Szkółka Piłkarska TS Wisła. Rocznik 1998 (piłka nożna). Turnieje 2009/2010

Z Historia Wisły

Spis treści

Turcja Kraków – Wisła najlepsza!

2009-06-23 11:44

autor: adminwisla98

W ostatni weekend we Wrocławiu odbyły się finały ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Deichmann Mini Mistrzostwa Europy 2009, w których wzięła udział drużyna rocznika 98 TS Wisła Kraków. Chłopcy występujący w barwach Turcji wygrali w świetnym stylu i w nagrodę pojadą w odwiedziny do Tomka Kuszczaka, do Manchesteru United.

Najpierw od początku kwietnia rozgrywane były mecze grupowe w 10 miastach Polski. W Krakowie, w Skotnikach, zawodnicy Turcji pewnie wygrali grupę, w play-offach musieli zmierzyć się z drużynami Czech (Niepołomice), w półfinale z Grecją (Krakus) oraz w finale z Chorwacją (Hutnik). Wielkie emocje towarzyszyły meczowi z Grecją, gdzie przegrywaliśmy na 4 minuty przed końcem 1:3, by ostatecznie wygrać 5:3. W finale było 2:2 i zwycięstwo wywalczyliśmy dopiero po serii rzutów karnych wygranych 4:2.

Na finał finałów chłopcy pojechali do Wrocławia, na stadion Parasola Wrocław. Turniej finałowy zorganizowany był znakomicie, profesjonalnie w każdym calu. 10 najlepszych drużyn z całej Polski rywalizowało w 2 grupach. Wisła trafiła na Holandię Gdynia, Czechy Bydgoszcz, Grecję Lublin i Portugalię Wrocław. W pierwszym meczu wygraliśmy z Holandią 2:0 (gole Konrad Handzlik, Porębski), w kolejnym niestety porażka z drużyną z Bydgoszczy UKS Lider Włocławek, jedną z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce. Zaskoczyli nas bardzo agresywną grą i bardzo szybko straciliśmy 2 bramki. Na szczęście rocznik 98 słynie z tego, że gra do końca. Kapitan naszej drużyny Olaf Nowak strzelił 2 gole i gdy wydawało się, że dowieziemy remis do końca, w ostatniej sekundzie straciliśmy gola samobójczego. Od tego momentu każdy mecz był spotkaniem o wszystko. Niesamowicie skoncentrowani nasi zawodnicy w meczu z Grecją Lublin zagrali kapitalny mecz i wygrali 2:0 (gole Konrad Handzlik i Olaf Nowak).

To już koniec emocji sobotnich, chłopcy poszli spać, a rodzice zwiedzili przepiękny wrocławski rynek:)

W niedzielę rano mecz o 1. miejsce w grupie z Portugalią Wrocław (MKS Parasol), czyli z gospodarzami, którzy podobno do tego turnieju przygotowywali się cały rok i potraktowali go bardzo prestiżowo. Tłum kibiców wrocławskich został jednak przekrzyczany przez fanatycznych kibiców tureckich. Doping chłopcom bardzo pomógł i pewnie wygrali 4:0 (gole Konrad Handzlik, Jakub Smolan, Olaf Nowak, Michał Baranowski).

Półfinał rozgrywaliśmy ze Szwajcarią Łódź (Start Łódź). Tu już zaczęły się schody, drużyna z Łodzi zagrała najlepsze spotkanie w turnieju, ale to było za mało na Wisłę. 3:1 (gole Jakub Smolan, Wiktor Prażuch, Przemysław Porębski) i jesteśmy w finale!

Spodziewaliśmy się powtórki meczu z grupy i tak się stało, kolejny raz Czechy Bydgoszcz. Chłopcy byli maksymalnie skoncentrowani. Finał jak na prawdziwych Mistrzostwach Europy przystało, przed meczem prezentacja zawodników, hymn Czech i Turcji. Zawodnicy Wisły kładą rękę na sercu, wszystkich ogarnia wzruszenie. Mama Arka Kmaka, naszego obrońcy: „To była najpiękniejsza chwila w moim życiu!”.

Tu trzeba wspomnieć, że graliśmy systemem 6 chłopców plus jedna dziewczynka. W naszym zespole zagrała tenisistka Grzegórzeckiego Gabi Migała. W zespole Czech rewelacyjna Marta Osowska, wybrana później najlepszą zawodniczką finałów. Grała niesamowicie, szybka, silna, zwinna. Dość powiedzieć, że w finale strzeliła nam 2 gole! I to jakie! Chłopcy dwukrotnie doprowadzili do wyrównania (2 gole Konrad Handzlik), w tym drugi w ostatniej sekundzie dogrywki! Karne! Jak zwykle pewnie strzelali Przemysław Porębski, Jakub Smolan, Konrad Handzlik i Prażuch, a nasz bramkarz Wiktor Klima obronił dwa strzały i zaczęło się szaleństwo. Po nieprawdopodobnym finale wygrywamy turniej i czeka na nas Tomek Kuszczak w Manchesterze.

Organizatorzy podkreślali, że jeszcze nigdy w historii finał nie stał na tak wysokim poziomie jak w tym roku. Na stadionie Parasola oglądało go z przejęciem kilkaset osób, w tym takie sławy jak niezapomniane Orły Górskiego – Leszek Ćmikiewicz i Mirosław Bulzacki.

W gronie najlepszych zawodników znaleźli się Przemysław Porębski i Konrad Handzlik z Wisły, najlepszym bramkarzem turnieju bezapelacyjnie został nasz Wiktor Klima.

Cały turniej kapitalnie zorganizował Wrocław, który naprawdę zasłużył na Euro 2012. Świetne boiska, oprawa, prowadzenie, catering dla chłopców i rodziców, poboczne mini turnieje, atrakcje jak malowanie twarzy itd. Na polskim podwórku takiego turnieju nie ma i długo nie będzie.

Turcja Kraków wystąpiła w składzie: Michał Baranowski, Konrad Handzlik, Daniel Guguła, Wiktor Klima, Arkadiusz Kmak, Filip Kowalski, Patryk Kuc, Olaf Nowak, Przemysław Porębski, Wiktor Prażuch, Jakub Smolan, Damian Stąpała i Gabriela Migała. Trenerem prowadzącym na turnieju był Grzegorz Baranowski, na co dzień kierownik drużyny; Wisłę 98 prowadzi trener Cezary Bejm.

W wyjazd bardzo zaangażowali się wiślaccy rodzice, którzy w wyjątkowo mocnym składzie najechali Wrocław. Jako kibice byli zdecydowanie najgłośniejsi i jak na Turków przystało, wierzyli w chłopców do końca i bardzo żywiołowo dopingowali najlepszych 11-latków w Polsce!

Trzecie miejsce w Pustyni

2009-09-11 15:44

autor: adminwisla98

Faza grupowa:

Wisła Kraków - Rozwój Katowice 6:0

Wisła Kraków - Tarnovia Tarnów 3:1

Wisła Kraków - Athletic Oradea (RO) 0:0

Ćwierćfinal:

Wisła Kraków - Motor Lublin 1:0

Półfinał:

Wisła Kraków - Sandecja Nowy Sącz 0:0 karne 2:3

Finał

Hutnik Kraków - Sandecja Nowy Sącz 0:0 karne 4:3

Zwycięstwo w Turnieju "PST CUP"

2009-10-05 14:54

autor: adminwisla98

W rozegranym w niedzielę na Rakowie turnieju piłki nożnej trampkarzy młodszych „PST CUP” zwycięstwo odniosła drużyna Wisły Kraków, pokonując w finale Ajax Częstochowa 5:0. W meczu o trzecie miejsce ŁKS Łódź pokonał Zagłębie Sosnowiec. Drużyna Rakowa zajęła ostatnie, dziewiąte miejsce. Nieco lepszy występ odnotował Raków Częstochowa II.

Najlepszym strzelcem został zawodnik Wisły Kraków Konrad Handzlik 8 bramek. Najlepszym bramkarzem Michał Barczyk z Zagłębia Sosnowiec, a najlepszym zawodnikiem został Przemysław Płacheta z ŁKS Łódź.

Źródło: http://wisla98.futbolowo.pl/wisla98/index.php

Słabe miejsce w J&J Cup 2010


2010-01-18 12:15
autor: adminwisla98
Odra Wodzisław wygrała 2-0 z Hutnikiem Kraków w finale halowego turnieju piłkarskiego J&J Cup 2010, w którym wzięło udział 20 drużyn trampkarzy z całego kraju (w tym jedna zagraniczna) z rocznika 1998. Dwudniowy turniej odbył się w hali pod balonem J&J Sport Center w Krakowie-Skotnikach. Nasza drużyna zajęła słabe, 9. miejsce.

Niestety jak zwykle zawiedliśmy w pierwszych meczach, chłopcy nie mogli wpaść we właściwy rytm. Mimo, że nie przegraliśmy żadnego meczu, 3 remisy i 1 zwycięstwo w grupie dało nam tylko 3. miejsce w grupie. Wyniki meczów sobotnich:


Grupa A

1. MOSiR Odra Wodzisław 4 8 4-2
2. Motor Lublin 4 6 2-0
3. Wisła I Kraków 4 6 4-3
4. FC Wrocław Academy 4 4 2-3
5. Unia Warszawa 4 1 0-4


Motor Lublin - MOSiR Odra Wodzisław 0-0
Wisła I Kraków - Unia Warszawa 0-0
FC Wrocław Academy - Motor Lublin 0-0
MOSiR Odra Wodzisław - Wisła I Kraków 2-2
Unia Warszawa - FC Wrocław Academy 0-1
Motor Lublin - Wisła I Kraków 0-0
MOSiR Odra Wodzisław - Unia Warszawa 1-0
Wisła I Kraków - FC Wrocław Academy 2-1
Unia Warszawa - Motor Lublin 0-2
FC Wrocław Academy - MOSiR Odra Wodzisław 0-1

Jak zwykle na turniejach dobry mecz zagraliśmy dopiero z Odrą Wodzisław i z FC Wroclaw Academy.

