Adrián Guľa

Z Historia Wisły

Adrián Guľa
Adrián Guľa

Adrián Guľa (ur. 29 czerwca 1975 roku) – słowacki trener piłkarzy Wisły Kraków w latach 2021–2022.


Spis treści

Kariera piłkarska

Klub Lata Kraj Mecze Bramki
FK Nováky Słowacja
SFC Opava 2000–2002 Czechy
FK Jablonec 2002–2004 Czechy
FK Púchov 2004–2006 Słowacja
Viktoria Žižkov 2006–2007 Czechy
Inter Bratysława 2007–2008 Słowacja
Mesto Prievidza 2008–2009 Słowacja
MFK Nováky 2009–2010 Słowacja

Kariera trenerska

Klub Lata Kraj
AS Trenčín 2009–2013 Słowacja
MŠK Žilina 2013–2018 Słowacja
reprezentacja Słowacji U-21 2018–2019 Słowacja
Viktoria Pilzno 2020–2021 Czechy
Wisła Kraków 2021–2022 Polska
DAC 1904 Dunajská Streda 2022–2023 Słowacja

Sukcesy

Trenerskie:


Bilans spotkań

Liczba spotkań
24
Zwycięstwa 9
Remisy 3
Porażki 12

* Brak na ławce trenerskiej, absencja spowodowana karą nałożoną po otrzymaniu czerwonej kartki.

Artykuły. Wywiady

Adrián Guľa nowym trenerem Białej Gwiazdy

07.06.2021r.

7 czerwca 2021 roku stanowisko trenera pierwszej drużyny Wisły Kraków objął Adrián Guľa. 45-letni słowacki szkoleniowiec związał się z krakowskim klubem umową, która obowiązywać będzie przez dwa lata.

Urodzony 29 czerwca 1975 roku w mieście Nováky nowy trener Wiślaków swoją piłkarską karierę spędził na Słowacji oraz w Czechach. W wieku 34 lat zasiadł na ławce trenerskiej w klubie AS Trencin, w którym pracował blisko cztery lata i z którym wywalczył awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, by na zakończenie swojego pobytu tam w sezonie 2012/2013 doprowadzić drużynę do trzeciego miejsca. Kolejnym, tym razem 5-letnim, przystankiem w karierze trenerskiej Guľi był sześciokrotny mistrz Słowacji - MŠK Žilina. To właśnie 45-latek poprowadził zespół „Żółto-Zielonych” do zdobycia ostatniego ligowego trofeum w sezonie 2016/2017.

W styczniu 2020 roku Słowak objął fotel pierwszego szkoleniowca w Viktorii Pilzno, zaliczając bardzo udany start w czeskiej ekipie - w 10 kolejnych spotkaniach zawodnicy Czerwono-Niebieskich nie przegrali meczu, notując dziewięć zwycięstw i jeden remis. Praktycznie do końca sezonu podopieczni Guľi walczyli ze Slavią Praga o prymat na krajowym podwórku, ale ostatecznie zmuszeni byli uznać wyższość rywala ze stolicy.

W swojej trenerskiej karierze Guľa zbierał także doświadczenia reprezentacyjne - przez półtora roku miał okazję prowadzić kadrę Słowacji do lat 21, która mierzyła się ze swoimi rówieśnikami w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21.

Trenerze, witamy na pokładzie i życzymy powodzenia!

Źródło: wisla.krakow.pl

Prezentacja nowego trenera Wisły Kraków

07.06.2021r.

Tuż po podpisaniu kontraktu z nowym szkoleniowcem Białej Gwiazdy odbyła się powitalna konferencja prasowa Adriána Guľi, na której zaproszeni dziennikarze mieli okazję lepiej poznać wiślackiego sternika. Zapraszamy na krótką relację z tego wydarzenia.

