Sezon 2008 (judo)
Z Historia Wisły
(→Najważniejsze wydarzenia) |
|||
Linia 18: | Linia 18: | ||
**5.miejsce - [[Małgorzata Tracz]] (kat.63kg); | **5.miejsce - [[Małgorzata Tracz]] (kat.63kg); | ||
**7.miejsce - [[Izabela Mirus]] (kat.57kg); | **7.miejsce - [[Izabela Mirus]] (kat.57kg); | ||
- | *'''2008.04.05-06, Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław''' | + | *'''2008.04.05-06, Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław''' [[2008.04.05-06, Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław|(''Więcej >>>'')]] |
**1.miejsce - [[Rafał Filek]] (kat.100kg), | **1.miejsce - [[Rafał Filek]] (kat.100kg), | ||
**5.miejsce - [[Dawid Tondera]] (kat.58kg); | **5.miejsce - [[Dawid Tondera]] (kat.58kg); | ||
- | |||
*'''2008.04.19-20, Puchar Polski-Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Warszawa''' | *'''2008.04.19-20, Puchar Polski-Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Warszawa''' | ||
**2.miejsce - [[Artur Kłys]] (kat.66kg), [[Paweł Pytliński]] (kat.100kg); | **2.miejsce - [[Artur Kłys]] (kat.66kg), [[Paweł Pytliński]] (kat.100kg); | ||
Linia 40: | Linia 39: | ||
**2.miejsce - [[Oliwier Romaniuk]] (kat.81kg); | **2.miejsce - [[Oliwier Romaniuk]] (kat.81kg); | ||
**3.miejsce - [[Izabela Mirus]] (kat.57kg), [[Małgorzata Tracz]] (kat.70kg); | **3.miejsce - [[Izabela Mirus]] (kat.57kg), [[Małgorzata Tracz]] (kat.70kg); | ||
- | *'''2008.10.08, Międzynarodowy | + | *'''2008.10.08, Międzynarodowy turniej kobiet i mężczyzn do lat 23, Trnawa''' [[2008.10.08, Międzynarodowy turniej kobiet i mężczyzn do lat 23, Trnawa|(''Więcej >>>'')]] |
**1.miejsce - [[Izabela Mirus]] (kat.57kg); | **1.miejsce - [[Izabela Mirus]] (kat.57kg); | ||
- | **2.miejsce - [[Anna Osajda]] (kat.78kg), [[Antoni Maciołowski]] (kat.60kg); | + | **2.miejsce - [[Anna Osajda]] (kat.78kg), [[Antoni Maciołowski]] (kat.60kg); |
- | + | *'''2008.10.08, Puchar Polski juniorów i juniorek młodszych (rocznik 1992-93)''' [[2008.10.08, Puchar Polski juniorów i juniorek młodszych|(''Więcej >>>'')]] | |
- | *'''2008.10.08, Puchar Polski juniorów i juniorek młodszych (rocznik 1992-93)''' [ | + | |
**1.miejsce - [[Bartłomiej Garbacik]] (50kg); | **1.miejsce - [[Bartłomiej Garbacik]] (50kg); | ||
**2.miejsce - [[Oliwier Romaniuk]] (kat.81kg); | **2.miejsce - [[Oliwier Romaniuk]] (kat.81kg); | ||
Linia 57: | Linia 55: | ||
**3.miejsce - [[Anna Osajda]] (kat.78kg); | **3.miejsce - [[Anna Osajda]] (kat.78kg); | ||
**7.miejsce - [[Kamil Tondera]] (kat.73kg), [[Kajetan Pintal]] (kat.90kg); | **7.miejsce - [[Kamil Tondera]] (kat.73kg), [[Kajetan Pintal]] (kat.90kg); | ||
- | *'''2008.11.15-16, Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, | + | *'''2008.11.15-16, Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Olsztyn''' [[2008.11.15-16, Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Olsztyn|(''Więcej >>>'')]] |
**1.miejsce - [[Izabela Mirus]] (kat.57kg), [[Oliwier Romaniuk]] (kat.81kg); | **1.miejsce - [[Izabela Mirus]] (kat.57kg), [[Oliwier Romaniuk]] (kat.81kg); | ||
**2.miejsce - [[Krzysztof Mrozek]] (kat.60kg); | **2.miejsce - [[Krzysztof Mrozek]] (kat.60kg); |
Wersja z dnia 08:25, 15 cze 2014
Członkowie Kadry Narodowej
- seniorzy: Krzysztof Węglarz, Artur Kłys
- juniorzy: Rafał Filek, Dawid Tondera
- juniorzy młodsi: Oliwier Romaniuk, Izabela Mirus
Najważniejsze wydarzenia
- 2008.02.09-10, Puchar Polski - Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Opole
- 2.miejsce - Artur Kłys (kat.66kg), Paweł Pytliński (kat.100kg);
- 3.miejsce - Dawid Ossoliński (kat.100kg),
- 5.miejsce - Barbara Mirus (kat.63kg);
- 2008.03.08-09, Puchar Polski Młodzieży, Gdańsk
- 3.miejsce - Rafał Filek (kat.100kg),
- 2008.03.15-16, Puchar Polski Juniorów, Czechowice-Dziedzice
- 1.miejsce - Rafał Filek (kat.100kg),
