2023.08.20 Arka Gdynia - Wisła Kraków 4:1

Z Historia Wisły

Kazimierza Górskiego 10, Gdynia

Niedziela, 20 Sierpnia 11:00

2 kolejka, CLJ U-19

Mateusz Onysk - sędzia główny


U-19: WYSOKA PORAŻKA W GDYNI

2 miesiące temu | 21.08.2023, 16:00

Zawodnicy Wisły Kraków U-19 nie zaliczą do udanych pierwszego meczu wyjazdowego w tym sezonie Centralnej Ligi Juniorów. Wiślacy wysoko ulegli Arce Gdynia 1:5. Gola dla Białej Gwiazdy zdobył Dawid Gap.

Po remisie na inaugurację sezonu Centralnej Ligi Juniorów z Polonią Warszawa w niedzielne przedpołudnie podopieczni trenera Karola Nędzy rywalizowali z Arką Gdynia. Niestety, Wiślacy musieli w Trójmieście przełknąć gorycz wysokiej porażki.

Krakowianie ostatecznie ulegli rywalom 1:5, a jedynego gola zdobył Dawid Gap.

Wiślacy będą mieli okazję do szybkiej rehabilitacji. Już w najbliższy piątek o godz. 13.00 w ORLEN Oil Centrum Treningowym zmierzą się z Zagłębiem Lubin w ramach trzeciej kolejki rozgrywek CLJ.

Arka Gdynia U-19 – Wisła Kraków U-19 5:1 (4:1)

Bramka dla Wisły: Dawid Gap 35’

Wisła Kraków U-19 (skład wyjściowy): Jakub StępakMichał Prochwicz grafika:zmiana.PNG (37’ Jakub Nowiński), Maciej Jania, Adam Klimczyk, Marcin Górkiewicz grafika:zmiana.PNG (78’ Aleksy Rokosz( – Dawid Gap grafika:zmiana.PNG (71’ Kacper Babral), Radosław Skała, Szymon Kawała grafika:zmiana.PNG (46’ Maksym Tsymbaliuk), Maciej Kuziemka grafika:zmiana.PNG (46’ Jakub Bigosiński) – Mateusz Stanek, Wiktor Benedyktowicz grafika:zmiana.PNG (70’ Maksymilian Krawiec)

Ławka rezerwowych: Wiktor Sierda, Hugo Woyna-Orlewicz.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

NĘDZA: TO BĘDZIE NIEZWYKLE TRUDNY SEZON DLA NAS

2 miesiące temu | 21.08.2023, 16:10

Zawodnicy Wisły Kraków U-19 ponieśli bolesną porażkę w Gdyni. W spotkaniu w ramach drugiej kolejki Centralnej Ligi Juniorów Wiślacy ulegli Arce 1:5. – Tegoroczny sezon będzie niezwykle trudny dla naszego zespołu. Chłopcy zbierają pierwsze doświadczenia w CLJ U-19 – przyznaje trener Karol Nędza.

Biała Gwiazda na inaugurację sezonu Centralnej Ligi Juniorów U-19 podzieliła się punktami z Polonią Warszawa, a w niedzielę zespół prowadzony przez trenera Karola Nędzę czekało wyjazdowe starcie z Arką Gdynia. Wiślacy musieli w Trójmieście przełknąć gorzką pigułkę i porażkę 1:5.

„Przegrywamy mecz, w którym byliśmy zdecydowanie słabszym zespołem. Arka dominowała nad nami zdecydowanie w pojedynkach 1 na 1, zarówno w obronie, jak i w ataku pod względem jakościowym. Tegoroczny sezon będzie niezwykle trudny dla naszego zespołu. Chłopcy zbierają pierwsze doświadczenia w CLJ U-19. Nie pozostaje nam nic innego, jak szybko wyciągać wnioski i ciężko pracować, aby odmienić sytuację i aby takie spotkanie już nam się nie przytrafiło” – podkreślał trener Karol Nędza.

Wiślacy błyskawicznie będą mieli okazję, by zmazać plamę z Gdyni. Już w najbliższy piątek o godz. 13.00 w ORLEN Oil Centrum Treningowym zmierzą się z Zagłębiem Lubin w ramach trzeciej kolejki rozgrywek CLJ.