Dzieje sekcji zapaśniczej

Z Historia Wisły

(Przekierowano z Zapasy)
Sekcja zapaśnicza zaprasza. Projekt: Piotr PetroŹródło: facebook.com/Zapasy.TS.Wisla
Sekcja zapaśnicza zaprasza.
Projekt: Piotr Petro
Źródło: facebook.com/Zapasy.TS.Wisla

Spis treści

Historia

Zapasy uprawiane były w Wiśle od 1922 roku w ramach sekcji ciężkiej atletyki (razem z podnoszeniem ciężarów). Sekcja została zlikwidowana w latach 50-tych.

2 lipca 2012 roku Zarząd TS Wisła Kraków poinformował o powołaniu do życia samodzielnej sekcji zapaśniczej. 3 września 2012 odbył się pierwszy trening, w którym uczestniczyło ponad dwudziestu zawodników. To historyczne wydarzenie zostało uwiecznione na filmie.

Pierwszy trening zapaśników Wisły (video) >>

Sekcja koncentrowała się na pracy z dziećmi, choć treningi dla dorosłych również cieszyły się popularnością (zapasy stanowią bardzo dobry punkty wyjścia do innych sztuk walki, włącznie z MMA). Do największych osiągnięć sekcji zaliczyć należy organizację Mistrzostw Polski w zapasach plażowych w 2013 roku oraz sukcesy zawodników w turniejach młodzieżowych.

Latem 2014 roku ze względu na warunki treningowe zdecydowano o przeniesieniu sekcji do innych klubów - stylu klasycznego do Bieżanowianki i stylu wolnego do Prądniczanki.


Lokalizacja

Kraków ul. Reymonta 22 - Nowa Hala TS Wisła – niski parter (pod siłownią)

Informacje

Grupy treningowe

  • Początkujące Dzieci i Młodzież - zapisy od 10-tego roku życia, w uzasadnionych przypadkach za zgodą i odpowiedzialnością rodziców istnieje możliwość udziału w treningach również młodszych dzieci. Program treningowy najmłodszej grupy będzie bazował na grach i zabawach z podstawowymi elementami technik zapaśniczych, elementami gimnastycznymi i ogólnorozwojowymi.
  • Grupa Zawodnicza (zaawansowana) - dzieci i młodzież powyżej 12 tego roku życia, młodzicy, kadeci i juniorzy, również seniorzy. Program treningowy grupy zaawansowanej ukierunkowany jest na specjalistyczne treningi techniczne i siłowe. Ma na celu przygotowanie zawodników do udziału w zgrupowaniach i zawodach zapaśniczych. Jest to najbardziej zaawansowana grupa treningowa, jej zawodnicy poddawani będą dużemu obciążeniu treningowemu. Zawodnicy tej grupy charakteryzują się dużą sprawnością i wydolnością organizmu, dużą siłą i świetnymi umiejętnościami technicznymi.
  • Dorośli (Grupa Amatorska) - Grupa przewidziana dla osób powyżej 20 roku życia, które są zainteresowane poznaniem technik zapaśniczych. Uczestnikami treningów będą również zaawansowani zawodnicy trenujący inne dyscypliny sportowe (w tym sporty walki) oraz byli zapaśnicy pragnący powrócić do dawnej formy sportowej. Program treningowy grupy będzie dostosowywany na bieżąco do potrzeb i celów uczestników.

Źródło: tswisla.plPiłka nożna Futsal Koszykówka Gimnastyka Siatkówka Strzelectwo Judo Boks Pływanie Brydż Szachy Inne