- 7.miejsce - Anna Osajda (kat.78kg);
- 2008.03.29-30, Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Rybnik
- 3.miejsce - Izabela Bryndza (kat.70kg), Oliwier Romaniuk (kat.81kg);
- 5.miejsce - Małgorzata Tracz (kat.63kg);
- 7.miejsce - Izabela Mirus (kat.57kg);
- 2008.04.05-06, Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław (Więcej >>>)
- 1.miejsce - Rafał Filek (kat.100kg),
- 5.miejsce - Dawid Tondera (kat.58kg);
- 2008.04.19-20, Puchar Polski-Drużynowe Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Warszawa
- 2.miejsce - Artur Kłys (kat.66kg), Paweł Pytliński (kat.100kg);
- 5.miejsce - Robert Zaczkiewicz (kat.73kg);
- 2008.04.26-29, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, Głogów
- 3.miejsce - Izabela Mirus (kat.57kg), Małgorzata Tracz (kat.63kg), Oliwier Romaniuk (kat.81kg);
- 2008.05.31, Puchar Polski-Drużynowe Mistrzostwa Polski III runda, Wrocław
- 1.miejsce - Paweł Pytliński (kat.100kg);
- 7.miejsce - Barbara Mirus (kat.63kg);
- 2008.07.26-27, Międzynarodowy Turniej Juniorek i Juniorów (Puchar Świata) w Cetniewie
- 3. miejsce - Dawid Tondera (73kg);
- 2008.09.14, Mistrzostwa Europy Juniorów, Warszawa
- 3. miejsce - Rafał Filek (100kg);
- 2008.09.19-21, Indywidualne Mistrzostwa Polski, Bielsko-Biała (Więcej >>>)
- 3.miejsce - Antoni Maciołowski (kat.60kg);
- 7.miejsce - Anna Osajda (kat.78kg);
- 2008.10.04-05, Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Łódź
- 2.miejsce - Oliwier Romaniuk (kat.81kg);
- 3.miejsce - Izabela Mirus (kat.57kg), Małgorzata Tracz (kat.70kg);
- 2008.10.08, Międzynarodowy turniej kobiet i mężczyzn do lat 23, Trnawa (Więcej >>>)
- 1.miejsce - Izabela Mirus (kat.57kg);
- 2.miejsce - Anna Osajda (kat.78kg), Antoni Maciołowski (kat.60kg);
- 2008.10.08, Puchar Polski juniorów i juniorek młodszych (rocznik 1992-93) (Więcej >>>)
- 1.miejsce - Bartłomiej Garbacik (50kg);
- 2.miejsce - Oliwier Romaniuk (kat.81kg);
- 2008.10.11-12, Mistrzostwa Polski Młodzieży, Wrocław
- 3.miejsce - Antoni Maciołowski (kat.60kg) - w walce o brąz pokonał aktualnego wicemistrza Polski seniorów Ariela Kuśkę (Polonia Rybnik).
- 5.miejsce - Barbara Mirus (kat.63kg), Kinga Pastuszak (kat.63kg);
- 2008.10.23-24, Mistrzostwa Świata Juniorów i Juniorek w Judo Tajlandia-Bangkok
- Rafał Filek – odpadł w eliminacjach;
- 2008.10.25-26, Puchar Polski- Drużynowe Mistrzostwa Polski, Wrocław
- 2.miejsce - Antoni Maciołowski (kat.60kg);
- 2008.11.08-09, Puchar Polski Juniorów i Juniorek, Olsztyn (Więcej >>>)
- 3.miejsce - Anna Osajda (kat.78kg);
- 7.miejsce - Kamil Tondera (kat.73kg), Kajetan Pintal (kat.90kg);
- 2008.11.15-16, Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Olsztyn (Więcej >>>)
- 1.miejsce - Izabela Mirus (kat.57kg), Oliwier Romaniuk (kat.81kg);
- 2.miejsce - Krzysztof Mrozek (kat.60kg);
Piotr Weiss podsumowuje sezon
Trener wiślackiej młodzieży Piotr Weiss, podsumowując tegoroczne osiągnięcia swoich podopiecznych, powiedział: „Jak tu się nie cieszyć z takich wyników? Jestem bardzo zadowolony z ich występów. To mocny akord na zakończenie tego sezonu. Były to ostatnie zawody z kalendarza PZJudo. Jest to wynik ich ciężkiej pracy, rezygnacji z uciech, które mają ich rówieśnicy i ogromnej dyscypliny jaką sobie narzucili w drodze do celu. Bez sprzeciwu wykonują wszystkie zadania szkoleniowe, biorą udział w zgrupowaniach i treningach i to są efekty tej ciężkiej pracy. Pracy ich i całego zespołu, który w sekcji nazywamy II zespołem (seniorki, juniorki, juniorzy młodsi i juniorki młodsze), bo I zespół to seniorzy. Wszyscy są bardzo młodzi, ale biorąc pod uwagę wyniki całego zespołu w roku 2008 to jest to „super-zespół”. Czasem narzekają, że ich nie chwalę (za mało). To teraz mam okazję ich pochwalić”.
Źródło: tswisla.pl
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |