Sezon 2013 (judo)
Z Historia Wisły
Spis treści |
Kadra Wisły
Kronika sportowa
Luty
2013.02.24 Drużynowe Mistrzostwa Małopolski w Judo o Puchar Prezesa KOZJ
- Drużyna Wisły zajęła I miejsce w turnieju.
Marzec
2013.03.02, Drużynowy Turniej Dzieci im. CC MJR Adama Boryczki w Wierzchosławicach
- Drużyna Wisły zajęła I miejsce w turnieju.
2013.03.03, Międzynarodowy Turniej Judo U-12, U-14, U-16, Vocklabruck, Austria
- 1. miejsce - Karolina Bobilewicz (44kg) i Bartosz Karaś (50kg).
- 2. miejsce - Kacper Karaś (42kg), Nikola Szlachta (32kg).
- 3. miejsce - Paulina Szlachta (36kg).
- 5. miejsce - Sławomir Skocz (66kg).
- 9. miejsce - Hubert Guzowski (66kg).
2013.03.09, III Otwarte Mistrzostwa Miasta Jasła w Judo
- 1. miejsce - Nikola Szlachta, Zuzanna Klimek, Jakub Korgol.
- 2. miejsce - Paulina Szlachta,Michał Moskal, Jakub Bierówka, Adrian Danielski.
- 3. miejsce - Jakub Moskal, Kacper Karaś.
2013.03.09-10, Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów młodszych, Piła
- 1. miejsce - Szymon Woźniak (73kg).
- 2. miejsce - Bartosz Karaś (55kg), Mateusz Sordyl (73kg).
- 3. miejsce - Karolina Bobilewicz (44kg), Aleksandra Bień (70kg), Sebastian Tylek (66kg).
- 5. miejsce - Karolina Sobalska (70kg).
- 7. miejsce - Wojciech Kałucki (73kg).
2013.03.16, Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Luboń k/Poznania
- 2. miejsce - Izabela Mirus (63kg), Aleksander Wrona (73kg), Filip Łątka (81kg).
- 3. miejsce - Karolina Bobilewicz (44kg).
- 7. miejsce - Julianna Siwek (52kg), Mateusz Sordyl (73kg), Oliwier Romaniuk (100kg).
2013.03.17, Otwarty Turniej Judo Dzieci „BOCHNIA 2013”
- 1. miejsce - Karol Bodzioch, Bartosz Mickowski, Olgierd Zytke, Jan Barwacz, Olga Kowalska.
- 2. miejsce - Stanisław Starzyński, Wojciech Gawęda, Rafał Wieczorek, Alan Polus.
- 3. miejsce - Igor Zytke, Karol Kowalski, Piotr Szczepanik, Kacper Karaś, Grzegorz Horosin, Michał Zwadowski.
2013.03.17, Grand Prix Mysłowic w Judo 2013
- 1. miejsce - Paulina Szlachta, Nikola Szlachta.
- 7. miejsce - Kamil Gwóźdź.
2013.03.23, Otwarty Puchar Polski Seniorów i Seniorek, Opole
- 1. miejsce - Bartłomiej Garbacik (70kg);
- 2. miejsce - Krzysztof Węglarz (100kg);
- 3. miejsce - Barbara Mirus (63kg), Kajetan Pintal (100kg);
- 5. miejsce - Izabela Mirus (63kg), Małgorzata Tracz (70kg), Mikołaj Szostak (100kg);
- 7. miejsce - Julianna Siwek (52kg), Sebastian Cieślik (73kg), Filip Łątka (81kg).
2013.03.23, X Wielkopolski Międzynarodowy Turniej Judo - OPP Młodziczek i Młodzików, Suchy Las
- 2. miejsce - Jakub Korgol (60kg).
- 3. miejsce - Paulina Szlachta (36kg).
- 1. miejsce - Bartosz Karaś (55kg),
- 2. miejsce - Karolina Bobilewicz (44kg), Aleksandra Bień (70kg),
- 3. miejsce - Sławomir Skocz (60kg), Sebastian Tylek (66kg).
- 5. miejsce - Karolina Sobalska (70kg).
2013.03.30-31, Puchar Europy Seniorów w Judo, Sarajewo
- 3. miejsce - Bartłomiej Garbacik (60kg);
Kwiecień
2013.04.06 Mistrzostwa Polski Młodzieży
- 1. miejsce - Kajetan Pintal (100kg).
- 2. miejsce - Bartłomiej Garbacik (60kg).
- 3. miejsce - Małgorzata Tracz (70kg).
2013.04.06, Otwarty Międzywojewódzki Turniej Młodziczek i Młodzików oraz Dzieci, Tuchów
- 1. miejsce - Nikola Szlachta, Paulina Szlachta, Zuzanna Klimek, Jakub Korgol.
- 2. miejsce - Jakub Bierówka, Karol Kowalski, Olga Kowalska.
- 3. miejsce - Kacper Karaś, Wojciech Gawęda, Jakub Ciszewski,Michał Moskal.
2013.04.13-14, Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Piła
- 1. miejsce - Izabela Mirus (63kg).
- 3. miejsce - Oliwier Romaniuk (100kg).
- 5. miejsce - Aleksander Wrona (73kg).
2013.04.20-21, Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek, Bochnia
- 2. miejsce - Jakub Korgol (60kg).
- 3. miejsce - Paulina Szlachta (36kg).
- 7. miejsce - Zuzanna Klimek (52kg), Michał Moskal (42kg).
2013.04.27, Puchar Polski Juniorek i Juniorów młodszych, Suchy Las
- 2. miejsce - Bartosz Karaś (55kg), Szymon Woźniak (73kg).
- 3. miejsce - Karolina Bobilewicz (44kg).
- 5. miejsce - Mateusz Sordyl (73kg).
2013.04.28, Puchar Polski Seniorów i Seniorek, Luboń koło Poznania
- 1. miejsce - Bartłomiej Garbacik (60kg).
- 2. miejsce - Rafał Filek (100kg).
- 4. miejsce - Olena Usenko (78kg).
- 5. miejsce - Dawid Tondera (73kg), Aleksander Wrona (73kg).
- 7. miejsce - Julianna Siwek (52kg).
2013.04.28, II Grand Prix Dzieci i Młodzików, Mysłowice
- 1. miejsce - Patrycja Bobilewicz , Olgierd Zytke , Nikola Szlachta, Paulina Szlachta , Stanisław Bagiński
- 2. miejsce - Bartosz Mickowski, Maksymilian Pikard, Jakub Moskal, Wojciech Gawęda, Bartosz Gil, Olga Kowalska
- 3. miejsce - Natalia Bobilewicz, Kacper Karaś, Jakub Bierówka, Michał Moskal, Tomasz Sowiźrał
Maj
2013.05.11-12, Puchar Europy w Judo, Londyn
- 7. miejsce - Bartłomiej Garbacik (60kg).
2013.05.12, I Eliminacje do OOM Juniorów Młodszych, Bytom
- 1. miejsce - Karolina Bobilewicz, Karolina Sobalska, Szymon Woźniak.
- 3. miejsce - Bartosz Karaś, Sławomir Skocz
- 5. miejsce - Klaudia Szuba-Łata.
2013.05.25, Ogólnopolski Puchar Polski - III Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzików i Młodziczek, Łódź
- 1. miejsce - Paulina Szlachta (36kg).
- 3. miejsce - Zuzanna Klimek (52kg), Jakub Korgol (60kg).
2013.05.26, Otwarty Puchar Polski Juniorów i Juniorek - X Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi
- 1. miejsce - Aleksander Wrona (73kg), Oliwier Romaniuk (100kg)
- 3. miejsce - Olena Usenko (78kg)
- 7. miejsce - Julianna Siwek (52kg)
2013.05.26, III Grand Prix Dzieci i Młodzików, Mysłowice
- 1. miejsce - Jakub Bierówka, Nikola Szlachta, Paulina Szlachta, Bartosz Mickowski
- 2. miejsce - Kacper Karaś, Stanisław Bagiński, Rafał Wieczorek, Szymon Włoch
- 3. miejsce - Karol Bodzioch, Paweł Bukowiec, Wojciech Gawęda, Jakub Moskal, Michał Moskal, Alan Polus
Czerwiec
2013.06.01, Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych, Opole
- 1. miejsce - Aleksandra Bień (70kg), Szymon Woźniak (73kg).
- 3. miejsce - Karolina Bobilewicz (44kg), Karolina Sobalska (70kg), Bartosz Karaś (55kg).
