2022.11.25 Resovia Rzeszów U-17 - Wisła Kraków U-17 2:4

Z Historia Wisły

CLJ U-17: WYGRANA W RZESZOWIE

28 listopada 2022

Zespół U-17 tym razem wyruszył do Rzeszowa, by tam w pierwszym meczu rundy rewanżowej zmierzyć się z miejscową Resovią. Wiślacy pokazali się z dobrej strony w tym pojedynku, aż czterokrotnie trafiając do siatki, dzięki czemu pokonali gospodarzy 4:2. Celne trafienia dla drużyny z Krakowa zdobywali Damian Fryc, Tomasz Dusik (dwa) oraz Filip Kowalski.

W pierwszej połowie gospodarze bardzo szybko przejęli inicjatywę i już w 2. minucie jeden z graczy Resovii, pomimo przewagi liczebnej gości w polu karnym, posłał futbolówkę pod poprzeczkę, zdobywając celne trafienie dla swojej drużyny. Strata chwilowo zdezorientowała Wiślaków, jednak krakowianie w końcu powrócili do realizacji założeń, dążąc do sytuacji strzeleckich. Ta odsłona spotkania w większości przebiegała pod znakiem dominacji piłkarzy Białej Gwiazdy w posiadaniu, próbach przeciwstawienia się obronie niskiej rzeszowian oraz staraniach wyjścia spod wysokiego pressingu Resovii. Podopieczni Patryka Jałochy, pomimo niepowodzeń, cierpliwie wyprowadzali kolejne groźne ataki, a po jednej z dobrze przeprowadzonych akcji swoich sił spróbował Tomasz Dusik, główkując po dośrodkowaniu Michała Prochwicza, lecz zawodnikowi finalnie nie udało się pokonać bramkarza z Rzeszowa. W 37. minucie bramkę gości zaatakował z kolei Michał Jania, niefortunnie trafiając w słupek po rzucie rożnym, ale Damian Fryc wykazał się refleksem, dobijając piłkę i umieszczając ją w siatce, w wyniku czego zespoły schodziły na przerwę przy remisie 1:1.

Kolejne trafienia Wisły

Po zmianie stron obie drużyny stawały na wysokości zadania, by zdominować przeciwnika oraz przejąć kontrolę nad przebiegiem gry. Wiślacy mocno naciskali na rzeszowian, sprawnie przejmując piłkę oraz transportując ją w okolice bramki strzeżonej przez golkipera Resovii, co pozwoliło im stworzyć sobie sporo dobrych sytuacji w polu karnym miejscowych. Gospodarze również nie próżnowali, starając się odzyskać utracone prowadzenie, jednak to krakowianie okazali się bardziej skuteczni w swoich działaniach i niespełna kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy mogli cieszyć się z drugiego gola, zdobytego tym razem przez Tomasza Dusika. Zawodnik ten niedługo później ponownie dał się we znaki rywalom, kiedy to, wykorzystując nieporozumienie pomiędzy obrońcą i bramkarzem Resovii, umieścił futbolówkę w pustej bramce, podwyższając na 3:1. Wkrótce piłkarze z Podkarpacia odpowiedzieli Wiślakom, doprowadzając do stanu 3:2, ale na 5 minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry Filip Kowalski wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Tomaszu Dusiku, czym przypieczętował zwycięstwo Wisły w tym meczu.

„Było to spotkanie, które wymuszało na nas grę pod dużą presją i w ciągłym kontakcie z przeciwnikiem, a co się z tym wiąże szybkie podejmowanie decyzji oraz wykorzystywanie przestrzeni za plecami rywala. Pod względem rozwojowym na pewno było to wymagające środowisko dla zawodników, ponieważ zmuszało nas do odważnej bezkompromisowej gry, do której potrafiliśmy się zaadaptować, szczególnie w drugiej połowie meczu, kiedy stworzyliśmy sporo sytuacji bramkowych” – skomentował trener zespołu U-17, Patryk Jałocha.

SMS Resovia Rzeszów U-17 – Wisła Kraków U-17 2:4 (1:1)

bramki dla Wisły: Damian Fryc 37’, Tomasz Dusik 59’, 65’, Filip Kowalski 85’

Wisła Kraków U-17 (skład wyjściowy): Jakub StępakMichał Prochwicz, Jakub Nowiński, Damian Fryc, Maciej Jania (C), Kacper Symula, Filip Kowalski, Antoni Wójcik, Hugo Woyna-Orlewicz, Tomasz Dusik, Maciej Kuziemka

Grali też: Eryk Daczewski, Szymon Kawała, Kacper Klimek, Sylwester Magdziak, Filip Przybyłko, Szymon Urbanik

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl