2021.11.07 Motor Lublin U-17 - Wisła Kraków U-17 2:2

Z Historia Wisły

2021.11.07, Centralna Liga Juniorów U-17, 12. kolejka, ARENA boczne naturalne (Lublin, Stadionowa 1), 12:00
Motor Lublin 2:2 (1:0) Wisła Kraków
widzów:
sędzia:
Bramki
Borys Kisiel 32'

Grzegorz Nasalski 51'

1:0
1:1
2:1
2:2

47' Michał Głogowski

67' Adam Pieniądz
Motor Lublin
Bartłomiej Donda
Oliwier Maziarz grafika:zmiana.PNG(69' Igor Ilczuk)
Oliwier Jakubaszek
Bartosz Piłat grafika:zmiana.PNG(72' grafika:zk.jpg Krzysztof Łukasik)
Grzegorz Nasalski
Kacper Najda
grafika:zk.jpg Kacper Tracz
Jan Zawadzki grafika:zmiana.PNG(46' Adam Chmielewski)
Przemysław Namięta
Igor Miszta
Borys Kisiel grafika:zmiana.PNG(72' Patryk Knapp)

trener:
Bożyk Artur
Wisła Kraków
Maciej Pachel
Filip Kowalskigrafika:zmiana.PNG(77' Wiktor Jaślar)
Maksymilian Rachfał
Kacper Czepielik grafika:zk.jpg
Adam Pieniądz
Jakub Stępak grafika:zmiana.PNG(46' Patryk Letkiewicz)
Marcin Górkiewicz grafika:zk.jpg
Michał Głogowski
Michał Prochwicz grafika:zmiana.PNG(70' Hugo Woyna-Orlewicz)
Bartłomiej Sowa
Radosław Skała grafika:zmiana.PNG(65' Dominik Maśnica)

trener:
Patryk Jałocha
Statystyki za: Łączy nas piłka. Faktyczne ustawienie zawodników na boisku z reguły nie odpowiada tym zapisom.

O Wiśle Kraków czytaj także w oficjalnym serwisie Przeglądu Sportowego - przegladsportowy.pl


CLJ U17: PODZIAŁ PUNKTÓW Z MOTOREM

8 listopada 2021

W niedzielę podopieczni trenera Patryka Jałochy mierzyli się na wyjeździe z Motorem. Wiślacy zremisowali to spotkanie 2:2.

W pierwszej połowie spotkania Wiślacy mieli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Pod względem jakości piłkarskiej prezentowali się lepiej od rywali, ale nie przełożyło się to na stworzenie dogodnych sytuacji. Większość akcji kończyła się w okolicach pola karnego, co wynikało z problemów z jakością ostatniego podania. Motor tylko raz poważnie zagroził bramce strzeżonej przez Jakuba Stępaka. Zawodnik drużyny z Lublina zdecydował się na uderzenie z 20. metrów i umieścił piłkę pod poprzeczką wiślackiej bramki, w efekcie czego gospodarze prowadzili do przerwy 1:0

Sytuacje z obu stron

Po zmianie stron podopieczni trenera Jałochy szybko wyrównali. Partnerzy dostarczyli futbolówkę do Michała Głogowskiego, a ten się nie pomylił i pokonał bramkarza Motoru. Miało to duży wpływ na przebieg spotkania, które stało się bardziej otwarte. Wiślacy atakowali i tworzyli sobie bardzo dobre sytuacje, a gospodarze wyprowadzali kontry, co umożliwiło im ponowne objęcie prowadzenia po jednej z nich. To nie podłamało krakowian, którzy cały czas napierali na przeciwnika. Po składnej akcji z lewej strony boiska i dośrodkowaniu Michała Głogowskiego, futbolówkę do siatki wpakował Adam Pieniądz. Po tym trafieniu zawodnicy Białej Gwiazdy uzyskali znaczną przewagę, raz za razem zagrażając bramce Motoru. Po jednym ze strzałów piłka odbiła się od poprzeczki i linii bramkowej, ale nie wpadła do siatki. Mimo wielu sytuacji w drugiej części spotkania, Wiślakom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i pojedynek w Lublinie zakończył się podziałem punktów.

„W meczu było widać, że te elementy gry – nad którymi pracowaliśmy w ostatnim tygodniu – są realizowane i to mnie bardzo cieszy. Na podkreślenie zasługuje fakt, że w drugiej połowie spotkania stworzyliśmy sobie naprawdę dużo dogodnych sytuacji i przy lepszym wykończeniu akcji, bramek na naszym koncie powinno być więcej. Wynik pozostawia duży niedosyt, ale sama realizacja zadań, zaangażowanie oraz pokazane przez zawodników umiejętności indywidualne dają sporo satysfakcji” – powiedział po meczu trener Patryk Jałocha.

Motor Lublin – Wisła Kraków 2:2 (1:0)

  • Głogowski, Pieniądz

Wisła Kraków (skład wyjściowy): J. Stępak, M. Prochwicz, K. Czepielik, M. Górkiewicz, M. Rachfał (C), B. Sowa, A. Pieniądz, R. Skała, F. Kowalski, M. Głogowski, M. Pachel


Źródło: akademia.wisla.krakow.pl