W niedzielę było już zupełnie inaczej, chłopcy zagrali dwa świetne mecze. Trener trochę poprzestawiał skład i zaowocowało to kapitalnymi golami i bardzo składnymi akcjami. Powiało trochę optymizmem przed zbliżającym się turniejem im. A. Grabki. Jeśli tylko zagramy z takim zaangażowaniem jak w niedzielę, będzie dobrze!


Wyniki finałów:


O miejsca 9-12
Wisła I Kraków - Widzew Łódź 3-1
Rozwój Katowice - MFK Banska Bystrica 1-1, karne 2-1
O 9. miejsce
Wisła Kraków - Rozwój Katowice 7-2
O 11. miejsce
Widzew Łódź - MFK Banska Bystrica 1-1, karne 3-2


Przypominam, że wyniki i strzelców goli w lidze halowej znajdziemy na: http://sportowetempo.pl/pn_malopolska_rh_mk_tm_d

C.d.

Grupa B

1 BKS Lublin

2 Widzew Łódź

3 Wisła II Kraków

4 Śląsk Wrocław

5 Pogoń Szczecin

Wyniki i tabela:

1. Śląsk Wrocław 4 10 7-1
2. BKS Lublin 4 9 7-6
3. Widzew Łódź 4 7 5-2
4. Pogoń Szczecin 4 3 2-6
5. Wisła II Kraków 4 0 3-9

BKS Lublin - Widzew Łódź 2-1
Wisła II Kraków - Śląsk Wrocław 0-1
Pogoń Szczecin - BKS Lublin 0-1
Widzew Łódź - Wisła II Kraków 3-0
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 3-0
BKS Lublin - Wisła II Kraków 3-2
Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 0-0
Wisła II Kraków - Pogoń Szczecin 1-2
Śląsk Wrocław - BKS Lublin 3-1
Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 0-1

Wyniki całego turnieju

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU


1. MOSiR Odra Wodzisław
2. Hutnik Kraków
3. Podbeskidzie Bielsko-Biała
4. Raków Częstochowa
5. Śląsk Wrocław
6. BKS Lublin
7. Motor Lublin
8. Sandecja Nowy Sącz
9. Wisła I Kraków
10. Rozwój Katowice
11. Widzew Łódź
12. MFK Banska Bystrica (Słowacja)
13. FC Wrocław Academy
14. MOSiR Jastrzębie
15. Wieczysta Kraków
16. Pogoń Szczecin
17. Piast Gliwice
18. Wisła II Kraków
19. Unia Warszawa
20. AKS Wyzwolenie Chorzów

O miejsca 9-12
Wisła I Kraków - Widzew Łódź 3-1
Rozwój Katowice - MFK Banska Bystrica 1-1, karne 2-1
O 9. miejsce
Wisła Kraków - Rozwój Katowice 7-2
O miejsca 17-20
Unia Warszawa - Wisła II Kraków 1-1, karne 4-5
AKS Wyzwolenie Chorzów - Piast Gliwice 1-1, karne 0-2
O 17. miejsce
Piast Gliwice - Wisła II Kraków 0-0, karne 7-6

Za: sportowetempo.pl

I znowu się nie udało...

2010-02-15 10:36

autor: adminwisla98

...wygrać turnieju im. Grabki. Pozostał wielki niedosyt, zabrakło 30 sekund w meczu z Legią Warszawa, by nasza drużyna awansowała do fazy finałowej. Niestety kolejny raz brakuje nam szczęścia, a ono w sporcie jest bardzo ważne. Kolejny raz turniej wygrała drużyna ze Szwecji IF Brommapojkarna Sztokholm. Szwedzi byli zdecydowanie najlepsi nie dając żadnych szans innym drużynom choćby na nawiązanie równorzędnej walki.


Sobotnie wyniki eliminacji
Grupa I


WISŁA I Kraków – TATRAN Presov 4-0
LEGIA Warszawa – LEEDS United 0-3
STAL Mielec – GÓRNIK Zabrze 1-4
WISŁA I Kraków – LEEDS United 1-0
STAL Mielec – TATRAN Presov 4-1
LEGIA Warszawa – GÓRNIK Zabrze 0-2
TATRAN Presov – LEEDS United 0-3
WISŁA I Kraków – GÓRNIK Zabrze 0-1
LEGIA Warszawa – STAL Mielec 3-0
GÓRNIK Zabrze – LEEDS United 1-4
LEGIA Warszawa – TATRAN Presov 3-1
WISŁA I Kraków – STAL Mielec 1-1
GÓRNIK Zabrze – TATRAN Presov 2-2
WISŁA I Kraków – LEGIA Warszawa 2-2
STAL Mielec – LEEDS United 2-21. Leeds United 5 10 12-4
2. Górnik Zabrze 5 10 10-7
3. Wisła I Kraków 5 8 8-4
4. Legia Warszawa 5 7 8-8
5. Stal Mielec 5 5 8-11
6. Tatran Presov 5 1 4-16


WISŁA I Kraków: Wiktor Klima, Bartosz Żak, Arkadiusz Kmak, Jakub Smolan, Adam Jawor, Patryk Kura, Michał Baranowski, Daniel Guguła, Przemysław Porębski, Olaf Nowak, Konrad Handzlik, Marcin Jaworski.
Grupa II


WISŁA II Kraków – BANIK Ostrawa 1-4
BROMMAPOJKARNA Sztokholm – RUCH Chorzów 3-1
ŚLĄSK Wrocław – JAGIELLONIA Białystok 1-3
WISŁA II Kraków – RUCH Chorzów 1-1


ŚLĄSK Wrocław – BANIK Ostrawa 2-3
BROMMAPOJKARNA Sztokholm – JAGIELLONIA Białystok 2-2
RUCH Chorzów – BANIK Ostrawa 0-2
WISŁA II Kraków – JAGIELLONIA Białystok 1-0
BROMMAPOJKARNA Sztokholm – ŚLĄSK Wrocław 3-2
JAGIELLONIA Białystok – RUCH Chorzów 3-1
BROMMAPOJKARNA Sztokholm – BANIK Ostrawa 3-0
WISŁA II Kraków – ŚLĄSK Wrocław 2-1
JAGIELLONIA Białystok – BANIK Ostrawa 0-4
WISŁA II Kraków – BROMMAPOJKARNA Sztokholm 0-4
ŚLĄSK Wrocław – RUCH Chorzów 0-21. Brommapojkarna Sztokholm 5 13 15-5
2. Banik Ostrawa 5 12 13-6
3. Wisła II Kraków 5 7 5-10
4. Jagiellonia Białystok 5 7 8-9
5. Ruch Chorzów 5 4 5-9
6. Śląsk Wrocław 5 0
6-13

WISŁA II Kraków: Kacper Sieńko, Kacper Chorążka, Grzegorz Kutrzeba, Wiktor Zajadlik, Jakub Łyczak, Hubert Krusinowski, Kamil Oramus, Michał Mus, Patryk Kuc, Filip Kowalski, Patryk Orłoś, Łukasz Paciorek.


Niedzielne finały

O miejsca 1-4
Leeds Utd - Banik Ostrawa 1-2
Brommapojkarna Sztokholm - Górnik Zabrze 3-0
Leeds Utd - Górnik Zabrze 3-0
Brommapojkarna Sztokholm - Banik Ostrawa 3-0
Górnik Zabrze - Banik Ostrawa 1-2
Leeds Utd - Brommapojkarna Sztokholm 1-41. Brommapojkarna Sztokholm 3 9 10-1
2. Banik Ostrawa 3 6 4-5
3. Leeds United 3 3 5-6
4. Górnik Zabrze 3 0 1-8

O 5. miejsce:
Wisła I Kraków - Wisła II Kraków 1-0


O 7. miejsce:
Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok 2-2, karne 1-3

O 9. miejsce:
Stal Mielec - Ruch Chorzów 0-2


O 11. miejsce:
Tatran Preszov - Śląsk Wrocław 1-3

Kolejność XXIII Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Młodzików U-12 o Puchar im. Adama Grabki
1. Brommapojkarna Sztokholm (Szwecja)
2. Banik Ostrawa (Czechy)
3. Leeds United (Anglia)
4. Górnik Zabrze
5. Wisła I Kraków
6. Wisła II Kraków
7. Jagiellonia Białystok
8. Legia Warszawa
9. Ruch Chorzów
10. Stal Mielec
11. Śląsk Wrocław
12. Tatran Preszov (Słowacja)

Wyróżnienia indywidualne
Król strzelców turnieju - Ahmed Khodr (Brommapojkarna Sztokholm)
Najlepszy zawodnik - Lewis Knight (Leeds United)
Najlepszy bramkarz - Mikulasz Virec (Banik Ostrawa)
Najlepszy obrońca - Jack Vann (Leeds United)

TERMINARZ GIER. XIII Turniej A. Grabki


XXIII Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzików U-12 im. Adama Grabki
13 stycznia, sobota
GRUPA I
8.00 – 8.20 WISŁA I Kraków – TATRAN Presov
8.25 – 8.45 LEGIA Warszawa – LEEDS United
8.50 – 9.10 STAL Mielec – GÓRNIK Zabrze
9.15 – 9.35 WISŁA I Kraków – LEEDS United
9.40 – 10.00 STAL Mielec – TATRAN Presov
10.05 – 10.25 LEGIA Warszawa – GÓRNIK Zabrze
10.30 – 10.50 TATRAN Presov – LEEDS United
10.55 – 11.15 WISŁA I Kraków – GÓRNIK Zabrze
11.20 – 11.40 LEGIA Warszawa – STAL Mielec
11.45 – 12.05 GÓRNIK Zabrze – LEEDS United
12.10 – 12.30 LEGIA Warszawa – TATRAN Presov
12.35 – 12.55 WISŁA I Kraków – STAL Mielec
13.00 – 13.20 GÓRNIK Zabrze – TATRAN Presov
13.25 – 13.45 WISŁA I Kraków – LEGIA Warszawa
13.50 – 14.10 STAL Mielec – LEEDS United
Godzina 14.30
Uroczyste otwarcie
GRUPA II
15.00 –15.20 WISŁA II Kraków – BANIK Ostrawa
15.25 – 15.45 BROMMAPOJKARNA Sztokholm – RUCH Chorzów
15.50 – 16.10 ŚLĄSK Wrocław – JAGIELLONIA Białystok
16.15 – 16.35 WISŁA II Kraków – RUCH Chorzów
16.40 – 17.00 ŚLĄSK Wrocław – BANIK Ostrawa
17.05 – 17.25 BROMMAPOJKARNA Sztokholm – JAGIELLONIA Białystok
17.30 – 17.50 RUCH Chorzów – BANIK Ostrawa
17.55 – 18.15 WISŁA II Kraków – JAGIELLONIA Białystok
18.20 – 18.40 BROMMAPOJKARNA Sztokholm – ŚLĄSK Wrocław
18.45 – 19.05 JAGIELLONIA Białystok – RUCH Chorzów
19.10 – 19.30 BROMMAPOJKARNA Sztokholm – BANIK Ostrawa
19.35 – 19.55 WISŁA II Kraków – ŚLĄSK Wrocław
20.00 – 20.20 JAGIELLONIA Białystok – BANIK Ostrawa
20.25 – 20.45 WISŁA II Kraków – BROMMAPOJKARNA Sztokholm
20.50 – 21.10 ŚLĄSK Wrocław – RUCH Chorzów
14 stycznia, niedziela
Gry finałowe
8.30 – 8.50 1 m. gr. I - 2 m. gr. II
8.55 – 9.15 1 m. gr. II - 2 m. gr. I
9.20 – 9.40 4 m. gr. I - 4 m. gr. II
9.45 – 10.05 5 m. gr. I -5 m. gr. II
10.10 – 10.30 1 m. gr. I - 2 m. gr. I
10.35 – 10.55 1 m. gr. II - 2 m. gr. II
11.00 – 11.20 6 m. gr. I -6 m. gr. II
11.25 – 11.45 3 m. gr. I -3 m. gr. II
11.50 – 12.10 KRAKÓW MZPN – GWIAZDY TURNIEJU (mecz pokazowy)
12.15 – 12.35 2 m. gr. I -2 m. gr. II
12.40 – 13.00 1 m. gr. I -1 m. gr. II
Godz. 13.30 uroczyste zakończenie turnieju i wręczenie nagród

Źródło: http://www.tswisla.pl/index.html

PIERWSZY ZESPÓŁ WISŁY POZA PODIUM

13 lutego 2010

Młodym piłkarzom Wisły I nie udało się awansować do pierwszej czwórki XXIII Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzików U-12 im. Adama Grabki. Nasi młodzi piłkarze mają czego żałować, gdyż początek turnieju mieli wręcz wymarzony. W pierwszym pojedynku bezdyskusyjnie pokonali Tatrana Presov 4:0, w drugim zaś uporali się z Leeds United, wygrywając 1:0. Mecz z drużyną angielską był bardzo wyrównany i obfitował w wiele sytuacji podbramkowych. Ostatnia z nich miała miejsce dosłownie na kilka sekund przed zakończeniem meczu, kiedy to po strzale jednego z Anglików piłka wylądowała na słupku wiślackiej bramki.

Decydujący o awansie do pierwszej czwórki okazał się mecz z Górnikiem Zabrze. Sprawdziło się w nim stare piłkarskie porzekadło o niewykorzystanych sytuacjach. Oto bowiem w 6. minucie gry wiślacy zmarnowali stu, ba, może nawet dwustuprocentową okazję. Dwie minuty później dośrodkowanie zabrzan w nasze pole karne okazało się być strzałem, który wylądował w naszej bramce. Wynik 0:1 do końca meczu nie uległ zmianie.

Pomimo tej porażki, wiślacy mieli jeszcze szanse na awans. Niestety, zarówno w meczu ze Stalą Mielec, jak i w potyczce z Legią Warszawa, nie potrafili utrzymać prowadzenia i oba mecze zremisowali – odpowiednio 1:1 i 2:2. Szczególnie dramatyczny przebieg miał mecz z Legią. Warszawianie objęli prowadzenie, lecz Wisła w 7. minucie wyrównała. Chwilę potem legionistów od utraty gola uchroniła poprzeczka, a w 15. minucie piłka po odbiciu się od słupka warszawskiej bramki przetoczyła się po linii bramkowej i wyszła w pole. Na dwie minuty przed końcem meczu wydawało się, że nastąpiło rozstrzygnięcie. Składna akcja wiślaków zakończyła się faulem obrońcy Legii w polu karnym. Rzut karny został zamieniony na bramkę, a dodatkowo faulujący legionista dostał karę dwóch minut. Cóż z tego, skoro zaraz po rozpoczęciu gry od środka warszawianie wyrównali. Do końca meczu było wtedy 1,5 minuty. Koniec emocji? Nic z tych rzeczy. Wiślacy natarli z furią i na 10 sekund przed końcem stworzyli sobie sytuację sam na sam. Niestety, skuteczność nie była dzisiaj najmocniejszą stroną Białej Gwiazdy. Bramkarz Legii wyszedł z opresji obronną ręką i awans do pierwszej czwórki odpłynął.

Źródło: http://www.tswisla.pl/index.html

NOWA TRADYCJA?

13 lutego 2010

Drugi zespół Wisły, którego połowę składu stanowili chłopcy o rok młodsi od pozostałych uczestników Turnieju im. Adama Grabki, nie zakwalifikował się do walki o miejsca na podium. Wiślacy poczynali sobie jednak bardzo dzielnie ze starszymi rywalami, szansę na awans zachowując do swego ostatniego meczu.

Zaczęli wszelako nie najlepiej. W pierwszym pojedynku z Banikiem Ostrawa nasi chłopcy nie mieli szans, przegrywając 1:4. Drugi mecz z Ruchem Chorzów był już zdecydowanie lepszy w ich wykonaniu. Co prawda, jego początek należał do chorzowian (czego odzwierciedleniem była bramka strzelona przez nich w 7. minucie), lecz potem z każdą minutą wiślacy jakby coraz bardziej krzepli. I ku zdziwieniu obserwatorów, zaczęli osiągać przewagę. Najpierw tylko w polu, potem już z konsekwencją w postaci stwarzanych sytuacji podbramkowych. W 12. i 14. minucie okazje te nie zostały wykorzystane, ale na dwie minuty przed końcem sztuka ta powiodła się. Pięknym strzałem z dystansu popisał się Filip Kowalski i na tablicy świetlnej pojawił się remis. Końcówka meczu nie przyniosła już zmiany wyniku i tym sposobem Wisła II wywalczyła pierwszy punkt w turnieju.

Wiślacy postanowili pójść za ciosem. W kolejnym pojedynku niespodziewanie pokonali Jagiellonię 1:0 (Jaga wcześniej wygrała bardzo pewnie ze Śląskiem 3:1 oraz zremisowała z faworyzowaną szwedzką Brommapojkarną 2:2), a następnie ograli Śląska 2:1. Dzięki tym zwycięstwom przed ostatnim meczem ze Szwedami wciąż istniała ewentualność awansu Białej Gwiazdy do finałowej czwórki. By tak się stało potrzebne było zwycięstwo z Brommapojkarną. Płonne wszelako okazały się nasze nadzieje. Na dzisiaj różnica pomiędzy Szwedami a młodszymi od nich o rok wiślakami jest jeszcze spora. Wynik 0:4 świadczy o tym dobitnie.

Drugi zespół Białej Gwiazdy zajął więc ostatecznie trzecie miejsce w swojej grupie i jutro w meczu o piątą lokatę w turnieju spotka się z pierwszą drużyną Wisły. W roku ubiegłym sytuacja była podobna. Wiślackie zespoły także spotkały się w bratobójczym meczu, z tym, że stawką było siódme miejsce. Może więc rodzi się swoista nowa tradycja turniejów im. Adama Grabki? I być może za rok, w niedzielne lutowe przedpołudnie, również dojdzie do meczu Wisła – Wisła? I miejmy nadzieję, że gra będzie się toczyła o podział miejsc na podium. A może o zwycięstwo?

Do finałowej czwórki zakwalifikowały się zespoły:

Leeds United, Górnik Zabrze, Brommapojkarna Sztokholm i Banik Ostrawa.

Źródło: http://www.tswisla.pl/index.html

BEZKONKURENCYJNI SZWEDZI

14 lutego 2010

Drużyna Brommapojkarna Sztokholm wygrała XXIII Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej Młodzików U-12 im. Adama Grabki. W grach finałowych Szwedzi okazali się bezkonkurencyjni, wygrywając wszystkie mecze różnicą trzech bramek.

Pewni bramkarze, rośli, a przy tym świetnie wyszkoleni technicznie obrońcy, błyskotliwi pomocnicy i skuteczni napastnicy – tak w kilku słowach można scharakteryzować zespół Brommapojkarny. Z przyjemnością patrzyło się na grę dwunastoletnich Szwedów. Wiedzieli oni co mają robić na boisku, w której jego części operować, kiedy piłkę przytrzymać, kiedy ruszyć z nią do przodu, a kiedy celnym podaniem uruchomić partnera z zespołu. Zespół ze Sztokholmu swoje pojedynki rozstrzygał w sposób zdecydowany, nie podlegający najmniejszej dyskusji. W pierwszym meczu fazy finałowej z Górnikiem Zabrze Szwedzi od początku ruszyli mocno na rywali, strzelając pierwszą bramkę już w 2. minucie. Na 2:0 podwyższyli cztery minuty później, a w 10. minucie Ahmed Khodr, popisując się przy okazji klasycznym hat-trickiem, strzelił kolejnego gola i było praktycznie po meczu.

Stosunkowo największy opór napotkali Szwedzi ze strony Banika Ostrawa. Do 13. minuty gra była bardzo wyrównana, z sytuacjami dla obydwu drużyn. Potem jednak „posypało się”. W ciągu pięciu minut Brommapojakrna strzeliła trzy bramki i po raz drugi w fazie finałowej zwyciężyła 3:0.

Złudne były nadzieje tych, którzy sądzili, że ostatni mecz dwudniowego turnieju pomiędzy Leeds a Brommapojkarną będzie zaciętym widowiskiem. Szwedzi od początku bowiem przejęli inicjatywę i strzelając bramki w trzeciej, siódmej i dziewiątej minucie pozbawili ambitnych Anglików złudzeń. Co prawda, w 12. minucie Knitgth Lewis strzelił na 1:3, lecz okazało się, że była to dla „Pawi” bramka jedynie honorowa. Ponieważ zaś drużyna z zachodniej części Sztokholmu nie chciała zejść z wytyczonego przez swoich trenerów azymutu, w 17. minucie Hjalmar Ekdal podsumował jej występ przepięknym lobem w samo okienko bramki Leeds.

Drugie miejsce w turnieju zdobył zasłużenie Banik Ostrawa, pokazując ładną, zespołową grę. Anglicy z Leeds zaprezentowali się tak, jak na Brytyjczyków przystało. Grali bezpardonowo, dosyć siłowo, choć momentami przyjemnie dla oka. Górnik Zabrze, jedyny przedstawiciel Polski w finałowej czwórce, nie sprostał drużynom zagranicznym, tylko momentami nawiązując z nimi wyrównaną walkę.

Nas najbardziej interesował dzisiaj bratobójczy pojedynek pierwszego i drugiego zespołu Wisły. Początek meczu nie należał do ciekawych – było dużo biegania, mało składnych akcji. Wszystko zmieniło się po bramce, którą w 5. minucie zdobył dla pierwszej drużyny Olaf Nowak. Zaraz potem mogło być 2:0, lecz mocny strzał Bartosza Żaka bramkarz Wisły II sparował na rzut rożny. Potem, o dziwo, do głosu doszedł drugi zespół. Strzelał Jakub Łyczak, potem próbował Grzegorz Kutrzeba, wreszcie w poprzeczkę z wolnego uderzył ponownie Łyczak. Wisła I też miała swoje sytuacje. Pięknym rajdem popisał się Marcin Jaworski, który po minięciu trzech zawodników ładnie dośrodkował, lecz jego koledzy nie potrafili wykończyć akcji. Potem strzelali z dystansu Daniel Gugała i Arkadiusz Kmak – bez skutku. Na niespełna dwie minuty przed końcem Wisła II zaprzepaściła ostatnią okazję na wyrównanie i wynikiem 1:0 zakończył się ten w sumie ciekawy pojedynek.

Źródło: http://www.tswisla.pl/index.html

WYNIKI


XXIII Międzynarodowego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Młodzików U-12
im. Adama Grabki
Grupy eliminacyjne
GRUPA I
WISŁA I Kraków – TATRAN Presov 4:0
LEGIA Warszawa – LEEDS United 0:3
STAL Mielec – GÓRNIK Zabrze 1:4
WISŁA I Kraków – LEEDS United 1:0
STAL Mielec – TATRAN Presov 4:1
LEGIA Warszawa – GÓRNIK Zabrze 0:2
TATRAN Presov – LEEDS United 0:3
WISŁA I Kraków – GÓRNIK Zabrze 0:1
LEGIA Warszawa – STAL Mielec 3:0
GÓRNIK Zabrze – LEEDS United 1:4
LEGIA Warszawa – TATRAN Presov 3:1
WISŁA I Kraków – STAL Mielec 1:1
GÓRNIK Zabrze – TATRAN Presov 2:2
WISŁA I Kraków – LEGIA Warszawa 2:2
STAL Mielec – LEEDS United 2:2
Tabela:
1. Leeds United 10 pkt.
2. Górnik Zabrze 10 pkt.
3. Wisła I Kraków 8 pkt.
4. Legia Warszawa 7 pkt.
5. Stal Mielec 5 pkt.
6. Tatran Presov 1 pkt
GRUPA II
WISŁA II Kraków – BANIK Ostrawa 1:4
BROMMAPOJKARNA Sztokholm – RUCH Chorzów 3:1
ŚLĄSK Wrocław – JAGIELLONIA Białystok 1:3
WISŁA II Kraków – RUCH Chorzów 1:1
ŚLĄSK Wrocław – BANIK Ostrawa 2:3
BROMMAPOJKARNA Sztokholm – JAGIELLONIA Białystok 2:2
RUCH Chorzów – BANIK Ostrawa 0:2
WISŁA II Kraków – JAGIELLONIA Białystok 1:0
BROMMAPOJKARNA Sztokholm – ŚLĄSK Wrocław 3:2
JAGIELLONIA Białystok – RUCH Chorzów 3:1
BROMMAPOJKARNA Sztokholm – BANIK Ostrawa 3:0
WISŁA II Kraków – ŚLĄSK Wrocław 2:1
JAGIELLONIA Białystok – BANIK Ostrawa 0:4
WISŁA II Kraków – BROMMAPOJKARNA Sztokholm 0:4
ŚLĄSK Wrocław – RUCH Chorzów 0:2
Tabela
1. Brommapojkarna Sztokholm 13 pkt.
2. Banik Ostrawa 12 pkt.
3. Wisła II Kraków 7 pkt.
4. Jagiellonia Białystok 7 pkt.
5. Ruch Chorzów 4 pkt.
6. Śląsk Wrocław 0 pkt.
Gry finałowe o miejsa 1-4
Leeds – Banik 1:2
Brommapojkarna – Górnik 3:0
Leeds – Górnik 3:0
Brommapojkarna – Banik 3:0
Górnik – Banik 1:2
Leeds – Brommapojkarna 1:4
Tabela
1. Brommapojkarna 9 pkt.
2. Banik 6 pkt.
3. Leeds 3 pkt.
4. Górnik 0 pkt.
Mecz o 5. miejsce
Wisła I – Wisła II 1:0
Mecz o 7. miejsce
Legia – Jagiellonia 2:2, karne 1:3
Mecz o 9. miejsce
Stal – Ruch 0:2
Mecz o 11. miejsce
Tatran – Śląsk 1:3
Mecz pokazowy
Kadra Małopolski – Gwiazdy Turnieju 1:2
KOŃCOWA KLASYFIKACJA
1. BROMMAPOJKARNA SZTOKHOLM
2. BANIK OSTRAWA
3. LEEDS UNITED
4. GÓRNIK ZABRZE
5. WISŁA I KRAKÓW
6. WISŁA II KRAKÓW
7. JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
8. LEGIA WARSZAWA
9. RUCH CHORZÓW
10.STAL MIELEC
11. ŚLĄSK WROCŁAW
12.TATRAN PRESOV
WYRÓŻNIENIA
Trener zwycięskiej drużyny: Eric Lindt
Najlepszy piłkarz turnieju: Knight Lewis (Leeds)
Król strzelców: Ahmed Khodr (Brommapojkarna) – 11 bramek
Najlepszy bramkarz: Virec Mikulas (Banik)
Najlepszy obrońca: Jack Vann (Leeds)
Najambitniejszy zawodnik: Marcin Jaworski (Wisła I)

