Sezon 2010 (judo)
Z Historia Wisły
Spis treści |
Informacje podstawowe
Z początkiem roku 2010 wiślacka sekcja judo skupiała 182 osoby, za które odpowiadało czterech szkoleniowców. Koordynatorem i opiekunem seniorów jest Marek Tabaszewski, który pracuje także z grupami młodzieżowców i juniorów. Grupy młodzieżowe szkoli Piotr Weiss, jednocześnie opiekun juniorów młodszych. Robert Zaczkiewicz pracuje z młodzikami i dziećmi starszymi a Michał Znamirowski z dziećmi młodszymi i z grupami naborowymi. Wszyscy są wychowankami i byłymi zawodnikami "Białej Gwiazdy".
W punktacji sportu młodzieżowego Wisła zajęła 12. miejsce na 119 sklasyfikowanych klubów w kategorii kobiet, oraz 7. miejsce na 133 sklasyfikowane kluby w kategorii mężczyzn.
Członkowie Kadry Narodowej
- seniorzy: Katarzyna Kłys, Barbara Mirus, Paulina Węglarz, Rafał Filek, Antoni Maciołowski, Artur Kłys, Paweł Pytliński, Krzysztof Węglarz.
- młodzieżowcy: Katarzyna Bukowska
- juniorzy: Izabela Mirus, Anna Osajda, Małgorzata Tracz, Bartłomiej Garbacik, Kajetan Pintal, Oliwier Romaniuk, Oskar Romaniuk.
Najważniejsze wydarzenia
Krajowe
- Puchar Polski Seniorek i Seniorów - I runda, Warszawa, 13-14.03.2010
- 1. miejsce - Paulina Węglarz (kat. 63kg);
- 2. miejsce - Krzysztof Węglarz (kat. 90kg);
- 3. miejsce - Katarzyna Kłys (kat. 70kg);
- 5. miejsce - Rafał Filek (kat. 100kg);
- 7. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70kg), Robert Zaczkiewicz (kat. 73kg), Kajetan Pintal (kat. 100kg);
- Drużynowe Grand Prix Dzieci w Judo, Kraków, marzec 2010
- 2. miejsce Wisły;
- Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław, 27-28.03.2010
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg);
- 3. miejsce - Małgorzata Tracz(kat. 70 kg), Anna Osajda (kat. 78kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 5. miejsce - Maciej Włosiński (kat. 81kg), Oliwier Romaniuk (kat. 90kg), Oskar Romaniuk (kat. 100kg);
- 7. miejsce - Krzysztof Mrozek (kat. 73kg);
- Puchar Polski Młodzieży, Stalowa Wola, maj 2010
- 1. miejsce - Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 3. miejsce - Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg), Izabela Mirus (kat. 57kg), Barbara Mirus (kat. 63 kg);
- 5. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70 kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 7. miejsce - Mercedes Von Buccow (kat.63kg);
- II runda Pucharu Polski Seniorek i Seniorów w Opolu, 15-16.05.2010
- 1. miejsce - Paulina Węglarz (kat.63 kg), Krzysztof Węglarz (kat. 90kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg);
- 3. miejsce - Barbara Mirus (kat. 63 kg), Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 5. miejsce - Antoni Maciołowski (kat. 66kg), Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg);
- 7. miejsce Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Opole, 06.06.2010
- 1. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70 kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg), Izabela Bryndza (kat. 70kg), Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg);
- 3. miejsce - Anna Osajda (kat. 78kg);
- 5. miejsce - Oskar Romaniuk (kat. 100kg);
- Open Gliwice - Seniorzy, Gliwice, 12.06.2010
- 5. miejsce - Rafał Filek (kat. 100 kg);
- Otwarte Mistrzostwa Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn, Cetniewo, 31.07.2010
- 2. miejsce - Rafał Filek (kat. 100 kg);
- Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Mława, 04-05.09.2010
- 1. miejsce Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg);
- 3. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70 kg), Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg), Krzysztof Mrozek (kat. 73kg);
- 5. miejsce Maciej Włosiński (kat. 73kg);
- Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Koszalin, 24-26.09.2010
- 1. miejsce - Katarzyna Kłys (kat. 70kg), Krzysztof Węglarz (kat. 90kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 63 kg);
- 3. miejsce - Paulina Węglarz (kat.63 kg);
- 5. miejsce Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- Mistrzostwa Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn, Poznań/Luboń., 16-17.10.2010
- 2. miejsce - Barbara Mirus (kat. 63 kg), Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 5. miejsce - Antoni Maciołowski (kat.66 kg), Dawid Tondera (kat. 73kg);
- 7. miejsce - Kinga Pastuszak (kat. 70kg), Sebastian Cieślik (kat.66 kg);
- Super Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Opole, 06.11.2010
- 1. miejsce - Katarzyna Kłys (kat. 70kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg);
- 3. miejsce - Barbara Mirus (kat. 63 kg), Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 5. miejsce - Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg);
- 7. miejsce - Anna Osajda (kat. 78kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- Puchar Polski Młodziczek i Młodzików, Poznań, 20.11.2010
- 3. miejsce - Miłosz Boroń (kat. 55 kg);
- 7. miejsce - Szymon Nowak (kat. 42kg);
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław, 27.11.2010
- Juniorzy Wisły zdobyli brązowy medal, pierwszy drużynowy medal od 10 lat (Wojciech Bugajski, Oliwier Romaniuk, Krzysztof Mrozek, Oskar Romaniuk, Bartłomiej Garbacik, Paweł Badocha, Piotr Jabłoński i Kajetan Pintal).
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn, Bytom, 04.12.2010
- 5. miejsce drużyny;
- Drużynowe Grand Prix Dzieci w Judo o Puchar Białej Gwiazdy (grudzień 2010)
- 2. miejsce drużyny;
- 1. miejsce indywidualnie: Kacper Karaś, Michał Moskal, Kacper Brzeźniak, Paweł Wieczorek, Bartosz Karaś, Jakub Korgol, Sławomir Skocz, Sławomir Piwowarczyk, Karolina Bobilewicz, Karolina Sobalska.
Międzynarodowe
- Mistrzostwa Europy w Wiedniu, kwiecień 2010
- Katarzyna Kłys wywalczyła wraz drużyną srebro dla Polski;
- Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików w Tuchowie, maj 2010
- 1. miejsce drużynowo;
- 1. miejsce indywidualnie: Bartosz Karaś, Sławomir Skocz, Antoni Wójcik, Aleksandra Bień ;
- 2. miejsce indywidualnie: Mikołaj Boroń, Karolina Bobilewicz, Julia Klimek, Hubert Guzowski, Karolina Sobalska, Sławomir Piwowarczyk, Miłosz Boroń.
- 3. miejsce indywidualnie: Zuzanna Klimek, Jakub Korgol, Mateusz Piekarczyk.
- Międzynarodowe Zawody Dzieci w Jaśle (27-28 maja 2010)
- 1. miejsce: Julia Klimek, Aleksandra Bień, Bartosz Karaś, Jakub Korgol, Sławomir Skocz, Mateusz Piekarczyk.
- 2. miejsce: Michał Moskal, Kacper Brzeźniak, Zuzanna Klimek, Tomasz Dworczyński, Miłosz Boroń.
- 3. miejsce: Kacper Karaś, Mateusz Sasulski, Karolina Sobalska, Kajetan Wiśniewski.
- XIII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni (czerwiec 2010)
- 2. miejsce: Michał Moskal, Julia Klimek, Aleksandra Bień, Bartosz Karaś;
- 3. miejsce: Kacper Brzeźniak, Karolina Bobilewicz, Karolina Sobalska, Sławomir Skocz;
- Turniej Młodzieży Judo, Trnava, 19.09.2010
- 1. miejsce - Barbara Mirus (kat. 63 kg), Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg), Anna Osajda (kat. 78kg);
- 3. miejsce - Kinga Pastuszak (kat. 70kg), Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg), Krzysztof Mrozek (kat. 73kg);
- XII Warsaw Judo Open, 2-3.10.2010, Warszawa
- 3. miejsce - Jakub Korgol (kat. do 46kg), Sławomir Skocz;
- 5. miejsce - Tomasz Dworczyński (kat. do 55kg);
- 7. miejsce - Mateusz Piekarczyk (kat. do 55kg);
- Grand Prix w Judo (Rotterdam, październik 2010)
- 5. miejsce - Paulina Węglarz (kat.63 kg);
- Mistrzostwa Świata Juniorów w Judo, Agadir, listopad 2010
- udział Izabeli Mirus;
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |