Jakub Krzyżanowski

Z Historia Wisły

Jakub Krzyżanowski
Informacje o zawodniku
kraj Polska
urodzony 2006
pozycja pomocnik
Drużyny juniorskie
Lata Drużyna
Bronowianka Kraków
2018/2019 Wisła Kraków
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.
Jakub Krzyżanowski, 2018. Źródło: akademiawisly.pl
Jakub Krzyżanowski, 2018.
Źródło: akademiawisly.pl

Jakub Krzyżanowski (ur. w 2006 r.) - zawodnik Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, występujący w drużynie rocznika 2006.

Spis treści

Sezon 2017/2018

zawodnik drużyny U-12 (Młodzicy)

Sezon 2018/2019

zawodnik drużyny U-13 (Młodzicy)

Artykuły. Wywiady

Trzech młodych piłkarzy podpisało profesjonalne kontrakty z Wisłą Kraków

Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.

Swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisła Kraków podpisało dziś trzech młodych zawodników z drużyny CLJ U-15. Są to: Jakub Krzyżanowski, Tomasz Dusik i Jakub Stępak. Ich umowy obowiązywać będą do 30 czerwca 2024 roku.

Jakub Krzyżanowski urodził się 19 stycznia 2006 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Bronowiance Kraków, skąd w 2017 roku przeniósł się na Reymonta. Najczęściej występuje na pozycji bocznego obrońcy lub środkowego pomocnika.

Tomasz Dusik urodził się 28 marca 2006 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Brzezinie Osiek, skąd w lipcu 2019 roku trafił na Reymonta.

Jakub Stępak urodził się 20 marca 2006 roku. Barwy młodzieżowych zespołów krakowskiej Wisły reprezentuje na pozycji bramkarza od sezonu 2013/2014.

Źródło: Wisła Kraków SA

Źródło: wisla.krakow.pl

JAKUB KRZYŻANOWSKI Z PROFESJONALNYM KONTRAKTEM

22 kwietnia 2021

W czwartek swój pierwszy profesjonalny kontrakt z Wisła Kraków podpisał zawodnik drużyny CLJ U-15 – Jakub Krzyżanowski. Umowa 15-letniego obrońcy będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 roku.


Jakub Krzyżanowski urodził się 19 stycznia 2006 roku. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w Klubie Sportowym Bronowianka Kraków, skąd w 2017 roku przeniósł się na Reymonta. Obecnie jest on podstawowym zawodnikiem w składzie występującej w Centralnej Lidzie Juniorów drużyny U-15, gdzie cieszy się dużym zaufaniem sztabu szkoleniowego oraz kolegów z szatni i przywdziewa kapitańską opaskę. Mimo swojej wszechstronności boiskowej młodzian najczęściej występuje na pozycji bocznego obrońcy lub środkowego pomocnika.

Dobra postawa zawodnika została dostrzeżona przez trenerów z zespołu CLJ U-18, którzy postanowili włączyć go do kadry meczowej na spotkanie 24. kolejki przeciwko Lechowi Poznań.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

KRZYŻANOWSKI: MAM NADZIEJĘ, ŻE TO DOPIERO POCZĄTEK

23 kwietnia 2021

15-letni Jakub Krzyżanowski w czwartkowe popołudnie podpisał z Wisłą Kraków swój pierwszy profesjonalny kontrakt, na mocy którego koszulkę z białą gwiazdą przywdziewał będzie do 30 czerwca 2024 roku.

Krótko po podpisaniu umowy młody obrońca podzielił się wrażeniami, które towarzyszyły mu w trakcie czwartkowego popołudnia. „Jest to dla mnie wielkie wyróżnienie, z czego się bardzo cieszę i mam nadzieję, że to dopiero początek mojej przygody z Wisłą. Jest to na pewno wyróżnienie, jednak teraz trzeba skupić się na pracy, bo już w sobotę wracamy na ligowe boiska, gdzie będę chciał potwierdzić, że zasłużyłem na tę szansę” – rozpoczął.


Początek przygody


Z początkiem piłkarskiej przygody Jakuba Krzyżanowskiego wiąże się kilka ciekawych historii, o których młody Wiślak z przyjemnością opowiedział. „Jest to dość zabawna historia. Swoją przygodę z piłką zaczynałem w Bronowiance, jednak nie byłem do końca zadowolony z wyboru dyscypliny. Później zapisałem się na zajęcia Judo na Wisłę, które również nie za bardzo przypadły mi do gustu. Miałem chwilę zawahania, ale po rozmowie z tatą zdecydowałem, że wrócę do Bronowianki, gdzie rozpocząłem treningi, a następnie przeniosłem się do Wisły i tak już zostało” – kontynuował.


Powrót na boisko


Po miesięcznej przerwie zespół CLJ U-15, gdzie Krzyżanowski pełni funkcję zastępcy kapitana, wraca do ligowej rywalizacji. Defensor nie kryje radości z powrotu na boisko i zapewnia, że zarówno on, jak i drużyna zrobi wszystko, by w sobotę sięgnąć po trzy punkty, które będą kolejny krokiem w drodze do wyznaczonego celu. „Tak, wszyscy mocno wyczekujemy tego spotkania, bo bardzo stęskniliśmy się za piłkę i ligową rywalizacją. Musimy zrobić wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony, zwyciężyć i postawić kolejny krok” – rzekł.


Cenna lekcja

15-latek znalazł się w kadrze drużyny dowodzonej przez trenera Adriana Filipka środowe spotkanie z Lechem Poznań na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-18. Młodzian przyznał, że była to dla niego cenna lekcja i doświadczenie. „Już sam trening z chłopakami, którzy na co dzień biorą udział w zajęciach pierwszego zespołu, stanowił dla mnie cenną lekcję i doświadczenie, bo mogłem się od nich wiele nauczyć. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się powołanie do kadry drużyn CLJ U-18 na mecz z Lechem, dlatego chciałbym podziękować trenerowi, bo było to niesamowite uczucie się tam znaleźć” – zakończył swoją wypowiedź Jakub Krzyżanowski.

Źródło: akademia.wisla.krakow.pl

Jakub Krzyżanowski zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi

16-letni Jakub Krzyżanowski, który dotychczas reprezentował Białą Gwiazdę na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów, został zgłoszony do pierwszej drużyny Wisły Kraków. Oznacza to, że młody zawodnik będzie mógł reprezentować niebiesko-biało-czerwone barwy w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi.


08.09.2022r.

Redakcja


Jakub Krzyżanowski urodził się 19 stycznia 2006 roku trafił na Reymonta w 2017 roku z Bronowianki Kraków, której jest wychowankiem. Młodzian, którego nominalną pozycją jest środek obrony, czynił regularne postępy, stając się ważnym ogniwem młodzieżowych drużyn wiślackiej Akademii. W rozpoczętym sezonie defensor rozegrał 4 spotkania na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-19, w których 3-krotnie posyłał piłkę do siatki, a niedawno rozpoczął zajęcia wraz z pierwszym zespołem Wisły Kraków pod czujnym okiem trenera Jerzego Brzęczka.

Jakub Krzyżanowski to również aktualny reprezentant Polski od lat 17, z kolei w przeszłości otrzymywał regularne powołania do kadry U-15 oraz U-16.

Powodzenia!


Źródło: wisla.krakow.pl


Galeria sportowa