SPAR Biała Gwiazda CUP 2015/2016

Z Historia Wisły

Spis treści

SPAR Partnerem Akademii

27.11.2015

Z satysfakcją informujemy, iż do grona Partnerów Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków dołączyła kolejna Firma. Naszą Akademię zaufaniem obdarzyła firma SPAR, która obejmie patronat nad cyklem turniejów dla wszystkich roczników w Akademii, stając się jednocześnie Sponsorem Tytularnym rozgrywek SPAR Biała Gwiazda Cup. – Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z tak uznaną w Polsce oraz na świecie firmą. Nie mam wątpliwości, że będzie ona dla obu stron owocna. Dla nas to kolejny krok w przód w rozwoju Akademii – mówi Rafał Wisłocki, Dyrektor Akademii.

HISTORIA FIRMY

Grupa ochotników, na czele których stanął Adrian van Well, postanowiła połączyć swoje siły i stworzyć organizację, która z jednej strony mogłaby z powodzeniem konkurować z sieciami, a z drugiej strony nie ograniczałaby niezależności poszczególnych członków. Przyjęła ona nazwę „Door Eendrachting Samenwerken Profiteren Allen Regelmating” (Wszyscy Korzystamy na Wzajemnej Współpracy). Z pierwszych liter nowej nazwy utworzony został skrót „DE SPAR”. Za nową marką krył się model biznesowy oparty na partnerstwie, rzetelności, solidarności oraz wspólnym gromadzeniu doświadczeń i wiedzy. Korzyści wynikające z wypracowanej koncepcji współpracy okazały się tak duże, iż wkrótce zaadaptowana została w innych krajach Europy a następnie w Afryce, na Dalekim Wschodzie i w Ameryce Południowej.

Obecnie SPAR jest największą na świecie siecią sprzedaży detalicznej. Sklepy oznaczone charakterystycznym logo funkcjonują w 36 krajach na 4 kontynentach. Ponad 12 tysięcy punktów obsługuje każdego dnia 11 milionów zadowolonych klientów. Pomimo osiemdziesięciu lat dynamicznego rozwoju, SPAR pozostaje wierny koncepcji stworzonej przez skromnych holenderskich kupców – przynależność do grupy pozwala właścicielom punktów detalicznych na zachowanie niezależnej pozycji, a jednocześnie zapewnia im poczucie bezpieczeństwa wynikające z opieki silnej, sprawnej, międzynarodowej organizacji. W Polsce SPAR działa w formie Spółki Akcyjnej pod firmą SPAR Polska S.A. i posiada 176 sklepów w formatach Supermarket, Eurospar i Express

Na całym świecie marka SPAR kojarzona jest ze wspieraniem sportu i aktywnego trybu życia. SPAR sponsoruje sport na wielu płaszczyznach wspierając drużyny i wydarzenia sportowe rangi światowej, ogólnopolskiej, jak i lokalnej. Od lat jest głównym sponsorem Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce. Ponad miliard widzów może przyjrzeć się logo SPAR na stadionach, banerach i koszulkach lekkoatletów. Od 2010 roku SPAR sponsoruje tenisistów stołowych SPAR AZS Politechnika Rzeszów, od kilku lat współpracuje również z żużlowcami klubu Falubaz Zielona Góra, a od września 2012 roku jest jego głównym sponsorem. W październiku 2013 roku firma została sponsorem tytularnym klubu tenisa stołowego KTS Zamek – SPAR Tarnobrzeg.

SPAR Polska

SPAR Polska rozpoczął działalność w 1996 r., rok później otwarte zostały pierwsze sklepy należące do naszej sieci. Obecnie w kraju funkcjonuje ponad 200 punktów detalicznych oznaczonych charakterystycznym zielono-czerwonym logo.

Jedną z głównych atutów ponadnarodowego systemu SPAR jest świadomość odrębności kulturowej i gospodarczej każdego kraju. Dzięki elastycznej strukturze sieci możliwe było wypracowanie formuły kooperacji idealnie dostosowanej do polskich warunków i oczekiwań potencjalnych partnerów. W SPAR Polska jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy a każdy nowy obiekt traktujemy jako osobny projekt, indywidualnie dobierając najlepsze metody realizacji i finansowania danego przedsięwzięcia.

Rolą centralnego biura SPAR Polska jest koordynacja działań sieci w skali kraju oraz wspieranie punktów detalicznych należących do organizacji. Swoje obowiązki realizujemy przede wszystkim poprzez:

– Opiekę nad wizerunkiem sieci i wysokimi standardami obsługi wspólnym dla wszystkich sklepów SPAR;

– Centralne nabywanie i sprzedaż produktów krajowych i importowanych oraz produktów ze znakiem firmowym SPAR;

– Prowadzenie działań promocyjno-reklamowych na terenie kraju;

– Świadczenie usług z zakresu zarządzania i finansów na rzecz partnerów;

– Organizowanie szkoleń dla członków sieci SPAR;

– Wyszukiwanie produktów, które otrzymają znak firmowy SPAR.

W samym Krakowie SPAR Polska ma 15 punktów sprzedaży. Wiecej informacji o naszym Partnerze znajdziecie na stronie www.spar.pl

Terminarz SPAR Biała Gwiazda Cup: 20.12 – U13, 10.01 – U17, 16.01 – U16, 17.01 – U11, 24.01 – U15, 30.01 – U9, 31.01 – U14, 06.02 – U12, 06.03 – U10, 12.03 – U8, 13.03 – U7

Źródło: akademiawisly.pl

2015.12.20 (U-13)

SPAR Biała Gwiazda CUP zainaugurowany!

W niedzielę 20 grudnia rozpoczął się cykl turniejów SPAR Biała Gwiazda CUP. Na parkiecie Hali Głównej TS Wisła Kraków rywalizowali zawodnicy z rocznika 2003. Po emocjonującej fazie pucharowej, w której doszło między innymi do półfinałowego pojedynku Wisły Czerwonej z Wisłą Niebieską, zwycięzcą została drużyna Krakusu Nowa Huta.

W fazie grupowej doszło do kilku ciekawych spotkań, po których do Ligi Mistrzów awansowały Krakus Nowa Huta, Wisła Niebieska, Wisła Czerwona oraz Akademia Piłkarska 21, natomiast w Lidze Europy o trofeum rywalizowali Górnik Libiąż, Pcimianka Pcim, Orbita Bukowno oraz Sparta Kazimierza Wielka. Po emocjonującej dogrywce z Górnikiem Libiąż Pcimianka Pcim wygrała rozgrywki Ligi Europy.

W Lidze Mistrzów w półfinale doszło do bratobójczego pojedynku między Wisłą Czerwoną i Wisłą Niebieską. Był to zdecydowanie najlepszy mecz turnieju, który porwał wszystkich kibiców na trybunach. Sytuacja zmieniała się z minuty na minutę i ostatecznie po dogrywce Wisła Czerwona wygrała, awansując do finału. W meczu z Krakusem zabrakło już niestety siły i to ostatecznie zawodnicy z Nowej Huty wygrali pierwszy turniej SPAR Biała Gwiazda Cup.

Królem strzelców imprezy został, z siedmioma trafieniami, Maciej Łabuz

Puchary oraz nagrody indywidualne wręczył piłkarz pierwszej drużyny Jakub Bartosz.

Wyniki Wisły Niebieskiej:
Wisła – Orbita Bukowno 5:0
Wisła – Sparta Kazimierza Wielka 12:0
Wisła – Akademia Piłkarska 21 4:2
Wisła – Wisła Czerwona 3:4
Wisła – Akademia Piłkarska 21 1:3

Wyniki Wisły Czerwonej:
Wisła – Pcimianka Pcim 3:1
Wisła – Górnik Libiąż 2:2
Wisła – Krakus Nowa Huta 1:2
Wisła – Wisła Niebieska 4:3
Wisła – Krakus Nowa Huta 0:2

Źródło: akademiawisly.pl

2016.01.10 (U-17)

SPAR Biała Gwiazda CUP: Dominacja Wisły U-17!

Bezkonkurecyjni okazali się zawodnicy Wisły 1999 w niedzielnym turnieju SPAR Biała Gwiazda CUP. Podopieczni trenera Pawła Regulskiego wygrali wszystkie pięć spotkań, tracąc przy tym zaledwie cztery gole. Trzy z nich zdobyła Wisła 2000, która uplasowała się na najniższym stopniu podium. Przedzieliła ich Akademia Sportu Progres Nowa Huta.