- 5. miejsce - Sebastian Tylek (66kg).
- 7. miejsce - Klaudia Szuba-Łata (52kg), Sławomir Skocz (60kg).
2013.06.02, Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Opole
- 1. miejsce - Olena Usenko (78kg), Oliwier Romaniuk (100kg)
- 2. miejsce - Aleksander Wrona (73kg), Filip Łątka (81kg)
- 3. miejsce - Julianna Siwek (52kg)
2013.06.02, Mistrzostwa Małopolski Dzieci i Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy Wisły
- 1. miejsce - Patrycja Bobilewicz, Stanisław Sarzyński, Jakub Moskal, Stanisław Bagiński, Bartłomiej Chmiel
- 2. miejsce - Jakub Ciszewski , Grzegorz Horosin, Alan Polus, Nikola Szlachta, Natalia Bobilewicz , Olgierd Zytke, Karol Kowalski, Jakub Lach, Bartosz Gil, Szymon Włoch
- 3. miejsce - Kacper Karaś, Jakub Bierówka, Rafał Wieczorek, Olga Kowalska, Michał Sadowski, Jan Barwacz, Piotr Szczepaniak
2013.06.08, II eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorek i Juniorów Młodszych, Bytom
- Kwalifikacje uzyskali: Karolina Bobilewicz (44kg), Aleksandra Bień (70kg), Karolina Sobalska (70kg), Szymon Woźniak (73kg), Bartosz Karaś (55kg), Sebastian Tylek (66kg), Sławomir Skocz (60kg).
2013.06.09, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Bytom
- 1. miejsce - Jakub Korgol (60kg), Zuzanna Klimek (52kg), Paulina Szlachta (36kg).
2013.06.14-16, Puchar Europy Młodzików w Judo, Győr
- 3. miejsce - Paulina Szlachta (36kg).
- 7. miejsce - Jakub Korgol (60kg).
Lipiec
2013.07.04-07, XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Juniorki Młodsze i Juniorzy młodsi, Łódź
- 1. miejsce - Szymon Woźniak (73kg)
- 3. miejsce - Karolina Bobilewicz (44kg), Bartosz Karaś (55kg).
Sierpień
2013.08.24-25, III Międzynarodowy Memoriał Zoltana Palkovacsa w Judo, Bańska Bystrzyca
- 2. miejsce - Mikołaj Szostak (+100 kg)
- 3. miejsce - Bartłomiej Garbacik (60 kg)
Wrzesień
- 2. miejsce - Aleksander Wrona (73kg);
- 7. miejsce - Filip Łątka (81kg), Szymon Woźniak (81kg).
2013.09.21-22, XII Międzynarodowy Turniej Judo Baltic Cup, Gdynia
- 1. miejsce - Nikola Szlachta (33kg) /młodziczki/, Paulina Szlachta (40kg) /juniorki młodsze/, Bartosz Karaś (55kg) /juniorzy młodsi/
- 2. miejsce - Paulina Szlachta (40kg) /młodziczki/, Karolina Bobilewicz (48kg) /juniorki młodsze/, Tomasz Dworczyński (73kg) /juniorzy młodsi/
- 3. miejsce - Paweł Tylek (46kg) /młodzicy/, Wojciech Kałucki (73 kg) /juniorzy młodsi/
2013.09.28-29, Warsaw Judo Open - Międzynarodowy Puchar Polski
- 2. miejsce - Nikola Szlachta (33kg) /młodziczki/, Olena Usenko /juniorki/
- 3. miejsce - Bartosz Karaś (55kg) /juniorzy/
- 5. miejsce - Karolina Bobilewicz (48kg), Aleksandra Bień (70kg) /juniorki młodsze/
- 7. miejsce - Paulina Szlachta (40kg) /młodziczki/
Październik
2013.10.4-6, Mistrzostwa Polski Seniorów i Seniorek w Judo, Gdańsk
- 1. miejsce - Krzysztof Węglarz (90kg)
- 3. miejsce - Bartłomiej Garbacik (60kg)
- 5. miejsce - Kajetan Pintal (100kg)
- 7. miejsce - Filip Łątka (81kg)
2013.10.05, Mistrzostwa Małopolski Młodzików i Młodziczek, Myślenice
- 1. miejsce - Paulina Szlachta (40kg)
- 2. miejsce - Jakub Korgol (66kg), Kamil Gwóźdź (50kg)
- 3. miejsce - Zuzanna Klimek (57 kg), Paweł Tylek (50 kg)
2013.10.12, Międzynarodowe Mistrzostwa Wrocławia Juniorek i Juniorów młodszych (U16), Wrocław
- 1. miejsce - Aleksandra Bień (70 kg) i Bartosz Karaś (55 kg)
- 5. miejsce - Karolina Bobilewicz (48kg)
- 7. miejsce - Karolina Sobalska (70kg)
2013.10.13, Międzynarodowe Mistrzostwa Wrocławia Juniorów i Juniorek (U20), Wrocław
- 1. miejsce - Olena Usenko (78kg)
- 3. miejsce - Sebastian Tylek (66kg)
- 5. miejsce - Julianna Siwek (52 kg)
2013.10.19-20, XVII Międzynarodowy Turniej Judo z cyklu Turnieju Rankingowego do Kadry Wojewódzkiej
DZIECI
- 1. miejsce - Karol Kowalski, Oskar Gabor, Nikola Szlachta
- 2. miejsce - Kacper Gabor, Olga Kowalska
- 3. miejsce - Jan Barwacz, Jakub Ciszewski, Jakub Bierówka, Szymon Baster, Jakub Lignar
MŁODZICZKI I MŁODZICY
- 1. miejsce - Jakub Korgol, Paulina Szlachta
- 3. miejsce - Zuzanna Klimek, Paweł Tylek
Listopad
2013.11.09, Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych - Liberty Cup, Bytom
- 1. miejsce - Aleksandra Bień (70kg)
- 3. miejsce - Karolina Bobilewicz (44kg)
- 5. miejsce - Tomasz Dworczyński (73 kg)
2013.11.10, Drużynowe Mistrzostwa Polski w Judo, Kraków
- 3. miejsce drużyny Wisły.
2013.11.24, III Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy w Judo
(roczniki 2003-2004)
- 1. miejsce - Patrycja Bobilewicz, Szymon Włoch, Stanisław Bagiński, Jan Barwacz
- 2. miejsce - Natalia Bobilewicz, Bartłomiej Chmiel, Wojciech Gawęda
- 3. miejsce - Kacper Dec, Jakub Lach, Szymon Suchoński, Karol Kowalski, Jakub Moskal, Michał Sadowski
(roczniki 2001-2002)
- 1. miejsce - Olga Kowalska, Jakub Lignar, Alan Polus, Jakub Bierówka, Jakub Ciszewski, Oskar Gabor, Kacper Gabor
- 2. miejsce - Franciszek Folga, Kacper Karaś
- 3. miejsce - Adrian Regulski
2013.11.24, Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży, Opole
- 2. miejsce i srebrny medal drużyny męskiej.
2013.11.30, Drużynowy Turniej Judo z okazji Święta Niepodległości, roczniki 2000-2001, Tarnów
- 1. miejsce drużyny Wisły.
2013.11.30-12.01, VII Międzynarodowy Turniej Judo 'SILESIA CUP – RYBNIK 2013'
- 1. miejsce - Oskar Gabor, Karolina Bobilewicz, Bartosz Karaś
- 2. miejsce - Patrycja Bobilewicz, Jakub Moskal
- 3. miejsce - Natalia Bobilewicz, Kacper Gabor i Kacper Karaś
- 5. miejsce - Tomasz Dworczyński
Grudzień
2013.12.02, Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław
- 2. miejsce i srebrny medal drużyny kobiet - Pierwszy w historii Wisły medal mistrzostw Polski w drużynowej rywalizacji kobiet!
2013.12.15, Mikołajkowy Turniej Judo Dzieci "BOCHNIA 2013"
- wiślacy zdobyli 18 medali (5 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych).
Nagrody KOZJ
Krakowski Okręgowy Związek Judo nagrodził najlepszych zawodników Małopolski w kategorii Młodziczka, Młodzik, Juniorka, Junior. Najlepszym zawodnikom Związek ufundował judogi.
Wśród nagrodzonych znaleźli się zawodnicy TS Wisła Kraków: Bartosz Karaś (kat. junior) i Paulina Szlachta (kat. młodziczka).
Zawody masters
Zdjęcia
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |