Wisły jednak znacząco się poprawiła, co potwierdziło się w niedzielę. W bezpośrednim pojedynku o czwarte miejsce Biała Gwiazda pokonała Nieman Grodno 4:0.

– Rozegraliśmy cztery mecze z dobrymi przeciwnikami. Jakość zawodników z Żyliny była na zdecydowanie najlepszym poziomie w turnieju, ale po bliższym poznaniu funkcjonowaniu klubu to nie może dziwić. Jeżeli chodzi o Slavię i Viktorię to uważam, że jako zespół byliśmy lepsi, ale to oni mieli jednostki, które zdecydowały o zwycięstwach tamtych drużyn. W każdym z obu tych meczów stworzyliśmy sobie dwa razy więcej sytuacji do strzelenia bramki niż przeciwnik. Oni wykorzystywali co mieli, my nie. Z Grodnem również zagraliśmy dobre spotkanie i tam już byliśmy skuteczni. Ogólnie wynikiem nie zachwyciliśmy i wszyscy wiemy, że stać nas na więcej. Jestem jednak zadowolony z gry moich zawodników, wykluczając oczywiście pierwszy mecz. Kreowaliśmy dużo sytuacji strzeleckich, wychodziliśmy spod pressingu przeciwnika oraz konstruowaliśmy płynne akcje od swojej bramki – podsumował trener Adrian Filipek.

Wyniki Wisły Kraków 2002 podczas Elza CUP w Żylinie:

Wisła Kraków – MŠK Žilina 1:8 (0:6)

Wisła – Viktoria Pilzno 1:2 (1:1)

Wisła – Slavia Praga 0:1 (0:0)

Wisła – Nieman Grodno 4:0 (2:0)

Barwy Białej Gwiazdy reprezentowali: Aleksander Buksa, Sławomir Chmiel, Szymon Goch, Bartłomiej Fluda, Konrad Konik, Jakub Kulig, Aleks Leśniak, Antoni Matejczyk, Szymon Nocoń, Daniel Muniak, Patryk Pischinger, Daniel Hoyo-Kowalski, Patryk Warczak, Wiktor Szywacz, Daniel Wolak, Jakub Zima, Oskar Witek

Klasyfikacja końcowa:

1. Slavia Praga

2. MŠK Žilina

3. Viktoria Pilzno

4. Wisła Kraków

5. Nieman Grodno

Źródło: akademiawisly.pl