Obie wiślackie drużyny bardzo dobrze weszły w turniej. Starsi zawodnicy wygrali 3:0 z Progresem i 4:1 ze Stadioniem Śląskim Chorzów A, z kolei młodsi okazali się lepsi od Stadionu B i Sokoła Stary Sącz. W trzeciej serii gier doszło do bratobójczego spotkania, które – jak można było przypuszczać – może wyłonić zwycięzcę niedzielnego turnieju. Po dynamicznym meczu i hattricku Łukasza Sochackiego starsi zawodnicy Wisły wygrali 6:3. W kolejnych spotkaniach potwierdzili dobrą dyspozycję i zdobyli komplet punktów. Pozostałym drużynom pozostało rywalizować o drugie miejsce. To wywalczył sobie Progres, który może żałować słabszego początku turnieju – dwie porażki spowodowały weryfikację celów. Na najniższym stopniu podium stanęła Wisła 2000, która do ostatniego meczu toczyła bój ze Stadionem A o brązowe medale. Ostatecznie podopieczni trenera Regulskiego, dzięki bramce Karola Raka w ostatnich sekundach, zwyciężyli 2:1. Dzięki temu trafieniu Rak został samodzielnym królem strzelców turnieju, wyprzedzając o jedno trafienie Mateusza Wyjadłowskiego i Norberta Stachurę.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Michał Banik, bramkarzem Szymon Buszka, a królem strzelców – z sześcioma trafieniami – Karol Rak.

Wyniki:
Wisła Kraków 1999 – AS Progres Nowa Huta 3:0
Sokół Stary Sącz – Wisła Kraków 2000 1:4
Stadion Śląski Chorzów Biali – Wisła Kraków 1999 1:4
Stadion Śląski Chorzów Czarni – Sokół Stary Sącz 1:2
Stadion Śląski Chorzów Biali – AS Progres Nowa Huta 3:2
Stadion Śląski Chorzów Czarni – Wisła Kraków 2000 0:3
Sokół Stary Sącz – AS Progres Nowa Huta 1:4
Stadion Śląśki Chorzów Biali – Stadion Śląski Chorzów Czarni 0:3
Wisła Kraków 2000 – Wisła Kraków 1999 3:6
Sokół Stary Sącz – Stadion Śląski Chorzów Biali 0:2
AS Progres Nowa Huta – Stadion Śląski Chorzów Czarni 3:0
Wisła Kraków 1999 – Sokół Stary Sącz 5:0
AS Progres Nowa Huta – Wisła Kraków 2000 4:3
Wisła Kraków 1999 – Stadion Śląski Chorzów Czarni 1:0
Wisła Kraków 2000 – Stadion Śląski Chorzów Biali 2:1

Końcowa klasyfikacja:
1. Wisła Kraków 1999
2. AS Progres Nowa Huta
3. Wisła Kraków 2000
4. Stadion Śląski Chorzów Biali
5. Sokół Stary Sącz
6. Stadion Ślaski Chorzów Czarni

Źródło: akademiawisly.pl

2016.01.16 (U-16)

2016.01.17 (U-11)

Karol Wadowice najlepszy w SPAR Biała Gwiazda CUP U-11!

Wiele emocji dostarczył niedzielny turniej SPAR Biała Gwiazda CUP, w którym wystąpili zawodnicy z rocznika 2005 i młodsi. Bezkonkurencyjny okazał się Karol Wadowice, który wygrał wszystkie pięć spotkań, przy okazji zgarniając dwie z trzech indywidualnych nagród.

Sprawdźcie zdjęcia ze SPAR Biała Gwiazda CUP U-11!

Faza grupowa pokazała, że wadowiczanie głównych rywali do końcowego triumfu będą mieli w Dunajcu Nowy Sącz oraz dwóch drużynach Wisły. Własnie te cztery ekipy awansowały do Ligi Mistrzów i już w półfinale doszło do bratobójczego pojedynku. Wisła Niebieska przeciwko Wiśle Czerwonej. Lepsi okazali się ci drudzy, którzy w finale trafili na Karola.

