Sezon 1974/1975 (piłka nożna)

Z Historia Wisły

poprzedni sezon Rozgrywki w tym sezonie następny sezon
Wszystkie mecze, I Liga, Puchar Polski, Herbowa Tarcza Krakowa Mecze towarzyskie międzynarodowe,
Mecze towarzyskie i sparingi, Turnieje halowe Rezerwy Juniorzy
Kadra Statystyki Spis Sezonów


Spis treści

Ważniejsze wydarzenia

Prasa o Wiśle


Echo Krakowa. 1974, nr 182 (6 VIII) nr 8975

ATRAKCYJNE, lecz chyba i męczące, tournee czeka piłkarzy i krakowskiej Wisły, którzy w trakcie króciutkiej, bo niespełna 11-dniowej przerwy między rozgrywkami sezonu 1973/74 a 1974/75 wystąpią 5 razy w Hiszpanii.

Tuż po dzisiejszym meczu z Odrą, krakowianie spakują walizki i już w dniu następnym rano odlatują z Warszawy do Madrytu, skąd autokarem udadzą się na pierwszy mecz do Sewilli,. który rozegrany zostanie jeszcze tego samego dnia wieczorem! W końcu przyszłego tygodnia jedenastka „Białej Gwiazdy” wraca do Krakowa a w niedzielę, tj. 18 bm. nastąpi już inauguracja ekstraklasy, Do Hiszpanii wyjeżdżają następujący zawodnicy: Gonet, Adamczyk, Antoni i Henryk Szymanowscy, Płonka, Maculewicz, Musiał, Obarzanowski. Garlej, Krawczyk, Kmiecik, Kapka, Kusto, Gazda, B. Stolczyk, M. Stolczyk, Surowiec i Gacek. Kierownictwo ekipy stanowią: W. Konicki, mjr E. Kosiba, J. Steckiw i A. Leonardi.

Mówi się, że tournee po Hiszpanii jest niezwykle atrakcyjne. To fakt! Także opłacalne, gdyż PZPN otrzyma 3 tys. doi.

od gospodarzy a krakowianom wypłaci ekwiwalent w złotówkach. Oby w parze z tymi walorami szły też względy szkoleniowe! Na koniec warto nadmienić, iż krakowianie. otrzymali szereg dalszych atrakcyjnych propozycji, m. in. z RFN, USA, Szkocji i z Anglii a nawet z Kuwejtu. Być może, że właśnie nad Zatokę Perską wyjadą wiślacy w trakcie ferii zimowych (F)


Echo Krakowa. 1974, nr 185 (9 VIII) nr 8978

WARSZAWA. W lidze stadionów 6 lokatę zajęła Wisła a konkretnie jej kibice. Piłkarze „Białej Ą Gwiazdy” uplasowali się na 5 m., a więc o jedną lokatę wyżej od swych kibiców