Popołudniową konferencję prasową otworzył Prezes TS Wisła Kraków SA Dawid Błaszczykowski, który skierował słowa powitania w stronę słowackiego trenera i pokrótce przedstawił kulisy jego pojawienia się przy Reymonta. „Mogę zacząć od tego, że mieliśmy więcej czasu na analizę, prześledzenie historii pracy trenera, sposobu bycia jako człowieka i wielu ważnych dla nas czynników. Myślę, że jeśli chodzi o same aspekty piłkarskie, drużyny, które prowadził trener, grają ofensywną, techniczną, krótką piłkę, ładną dla oka, piłkę krakowską, bo do takiej chcemy wrócić i na tym na pewno nam bardzo zależało. Kolejnym aspektem ważnym w wyborze był fakt, że trener rozwija zawodników indywidulanie, co przekłada się też na rozwój całej drużyny. Świetnie wprowadza młodzież do pierwszego zespołu, a jak wiemy, mamy kilku ciekawych i młodych zawodników między 18. a 20. rokiem życia i na tym nam zależy, bo to spowoduje też, że w niedługim czasie będą oni znaczyli o sile Wisły. Mocno wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie osiągnąć naprawdę wiele. Witamy trenera na pokładzie i wspólną pracą oraz pasją, bo trener, jak muszę zaznaczyć, jest niesamowitym pasjonatem piłki nożnej, dojdziemy do sukcesu” - zaznaczył prezes klubu.

To nie koniec wzmocnień

Jednocześnie odniósł się do poprzedniej edycji ligowych zmagań, z wyniku których Wiślacy nie mogą być zadowoleni. „Wracając do poprzedniego sezonu, sezonu trudnego, z którego na pewno nie jesteśmy zadowoleni, bo nasze miejsce w tabeli nie satysfakcjonuje ani nas, ani przede wszystkim kibiców. Mamy pełną świadomość tego, że przede wszystkim w aspekcie sportowym jest wiele do poprawy. Myślę, że transfery wykonane w okresie zimowym, wzmocnienie pionu sportowego nowym dyrektorem sportowym, jak i teraz nowym szkoleniowcem, to jeden z elementów 2-3-letniego planu, który mamy do realizacji, jeśli chodzi o powrót Wisły na odpowiednie jej miejsce. Mówimy tu głównie o pierwszej czwórce, dlatego mocno nad tym pracujemy. Myślę, że na dzień dzisiejszy to nie koniec jeśli chodzi o transfery. Niektóre decyzje zostały wstrzymane, bo chcieliśmy skonsultować je z trenerem. Chcemy też, by zawodnicy którzy zostaną tu lub przyjdą byli przede wszystkim sprofilowani pod to, w jaki sposób trener będzie chciał grać” - przedstawił sytuację Prezes TS Wisła Kraków SA.

Powrót krakowskiej piłki?

Następnie głos zabrał nowy szkoleniowiec, który jak podkreślił prezes krakowskiego klubu, był pierwszym wyborem osób podejmujących decyzje, wyrażając w kilku słowach zadowolenie z możliwości pracy w krakowskim klubie. „Dziękuję za komplementy. Jestem bardzo szczęśliwy, ze otrzymałem możliwość prowadzenia tak istotnego i ważnego klubu, jakim jest Wisła Kraków. Bardzo się z tego cieszę i wierzę w to, że wspólnie z zawodnikami oraz całym klubem, ale także i z fanami, uda nam się osiągnąć sukces” - powiedział Słowak, dodając: „Jestem w Wiśle Kraków, czuję, że to właściwy wybór i wierzę w ten projekt, wierzę w fanów, dlatego uważam, ze to była dobra decyzja.”

Jaki styl gry ma zamiar wpoić swoim podopiecznym nowy szkoleniowiec? „Każdy trener powie, że chciałby grać ofensywną piłkę. Zobaczą państwo na boisku, czy i jak ofensywny to będzie futbol. Chcemy grać aktywnie zarówno, gdy zawodnicy mają piłkę przy nodze czy nie. Zobaczymy, jak bardzo piłkarze na boisku będą łaknęli dobrej i aktywnej gry. Wiele rozmawialiśmy na temat krakowskiej piłki - wiem, że też jest ofensywna, aktywna, dlatego właśnie chciałbym iść w tę stronę i zaprezentować taką aktywną, dynamiczną grę” - wyjaśnił 45-latek.