W międzyczasie na kibiców, którzy licznie wypełnili Halę Wisły czekały do zdobycia między innymi meczowe koszulki Bobana Jovicia i Arkadiusza Głowackiego.

Nie mniejsze emocje towarzyszyły rozgrywkom Ligi Europy. Świadczy o tym między innymi to, że zwycięzcę finału, Pcimiankę Pcim, wyłonił pojedynek jeden na jednego (co minutę każda drużyna zdejmowała po jednym zawodniku). Emocji nie brakowało również w meczu o trzecie miejsce, w którym zawalczyły AP Gołcza oraz Beskid Andrychów. Szybki gol zawodników z Gołczy wystarczył do zwycięstwa, mimo że Beskid do końca starał się odrobić straty.

Ostateczne rozwiązania w LM nie były pomyślne dla wiślaków. Trzecie miejsce zajął Dunajec Nowy Sącz, a pierwsze Karol Wadowice. W finale Wisła Czerwona objęła prowadzenie, ale z biegiem minut Karol dochodził do większej liczby sytuacji, wygrał 3:1 i zasłużenie zdobył okazałe trofeum.

Królem strzelców zawodów został Mateusz Stanek, najlepszym bramkarzem Krystian Stryszowski, a najlepszym zawodnikiem Kacper Podlipni.

Końcowa klasyfikacja:
1. Karol Wadowice
2. Wisła Kraków Czerwona
3. Dunajec Nowy Sącz
4. Wisła Kraków Niebieska
5. Pcimianka Pcim
6. ABC Futbolu Bochnia
7. AP Gołcza
8. Beskid Andrychów

Przed zakończeniem turnieju doszło też do małej ceremonii. Marcin Broniszewski, drugi trener Wisły Kraków wręczył swojemu synowi, Antoniemu, nagrodę Piłkarza Grudnia.

Składy na Turniej Spar Cup:

Drużyna Czerwona:
1.Piotr Wójtowicz
2.Ian Morgan
3.Dawid Kutermak
4.Bartłomiej Sowa
5.Adrian Lewiński
6.Adrian Sikora
7.Radosław Michalczyk
8.Dawid Morys
9.Aleksander Paczka
10.Wojciech Bielecki
11.Krystian Stryszowski

Drużyna Niebieska:
1.Dawid Vardanyan
2.Nikodem Szumiec
3.Michał Hajduk
4.Oskar Suder
5.Krystian Uryga
6.Dawid Saribekyan
7.Kacper Sroka
8.Kacper Połeć
9.Jakub Nowak
10.Kamil Kozik
11.Mateusz Łacina
12.Mateusz Kękuś

Źródło: akademiawisly.pl

2016.01.30 (U-9)

Górnik Libiąż wygrywa SPAR Biała Gwiazda CUP 2007

Zawodnicy Górnika Libiąż wygrali sobotni turniej SPAR Biała Gwiazda CUP dla rocznika 2007. W finale górnicy okazali się lepsi od Orzełka Przeworsk wygrywając 6:1. W turnieju wystąpili również: Futbol Brzączowice, Dunajec Nowy Sącz, Jedność Siemianowice Śląskie oraz trzy drużyny Wisły: Biali, Niebiescy i Czerwoni.

Po emocjonującej fazie grupowej do Ligi Mistrzów awansowały zespoły z Libiąża, Przeworska, Brzączowic oraz Nowego Sącza. Bardzo dobre mecze w półfinałach zagrały Górnik Libiąż oraz Orzełek Przeworsk i to właśnie te drużyny znalazły się w finale. Jednak zanim doszło do końcowych rozstrzygnięć, czekał nas finał rozgrywek Ligi Europy, w którym spotkały się Jedność Siemianowice Śląskie oraz Wisła Niebieska. Po wyrównanym meczu, w którym przez długi czas utrzymywał się wynik 0:0 Wisła Niebieska wygrała. Po tym spotkaniu doszło do najbardziej emocjonującego meczu turnieju. Futbol Brzączowice grał z Dunajcem Nowy Sącz o trzecie miejsce, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Dopiero w momencie, gdy na boisku było po dwóch zawodników z każdej drużyny zawodnicy z Brzączowic przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę. W ostatnim spotkaniu turnieju Górnik Libiąż szybko zyskał przewagę, której nie oddał już do końca i zasłużenie zdobył okazałe trofeum.

Królem strzelców został Aleksy Rokosz z Wisły Kraków, najlepszym bramkarzem Mikołaj Żądło z Futbolu Brzączowice a najlepszym zawodnikiem Maksymilian Łuczak z Górnika Libiąż.

Końcowa klasyfikacja:
1. Górnik Libiąż
2. Orzełek Przeworsk
3. Futbol Brzączowice
4. Dunajec Nowy Sącz
5. Wisła Kraków Niebieska
6. Jedność Siemianowice Śląskie
7. Wisła Kraków Czerwona
8. Wisła Kraków Biała

Źródło: akademiawisly.pl

2016.01.31 (U-14)

SPAR Biała Gwiazda CUP U-14: Wisła bezkonkurencyjna

Wisła Kraków Niebieska okazała się bezkonkurencyjna w niedzielnym turnieju SPAR Biała Gwiazda CUP U-14. Wiślacy wygrali pięć z sześciu meczów, a w decydującym spotkaniu ograli Górnik Jaworzno 2:0. W turnieju wystąpili również: Świt Krzeszowice, Górnik Libiąż, Akademia Piłkarska Gołcza, Akademia Piłkarska Limanowa oraz Wisła Kraków Czerwona.

Od samego początku turnieju Wisła Niebieska narzuciła wysokie tempo. Zaczęła od remisu z Wisłą Czerwoną, ale później ograła Akademię Piłkarską Limanowa, Świt Krzeszowice, Górnik Libiąż i Akademię Piłkarską Gołcza. Identyczne rezultaty notował Górnik Jaworzno, dlatego mecz siódmej kolejki pomiędzy obiema drużynami miał przesądzić o końcowym zwycięstwie. Wisła dłużej utrzymywała się przy piłce, z kolei jaworznianie groźnie kontratakowali, jednak bardzo dobrze w wiślackiej bramce spisywał się, wybrany później najlepszym zawodnikiem i bramkarzem zawodów, Bartosz Matoga. Wiślacy długo nie mogli zdobyć upragnionej bramki, ale w końcu za sprawą Mateusza Grzybowskiego i Aleksego Leśniaka piłka dwukrotnie zatrzepotała w siatce.

Nie gorzej od Wisły Niebieskiej spisywała się Wisła Czerwona, która zaczęła turniej od remisu i porażki. Później wygrała cztery spotkania i zajęła trzecie miejsce, ustępując Górnikowi Jaworzno gorszym wynikiem bezpośredniego meczu. Kolejne miejsce zajęli: Akademia Piłkarska Gołcza, Akademia Piłkarska Limanowa, Górnik Libiąż, Świt Krzeszowice. Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie i uczciwą, stojącą na wysokim poziomie, rywalizację!

Królem strzelców zawodów został zawodnik Górnika Jaworzno Nikodem Wojewoda, najlepszym bramkarzem Bartosz Matoga. Nagroda dla najlepszego zawodnika powędrowała do rąk Wiktora Przybyło z Górnika Jaworzno. Z uwagi jednak na to, że w świetnej strony prezentował się bramkarz Wisły, znacząco przyczyniając do osiągniętych wyników, MVP zawodów wybrano ponownie Matogę.

Źródło: akademiawisly.pl

2016.02.06 (U-12)

SPAR Biała Gwiazda CUP U-12: Wisła Czerwona bezkonkurencyjna

Tylko jedną bramkę w drodze po triumf w SPAR Biała Gwiazda CUP straciła Wisła Kraków Czerwona. Podopieczni Michała Jani nie mieli sobie równych w sobotnich zmaganiach, podsumowując je okazałym zwycięstwem w meczu finałowym.