Źródło: http://www.tswisla.pl/index.html

Turniej w Utrechcie

2010-05-02 20:25

autor: Jacek

Najważniejszy turniej w jakim uczestniczy nasza drużyna w tym roku, zbliża się wielkimi krokami. Na prośbę dzieci i rodziców przetłumaczyłem z niderlandzkiego najciekawsze informacje. Odnośnie wyjazdu rodziców kilka osób zadeklarowało wyjazd, bardzo proszę o zgłaszanie się do mnie lub do kolegi Jawora, wszystko ustalimy:)

W roku 2010 udało nam się zaprosić wiele nowych zespołów do udziału w turnieju: oprócz lokalnych holenderskich drużyn Nieuwegein, VSV Vreeswijk , Gein Oord i JSV pojawią się zespoły z różnych zakątków Europy. Na przykład Shaktar Donieck, mistrz Ukrainy, były zwycięzca Pucharu Europy Zenit Sankt Petersburg z Rosji! Z Niemiec, lider Bundesligi Bayer Leverkusen i znakomity 1 FC Nurnberg . Z Anglii z Liverpoolu Everton FC. Belgia znów mocno reprezentowana będzie przez Club Brugge i KAA Gent . Silne zespoły młodzieżowe z Wisłą Kraków, Red Star Belgrad z Serbii i FC Honka Espo z Finlandii. Ponadto najlepsze holenderskie szkółki piłkarskie: m.in. FC Utrecht, AZ 67, NEC, FC Twente, Heerenveen i Sparta Rotterdam.

Turniej w Holandii - kolejność drużyn


2010-05-26 13:43
autor: adminwisla98
Oto kolejność drużyn U12 na turnieju "FORD-Roeleveld"
1. Bayer Leverkusen
2. AZ Alkmaar
3. Vitesse
4. FC Den Bosch
5. FC Utrecht
6. Nürnberg
7. KAA Gent
8. Heerenveen / FC Emmen
9. RBC Roosendaal
10. Flevo Boys
11. Honka Espoo
12. Gein Oord
13. NEC / FC Oss
14. VSV Vreeswijk
15. Wisła Kraków
16. Nieuwegein JSV
Fairplay: FC Den Bosch

Najlepszy strzelec: Snepvangers Diego (RBC Roosendaal)

Najlepszy bramkarz: Bayer Leverkusen

Najlepszy zawodnik: Valentin Reitstetter (FC Norymberga)

Tak jak pewnie wszyscy wiedzą, naszym chłopcom turniej kompletnie nie wyszedł, wygraliśmy zaledwie jeden mecz, graliśmy bez naszego trenera, w grze widoczny był chaos. Długa podróż też dała w kość. Turniej był zorganizowany profesjonalnie, trzeba przyznać, że chłopcy pierwszy raz spotkali się z tak silnymi rywalami. 6 dużych boisk, profesjonalne nagłośnienie, dokładny harmonogram, mecze zaczynające się co do minuty itp. Boiska w Utrechcie odwiedziło kilka tysięcy osób, widać, że turniej był wielką atrakcją dla mieszkańców. Drużyna AZ Alkmaar, z którą przegraliśmy 0:6 to był niestety inny świat, który pokazał, ile nas dzieli od czołowej holenderskiej drużyny.
W ostatni dzień nasza drużyna zwiedziła piękną starówkę Utrechtu z przepięknym kanałem przepływającym przez centrum miasta. Wielkie brawa dla rodziców, którzy przyjechali ponad 1200 km, by dopingować chłopaków!

Źródło: http://wisla98.futbolowo.pl/wisla98/index.php