Źródło: wisla.krakow.pl

Wisła zaprezentowała nowego trenera - Adriána Guľę

7 czerwca 2021 r.

Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej krakowska Wisła reprezentowana przez prezesa Dawida Błaszczykowskiego - zaprezentowała nowego trenera pierwszego zespołu "Białej Gwiazdy", który został Słowak - Adrián Guľa.

- Spotykamy się na konferencji, na której chcemy zaprezentować nowego szkoleniowca "Białej Gwiazdy", pana trenera Adriána Guľę. Serdecznie witamy trenera w Wiśle Kraków - rozpoczął Błaszczykowski. - Trener już doskonale radzi sobie z językiem polskim, więc będzie nam zdecydowanie łatwiej. Wracając do poprzedniego sezonu, sezonu trudnego, z którego na pewno nie jesteśmy zadowoleni - miejsce które zajęliśmy w tabeli na koniec nie było tym, które nas satysfakcjonuje, a przede wszystkim kibiców. Mamy tego pełną świadomość, że przede wszystkim w aspekcie sportowym mamy wiele do poprawy. Myślę, że te transfery, które wykonaliśmy, a także wzmocnienie pionu sportowego nowym dyrektorem sportowym, jak i teraz - nowym trenerem - jest to jeden z elementów naszego 2-3 letniego planu, który mamy do realizacji, jeśli chodzi o powrót Wisły Kraków na odpowiednie jej miejsce, czyli pierwszą pucharową czwórkę. Mocno nad tym pracujemy, a na dziś to nie koniec, jeśli chodzi o transfery. Wracając do nominacji nowego trenera, to przede wszystkim mogę zacząć od tego, że mieliśmy zdecydowanie więcej czasu na analizę, na dokładne przeanalizowanie historii pracy trenera, jego sposobu bycia jako człowieka i wielu aspektów, które są dla nas ważne przy tym wyborze. A jeśli chodzi o same aspekty piłkarskie, to drużyny trenera grają ofensywną, techniczną i krótką piłkę. Piłkę ładną dla oka, piłkę ładną dla kibiców. Piłkę "krakowską", bo do takiej chcemy wrócić i na tym nam zależało. Kolejnym aspektem wyboru jest to, że trener rozwija zawodników indywidualnie, co przekłada się na rozwój drużyny. Świetnie wprowadza też młodzież do pierwszego zespołu. A mamy kilku ciekawych, młodych zawodników, którzy są między 18, a 20 rokiem życia i też zależy nam na tym, żeby ich wprowadzać, a co spowoduje, że w niedługim czasie będą oni stanowili o sile Wisły Kraków. Dlatego bardzo się cieszymy i mocno wierzymy, że wspólnie będziemy w stanie wiele osiągnąć. Witamy trenera na pokładzie i wierzę, że wspólną pracą oraz pasją dojdziemy do sukcesów, a trener też jest - co muszę zaznaczyć - pasjonatem piłki nożnej - dodał Dawid Błaszczykowski.

- Dziękuję jeszcze raz i dziękuję panu prezesowi za komplementy - powiedział na wstępie trener Guľa. - Jestem bardzo szczęśliwy, że dostałem taką możliwość, aby prowadzić tak duży klub, jak Wisła Kraków. Bardzo się cieszę i wierzę w to, że wspólnie z zawodnikami, z całym klubem oraz z kibicami uda nam się osiągnąć sukces - dodał Słowak. - Oczywiście rozmawiałem już z dyrektorem sportowym, to była dla mnie bardzo ważna rozmowa. Pomagać mi będą Marián Zimen jako asystent, Ladislav Kubalík jako analityk wideo, a także Martin Kojnok, który będzie trenerem przygotowania fizycznego - przyznał Guľa, który przychodzi do Wisły z zaufanymi dla siebie współpracownikami, z którymi pracował ostatnio w Pilźnie.

Jednocześnie jak zdradził prezes Błaszczykowski z poprzedniego sztabu wciąż pracować będzie w Wiśle trener bramkarzy - Maciej Kowal, trener asystent - Kazimierz Kmiecik oraz analityk - Dominik Dyduła.

- Cały proces zatrudnienia trenera nie trwał aż tak bardzo długo, bo około dwa-trzy tygodnie, do momentu kiedy zamknęliśmy temat kontraktu - poinformował Błaszczykowski. - Było oczywiście kilku kandydatów. Rozmawialiśmy z trzema trenerami, ale trener Guľa był pionierem odnośnie wyboru i cieszymy się, że kandydat numer jeden został trenerem Wisły Kraków. Trener sam poprosił o rozmowę z Kubą Błaszczykowskim. Zajęliśmy się my jako zarząd oraz dział sportowy wyborem trenera, przedstawiony on został na radzie nadzorczej i został on zaakceptowany. Po przyjeździe trenera do Krakowa odbyliśmy wspólnie rozmowę oraz wspólną z radą nadzorczą, na której Kuba też uczestniczył. Zresztą odbyli oni także indywidualną rozmowę, więc był pewien etap, w który Kuba się włączył - mówił prezes, który pytany był o to, czy Jakub Błaszczykowski miał udział w wyborze nowego szkoleniowca.

- Znam polską ligę, ale każda ma swoją specyfikę - powiedział ponadto Guľa. - To zupełnie co innego, gdy widzi się mecze na wideo, a co innego, gdy jest się "na żywo". Cieszę się na spotkanie z tą ligą oraz na to, że kibice będą mogli przychodzić na mecze, by wspierać drużynę. Dla mnie istotne będzie poczuć te emocje na własnej skórze - mówił Słowak.

W poprzednim klubie Adrián Guľa miał okazję współpracować ze Zdenkiem Ondráškiem i o to, czy dopytywał się tego napastnika o Wisłę - trener został zapytany. - Ze Zdenkiem mam bardzo dobrą relację, ale zawsze dążę do tego, aby wyrobić sobie swoje własne zdanie na temat klubu, ale oczywiście, gdy będą czegoś potrzebował, to się z nim skontaktuję - powiedział.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć pytania o inne oferty, które słowacki szkoleniowiec otrzymywał.

- Jestem w Wiśle Kraków, czuję że jest to właściwy wybór, bo wierzę w ten projekt oraz w to, że kibice nam pomogą. Uważam, że jest to moja dobra decyzja. Moim celem jest poprowadził drużynę do sukcesów - przyznał Guľa.

- Każdy trener tak powie, że chciałby grać ofensywną piłkę, ale zobaczą państwo na boisku, jak ofensywny to będzie futbol. Na pewno będziemy chcieli grać ofensywnie, ale też aktywnie - zarówno wtedy, gdy będziemy mieli piłkę przy nodze, jak i wtedy, gdy jej nie będziemy mieli. Chcę widzieć swoich piłkarzy aktywnych. "Krakowska piłka" jest ofensywa, aktywna i chciałbym iść w tę stronę, aby zaprezentować dynamiczną grę. To jest nasza pierwsza konferencja prasowa i nie chcę odkryć wszystkich kart. Myślę, że zobaczycie jak chcemy grać - mówił Słowak.

Kolejne z pytań dotyczyło Jana Klimenta, którego Guľa zna bardzo dobrze z jego występów w lidze czeskiej.

- Wisła zrobiła dobry ruch, że pozyskała Jana Klimenta. Nie chcę na nim wywierać zbyt wielkiej presji, ale jest to bardzo dobry zawodnik, który jest pracowity - nie tylko w ofensywie, ale też w pressingu - przyznał trener.