Turniej został rozpoczęty od zwycięstw Wisły Czerwonej oraz Niebieskiej. Jednak w następnych meczach tę tendencję podtrzymali przede wszystkim ci pierwsi. Ograli Górnik Libiąż i dość pechowo zremisowali z Kmitą Zabierzów, co spowodowało, że awansowali do Ligi Mistrzów z pierwszego miejsca. Bardzo pozytywne wrażenie pozostawiła po sobie drużyna Bronowianki, w ataku której szalał dwa lata młodszy od pozostałych uczestników Kuba Krzyżanowski. Ostatecznie Bronowianka zajęła w grupie trzecie miejsce, ustępując Kmicie. W grupie B szybko przewagę wypracował sobie Fablok Chrzanów, a o drugie miejsce bój toczyły Dream Team Bochnia, Sparta Zabrza i Wisła Niebieska. Niebiescy ograli wysoko zawodników z Bochni, ale w następnych spotkaniach, mimo przeważającej liczby sytuacji, ponieśli porażki. Ostatecznie zajęli miejsce trzecie, za Spartą.

W finale Ligi Europy znalazły się, po wysokich półfinałowych wygranych, Wisła Niebieska i Bronowianka. Doszło do bardzo wyrównanego pojedynku, w którym Bronowianka dość szybko objęła dwubramkowe prowadzenie. Wiślacy starali się odrobić straty, strzałów z dystansu próbował nawet bramkarz Białej Gwiazdy Szymon Kucharski, ale podopieczni trenera Jani zdołali zdobyć jedynie honorowe trafienie na dziesięć sekund przed końcową syreną. W spotkaniu o trzecie miejsce Górnik Libiąż pokonał Dream Team z Bochni.

Faza pucharowa to już popis Wisły Czerwonej. Najpierw zwycięstwo 3:0 ze Spartą Zabrze, a później finałowa wygrana w takim samym stosunku z Kmitą, choć wszystkie bramki padły w ciągu ostatnich sześćdziesięciu sekund! Trzecie miejsce zajęli zabrzanie, którzy pokonali Fablok 2:0. Król strzelców zawodów został Kuba Krzyżanowski z Bronowianki, najlepszym bramkarzem Kacper Ryś, a MVP Dominik Sambor.

Źródło: akademiawisly.pl

2016.03.05 (U-10)

SPAR Biała Gwiazda CUP U-10: Wielki finał dla Sparty Zabrze!

48 meczów na wysokim poziomie wyłoniły zwycięzcę sobotniego SPAR Biała Gwiazda CUP 2006. W wielkim finale Sparta Zabrze pokonała Wisłę Kraków Niebieską i mogła cieszyć się z turniejowego triumfu. Puchar za Ligę Europy trafił do Nowego Sącza – Dunajec w finale okazał się lepszy od Wisły Czerwonej.

Szesnaście drużyn ze Śląska, Podkarpacia, Małopolski i Dolnego Śląska stawiło się wczesnym porankiem w dwóch halach Wisły Kraków. Emocji nie brakowało, a po fazie grupowej nie lada wyczynem było wytypowanie głównego kandydata do końcowego zwycięstwa w turnieju. Pierwsze miejsca w swoich grupach zajęły Parasol Wrocław, Olympic Wrocław, Sparta Zabrze i Wisła Niebieska. To właśnie te drużyny spotkały się w półfinale. Wisła po dramatycznym meczu, pełnym zwrotów akcji i bramce z rzutu wolnego w dogrywce ostatecznie pokonała Olympic Wrocław. W drugim meczu Sparta okazała się lepsza od Parasolu, choć wrocławianie do końca starali się zdobyć wyrównującą bramkę. W finale Sparta nie dała szans wiślakom, którzy przystępowali do tego spotkania zdziesiątkowani kontuzjami – trener Patryk Jałocha nie mógł w ostatnim meczu skorzystać z trzech zawodników. Miejsca od piątego do ósmego w Lidze Mistrzów, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenia, zajęły kolejno: Fablok Chrzanów, Orzełek Przeworsk Bronowianka Kraków i Stal Mielec.

W tym samym czasie w drugiej hali rozgrywana była, nie mniej emocjonująca, Liga Europy. I choć Sokoliki Stary Sącz mieli w swojej drużynie króla strzelców turnieju, do finału – który poprzedził decydujący mecz Ligi Mistrzów – trafili zawodnicy Dunajca Nowy Sącz i Wisły Czerwonej. Lepsi okazali się jednak goście. Nagrody, puchary oraz upominki wręczyli Sławomir Rupikowski oraz Łukasz Przegon.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Daniel Podwapiński (Sparta Zabrze), bramkarzem Jakub Stępak (Wisła Niebieska), a królem strzelców z 11 trafieniami został Arkadiusz Świgut (Sokoliki Stary Sącz). Najskuteczniejszym zawodnikiem Wisły okazał się Paweł Guzik, zdobywca 8 goli.


Wisła Kraków Czerwona: Jan Obrał, Maks Skarbek, Aleksy Rokosz, Jan Sajkiewicz, Paweł Sajkiewicz, Maciej Kosydar, Mikołaj Durak, Maciej Kozłowski, Oliwier Płuchowski, Jan Huczek

Wisła Kraków Niebieska: Paweł Guzik, Paweł Gwizdowski, Damian Hoyo-Kowalski, Oskar Jenner, Nikodem Kominiak, Mateusz Kusiak, Maciej Kasia,Dominik Maśnica, Piotr Piątek, Jakub Stępak

Wisła Kraków Biała: Michał Lubowicki, Sebastian Didiuk, Arsen Ałłachwerdijew, Alan Satora, Szymon Sadek, Kamil Borowiec, Karol Wilk, Tony Przewoźnik, Patryk Ignaczak, Martyn Królik-Stopa

Końcowa klasyfikacja:

1. Sparta Zabrze
2. Wisła Kraków Niebieska
3. Parasol Wrocław
4. Olympic Wrocław
5. Fablok Chrzanów
6. Orzełek Przeworsk
7. Bronowianka
8. Stal Mielec
9. Dunajec Nowy Sącz
10. Wisła Kraków Czerwona
11. Sokoliki Stary Sącz
12. Beskid Andrychów
13. Ziomki Rzeszów
14. Szkółka Fair Play
15. Górnik Libiąż
16. Wisła Kraków Biała

Dziękujemy wszystkim drużynom za przybycie i osiem godzin rywalizacji zgodnej z duchem sportu!

Źródło: akademiawisly.pl

2016.03.12 (U-8)

SPAR Biała Gwiazda CUP U-8. Wisła na podium, triumf Dunajca

Dunajec Nowy Sącz okazał się bezkonkurencyjny w sobotnim SPAR Biała Gwiazda CUP U-8. Wiślacy, którzy występowali w drużynach Czerwonej i Niebieskiej, zajęli odpowiednio trzecie i siódme miejsce.

W sobotę w Hali Głównej TS Wisła Kraków spotkały się, do tej pory, najmłodsze drużyny. Na parkiet wyszli ośmiolatkowie i choć zwycięzca mógł być tylko jeden, to tego dnia każdy z uczestników mógł poczuć się wygranym. Byliśmy świadkami wielu pasjonujących pojedynków, radości i pięknych bramek. Doszło nawet do pełnego dramaturgii meczu o trzecie miejsce pomiędzy Wisłą Czerwoną a Bronowianką. Wiślacy wyrównali stan meczu na 10 sekund przed końcem, a dogrywka – choć jej ostatnia minuta to pojedynek 1 v 1 – nie przyniosła rozstrzygnięcia. Karne lepiej zaczęli zawodnicy z Bronowic i po pierwszej serii prowadzili, ale później to jednak wiślacy cieszyli się ze zwycięstwa. W dobrych humorach zawody ukończyli też chłopcy z Wisły Niebieskiej. W spotkaniu o 7. miejsce pokonali Górnik Libiąż, a decydująca bramka padła w ostatniej minucie spotkania. Na szczególne wyrazy uznania zasłużył Dunajec Nowy Sącz, który prezentował się świetnie przez cały turniej. Potwierdził to też w finale z Sokolikiem Stary Sącz, wygrywając 5:0.

Gratulacje dla zwycięzców i pozostałych uczestników zawodów!

Końcowa klasyfikacja:

1. Dunajec Nowy Sącz
2. Sokolik Stary Sącz
3. Wisła Kraków Czerwona
4. Bronowianka
5. Stal Mielec
6. Karol Wadowice
7. Wisła Kraków Niebieska
8. Górnik Libiąż

Źródło: akademiawisly.pl

2016.03.13 (U-7)