Na zakończenie Guľa został zapytany o zbliżające się Mistrzostwa Europy, podczas których Polska zmierzy się ze Słowacją.

- Przede wszystkim liczy się dobry futbol, jednak przy całym szacunku dla polskiej drużyny - kibicuję słowackiej. Jest w niej dziesięciu piłkarzy, z którymi w przeszłości współpracowałem - zakończył szkoleniowiec.

Źródło: wislaportal.pl

Guľa: Zbudować drużynę z mentalnością zwycięzców

17.06.2021r.

W czwartkowe przedpołudnie Wiślacy stawili się w bazie szkoleniowej w Myślenicach, gdzie odbyli premierowe zajęcia, rozpoczynając tym samym przygotowania do sezonu 2021/2022. Jednostkę treningową poprowadził nowy sternik drużyny 13-krotnego mistrza Polski - Adrián Guľa - który opowiedział o swoich wrażeniach po pierwszych zajęciach z krakowskim zespołem, a także zdradził plan na budowę silnego teamu.

Piłkarze Białej Gwiazdy pod wodzą trenera Adriána Guľi zainaugurowali okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022. Słowacki szkoleniowiec nie krył swojej z radości z tego faktu i zapewnił, że jest gotowy na wyzwania, które czekają go pod Wawelem. „Bardzo się cieszę z tego, że rozpoczęliśmy przygotowania. Kocham swoją pracę i uwielbiam przebywać na boisku, dlatego towarzyszą mi wyłącznie pozytywne emocje, które dostrzegłem również wśród moich zawodników. Każdy z nich był maksymalnie skoncentrowany i skupiony na tym, by jak najlepiej wykonać swoje zadania, co jest dla mnie niezwykle budujące” - rozpoczął trener Guľa

„Za nami pierwsze zajęcia i tak naprawdę cały czas się poznajemy. Do startu sezonu jest jeszcze sporo czasu i chcemy ten okres jak najlepiej wykorzystać. Wraz ze sztabem będziemy na bieżąco obserwować to, jak zawodnicy prezentują się zarówno w procesie treningowym, jak i w trakcie sparingów. Z każdym kolejnym dniem chcemy wyrabiać automatyzmy, dzięki którym będziemy jak najlepiej funkcjonowali jako drużyna” - powiedział szkoleniowiec.

Plan nakreślony

Po blisko miesiącu przerwy piłkarze 13-krotnego mistrza Polski wrócili do treningów na zielonej murawie i będą stopniowo wdrażani do pracy na pełnych obrotach. Trener Gula przekazał, że sztab szkoleniowy szczegółowo zaplanował każdy dzień, by jak najlepiej przygotować drużynę do rywalizacji na boiskach Ekstraklasy. „Zawodnicy są mocno spragnieni treningów, gry i rywalizacji, dlatego z wielką radością wybiegli na murawę, gdzie wszyscy chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony. Trzeba jednak pamiętać, że za nimi miesięczny urlop, co było widać w trakcie czwartkowych zajęć, które miały charakter wprowadzający. Podobnie będzie w piątek oraz w sobotę, bo musimy stopniowo wdrażać drużynę do treningu z pełnym obciążeniem. Będziemy monitorować sytuację każdego z graczy, by poznać odpowiedź na to, jak reagują na daną intensywność. Mamy przygotowany szczegółowy plan na nadchodzący tydzień, w trakcie którego będziemy odbywać dwie jednostki treningowe dziennie, a cały mikrocykl zwieńczymy meczem sparingowym ze Stalą Mielec” - kontynuował 45-latek.

Charakter przede wszystkim

Jednym z kluczowych elementów letniego okresu przygotowawczego będzie tygodniowy obóz w Arłamowie, na który Wiślacy udadzą się w pierwszej połowie lipca. Jak przyznaje szkoleniowiec Białej Gwiazdy, będzie to bardzo dobra okazja do tego, by skupić się nie tylko na pracy boiskowej, ale także ukształtować charakter drużyny, której nadrzędnym celem będzie zwycięstwo w każdym kolejnym meczu. „Obóz w Arłamowie będzie niezwykle ważnym elementem naszych przygotowań. Skupimy się nie tylko na aspektach piłkarskich, ale także nad sferą psychiczną zawodników. Chcemy zbudować silną drużynę z mentalnością zwycięzców, która będzie jednością zarówno na boisku, jak i poza nim. Będziemy dążyć do tego, aby ci zawodnicy walczyli dla Wisły i od pierwszego meczu pokazywali kibicom, wszystkim osobom związanym z klubem i sobie samym, że chcą tu grać i chcą wygrywać. Trening czy taktyka są bardzo ważne, jednak kluczem do sukcesu jest charakter, wiara we własne możliwości i chęć zwycięstwa w każdym kolejnym meczu” - zakończył trener Adrián Guľa.

J. Sumera
Źródło: wisla.krakow.pl

Guľa: Widać radość z powrotu na boisko

5 stycznia to dzień, w którym drużyna Białej Gwiazdy zakończyła urlopy i spotkała się na pierwszych zajęciach po przerwie świąteczno-noworocznej. W bazie treningowej w Myślenicach na Wiślaków czekały badania, a także premierowy w 2022 roku trening pod okiem Adriána Guľi.


05.01.2022r.

K. Biedrzycka


„Cieszymy się, że po tych kilkunastu dniach wolnego mogliśmy się spotkać i złożyć sobie noworoczne życzenia. Na wstępie zawodnicy poddani zostali badaniom tak, aby zobrazować stan ich organizmów i posiadać pełną wiedzę, która będzie przydatna podczas okresu przygotowawczego. Oczywiście później udaliśmy się na boisko, widać było radość z powrotu do treningu piłkarskiego. Za nami udane wprowadzenie do tego intensywnego okresu” - rozpoczął opiekun Wiślaków.

Szkoleniowiec Białej Gwiazdy zdradził, jaki plan działań obrał jego zespół. „Do soboty będziemy pracować dwa razy dziennie na terenie naszej bazy. W kolejnych dniach czekają nas jeszcze badania uzupełniające kardiologiczne. W przyszłą środę rozegramy już pierwszy mecz kontrolny z rywalem, którego poznaliśmy przed poprzednią rundą. Dwa następne dni ponownie ćwiczyć będziemy na własnym obiekcie, a następnie udamy się na obóz do Belek” - kontynuował szkoleniowiec.

Kilku nieobecnych

Bez Yawa Yeboaha i Aschrafa El Mahdioui rozpoczęli pracę gracze spod Wawelu. „Jeśli chodzi o Yawa, to trwają intensywne prace nad jego transferem, co nie jest tajemnicą. Sytuacja jest dynamiczna, dlatego chcieliśmy mu zaoszczędzić ewentualnych podróży do Polski i z powrotem. Czekamy na rozwój sytuacji. Achraf z kolei przebywa na przymusowej kwarantannie, dołączy do nas jak ją zakończy” - zaznaczył. W Myślenicach odnotować można także brak Krystiana Wachowiaka i Przemka Zdybowicza. Skąd wynika ich absencja? „Ci dwaj zawodnicy są przygotowani na transfer czasowy, jest zainteresowanie ze strony klubów, dlatego nie zjawili się dzisiaj w Myślenicach. Zależało nam na tym, aby poprzez wypożyczenie zapewnić im możliwość regularnych występów, co na pewno zaowocuje w przyszłości” - kontynuował.

Myślenice przywitały z kolei dwóch młodych zawodników, którzy aktualnie przebywają na wypożyczeniu. Mowa o Kamilu Brodzie i Sławku Chmielu. „Kamil i Sławek dołączyli do nas na starcie przygotowań. Chcieliśmy ich zobaczyć w naszych warunkach podczas codziennych treningów, co pozwoli nam na kompletną analizę ich postępów. Serdecznie ich witamy z powrotem i bardzo się cieszymy, że są z nami. Tak samo jak Dorian Gądek i Paweł Koncewicz-Żyłka. Nie ma z nami ani Krystiana i Przemka, ani Yawa, więc wzmocnienie rywalizacji podczas zajęć było dla nas istotne” - zauważył trener.

Wciąż indywidualnie

Z drużyną wciąż nie pracuje Alan Uryga i Gieorgij Żukow, a także Jakub Błaszczykowski. Wszyscy odczuwają jeszcze skutki ostatnich urazów. Na jakim etapie rekonwalescencji są aktualnie zawodnicy? „Alan trenuje indywidualnie po kontuzji, której nabawił się w poprzedniej rundzie. Rozpoczęliśmy właśnie od treningu dostosowanego do niego, będziemy reagować na sytuację na bieżąco. Mocno pracuje na to, aby dołączyć już do zespołu, my też go bardzo potrzebujemy. Podobie wygląda sprawa z Gieorgijem Żukowem, ale w jego przypadku rokowania są lepsze. Wierzę, że w następnym tygodniu będzie ćwiczyć już z resztą kolegów. Kuba również pracuje w oparciu o dostosowany do niego indywidualny plan otrzymany po konsultacji ze sztabem medycznym i ze specjalistami” - zakończył trener Adrián Guľa.

Źródło: wisla.krakow.pl

Komunikat TS Wisła Kraków SA

Trener Adrián Guľa rozstaje się z Wisłą Kraków i nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny krakowskiego klubu. Oznacza to, że misja słowackiego szkoleniowca pod Wawelem dobiegła końca.


13.02.2022r.

Redakcja

Adrián Guľa pieczę nad drużyną ze stolicy Małopolski przejął 7 czerwca 2021 roku i już kilkanaście dni później rozpoczął z nią przygotowania do startu nowej edycji rozgrywek. Oficjalny debiut na ławce trenerskiej 13-krotnego mistrza Polski słowacki szkoleniowiec zanotował 26 lipca w spotkaniu inaugurującym ekstraklasowe zmagania w sezonie 2021/2022 przeciwko Zagłębiu Lubin, które zakończyło się zwycięstwem Wiślaków 3:0.

W kolejnych miesiącach piłkarze dowodzeni przez trenera Adriána Guľę ze zmiennym szczęściem poczynali sobie na boiskach PKO Bank Polski Ekstraklasy, gdzie nie brakowało trudnych momentów, ale i chwil radości. W pamięci kibiców z pewnością pozostaną prestiżowe zwycięstwa przy R22 z Legią Warszawa, z Cracovią oraz awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Łącznie trener Adrián Guľa poprowadził Wisłę w 21 spotkaniach na szczeblu PKO Bank Polski Ekstraklasy, notując 6 zwycięstw, 3 remisy oraz ponosząc 12 porażek. Ponadto w rozgrywkach Fortuna Pucharu Polski krakowianie 3-krotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy.

Priorytetem dla klubu jest wdrożenie rozwiązania mającego pomóc w pierwszej kolejności utrzymać drużynę w Ekstraklasie i zapewnić dalszy udział w Pucharze Polski. Nazwisko nowego trenera, który podejmie się stojących przed nim zadań, zostanie podane w najbliższym czasie.

Właściciele, zarząd klubu oraz pracownicy serdecznie dziękują trenerowi Adriánowi Guľi za współpracę, zaangażowanie i profesjonalizm towarzyszący wykonywaniu codziennych obowiązków. Życzymy powodzenia w realizacji następnych projektów piłkarskich!

Źródło: wisla.krakow.pl

Galeria sportowa


Poprzednik Okres pracy:
7.06.2021 - 13.02.2022
Następca
. .Kazimierz Kmiecik Grafika:1.png‎ Grafika:2.png‎ Jerzy Brzęczek. .