Sezon 2009 (judo)
Z Historia Wisły
Spis treści |
Kadra
Kronika sportowa
Marzec
- 2009.03.07-08, Puchar Polski juniorek i juniorów, Wrocław
- srebrny medal - Małgorzata Tracz - (kat. do 70 kg);
- brązowy medal - Dawid Tondera - (kat. do 73 kg);
- 5. miejsce - Anna Osajda - (kat. do 78 kg), Oskar Romaniuk - (kat. do 100kg);
- 7. miejsce - Kajetan Pintal - (kat. do 90 kg);
- 14 marca – Drużynowe Grand Prix Dzieci w Judo o Puchar Białej Gwiazdy
- Startowali młodzi judocy w wieku 10-11 lat, w dziesięciu kategoriach wagowych.
- 2009.03.14-15, Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Warszawa
- brązowy medal - Krzysztof Węglarz - (kat. do 90kg);
- 5. miejsce - Antoni Maciołowski - (kat. do 60 kg), Robert Zaczkiewicz - (kat. do 73kg), Rafał Filek - (kat. do 100kg);
- 2009.03.28-29, Puchar Polski juniorów młodszych, Piła
- złoty medal - Izabela Mirus - (kat. do 57 kg); Oliwier Romaniuk - (kat. do 81 kg);
- srebrny medal - Krzysztof Mrozek - (kat. do 60 kg);
- 5. miejsce - Izabela Bryndza;
- 9. miejsce - Klaudia Grabowska;
- 2009.03.28-29, Turniej judo dzieci, Bardejów
Kwiecień
- 2009.04.04-05, Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Opole
- 5. miejsce - Anna Osajda - (kat. do 78 kg), Bartłomiej Garbacik - (kat. do 55kg);
- 7. miejsce - Małgorzata Tracz - (kat. do 70 kg), Kajetan Pintal - (kat. do 90kg), Oskar Romaniuk - (kat. do 100kg);
- 2009.04.04, Grand Prix Dzieci w Judo o Puchar Białej Gwiazdy
- złoty medal - Kacper Brzeźniak, Bartosz Karaś, Patryk Baranik;
- srebrny medal - Oliwia Latawiec, Jakub Korgol , Wiktor Maciąg, Aleksander Dusza, Tomasz Dworczyński;
- brązowy medal - Michał Moskal, Zuzanna Klimek, Piotr Zapart, Kajetan Wiśniewski, Szymon Tracz, Karol Jarosiński;
- 18 kwietnia – Drużynowe Grand Prix Dzieci w Judo o Puchar Białej Gwiazdy
- Startowali młodzi judocy w wieku 10-11 lat, w dziesięciu kategoriach wagowych.
- 2009.04.19, Międzynarodowe Grand Prix młodzików i dzieci w judo, Pawłowice
- 1. miejsce - Patryk Baranik, Piotr Jabłoński, Aleksander Wrona.
- 2. miejsce - Bartosz Karaś, Aleksander Dusza, Paweł Gąsior.
- 3. miejsce - Karol Jarosiński, Tomasz Dworczyński, Miłosz Boroń, Mateusz Piekarczyk, Mateusz Wielecki, Radosław Sikora.
- 2009.04.26-27, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (juniorki młodsze), Kielce
- złoty medal - Izabela Mirus - (kat. do 57 kg);
- brązowy medal - Izabela Bryndza - (kat. do 70 kg);
Maj
- 2009.05.02-03, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (juniorzy młodsi), Kielce
- złoty medal - Krzysztof Mrozek - (kat. do 60 kg); Oliwier Romaniuk - (kat. do 81 kg);
- 2009.05.09-10, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Judo, Wrocław
- srebrny medal - Antoni Maciołowski - (kat. do 60 kg);
- brązowy medal - Barbara Mirus - (kat. do 63 kg);
- 4. miejsce - Katarzyna Bukowska - (kat. do 70 kg);
- 2009.05.16-17, Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Opole
- 2. miejsce - Antoni Maciołowski - (kat. do 60 kg);
- 3. miejsce - Paweł Pytliński - (kat. powyżej 100 kg),
- 5. miejsce - Krzysztof Węglarz - (kat. do 90 kg);
- 7. miejsce - Robert Zaczkiewicz- (kat. do 73 kg), Anna Osajda (kat. do 78 kg);
- 3. miejsce drużynowo;
- 2009.05.19, Międzywojewódzki Turniej Młodzików i Młodziczek w Tuchowie
- 1. miejsce - Aleksander Dusza - (roczniki 1997-98, kat. do 46 kg); Piotr Jabłoński - (roczniki 1995-96, kat. do 38 kg);
- 2. miejsce - Miłosz Boroń, Aleksander Wrona, Radosław Starzyk (roczniki 1995-96).
- 3. miejsce - Piotr Zapart - (roczniki 1997-98, kat. do 33 kg); Paweł Gąsior, Karol Horosin (roczniki 1995-96).
- 2009.05.25, XV Turniej Nadziei Olimpijskich w Judo
- 5. miejsce - Izabela Mirus - (kat. do 57 kg);
- 7. miejsce - Krzysztof Mrozek, Oliwier Romaniuk;
Czerwiec
- 6 czerwca – Turniej Judo z Okazji Dnia Dziecka
- Startowali młodzi judocy w wieku 10-11 lat, w dziesięciu kategoriach wagowych.
- 2009.06.06, Międzynarodowy Turniej Juniorów w Opolu
- brązowy medal - Małgorzata Tracz (do 70 kg), Oliwier Romaniuk (do 81 kg) oraz Oskar Romaniuk (powyżej 100 kg).
- 2009.06.08, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Judo, Bytom
- złoty medal - Aleksander Wrona
- srebrny medal - Paweł Gąsior
Wrzesień
- 2009.09.11, Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Gdańsk
- srebrny medal - Robert Zaczkiewicz- (kat. do 73 kg);
- brązowy medal - Rafał Filek - (kat. do 100kg);
- 5. miejsce - Bartłomiej Garbacik - (kat. do 60kg), Antoni Maciołowski - (kat. do 60 kg);
- 7. miejsce - Małgorzata Tracz - (kat. do 70 kg), Anna Osajda - (kat. do 78kg);
- 2009.09.19-20, Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Jezierzyce
- 5. miejsce - Maciej Włosiński - (kat. do 81kg);
Październik
- 2009.10.02-04, Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Opole
- brązowy medal - Rafał Filek i Paweł Pytliński (kat. do 100kg);
- 5. miejsce - Barbara Mirus - (kat. do 63kg), Artur Kłys - (kat. do 66kg), Robert Zaczkiewicz (kat. do 73 kg), Krzysztof Węglarz (kat. do 90 kg);
- 2009.10.10-11, Puchar Polski Juniorek i Juniorów młodszych, Jastrzębie
- złoty medal - Oliwier Romaniuk - (kat. do 81kg);
- 5. miejsce - Krzysztof Mrozek - (kat. do 66 kg), Izabela Mirus - (kat. do 59 kg);
- 2009.10.17-18, Super-Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Wrocław
- Wiślacy drużynowymi wicemistrzami Polski (Rafał Filek, Paweł Pytliński, Krzysztof Węglarz, Robert Zaczkiewicz, Antoni Maciołowski. Artur Kłys, Bartłomiej Garbacik, Dawid Tondera, Kamil Tondera, Sebastian Cieślik, Maciej Włosiński, Kajetan Pintal, Oskar Romaniuk).
- srebrny medal - Artur Kłys - (kat. do 66kg), Paweł Pytliński (kat. do 100kg);
- brązowy medal - Barbara Mirus - (kat. do 63kg), Bartłomiej Garbacik - (kat. do 60kg), Rafał Filek -(kat. do 100kg);
- 5. miejsce - Małgorzata Tracz - (kat. do 70 kg), Krzysztof Węglarz - (kat. do 90 kg);
- 2009.10.24-25, Puchar Polski Młodzieży, Opole
- srebrny medal - Barbara Mirus - (kat. do 63kg);
- 5. miejsce - Bartłomiej Garbacik - (kat. do 60 kg);
- 2009.10.24, III Turniej Grand Prix Dzieci w Judo o Puchar Białej Gwiazdy
Listopad
- 2009.11.22, Mistrzostwa Europy młodzieżowców, Antalya
- brązowy medal - Rafał Filek (kat. do 100kg);
Grudzień
Inne
- Mistrzostwa Europy seniorów – Gruzja (Turcja 24-26.04):
- Krzysztof Węglarz – udział
- Puchar Świata – Polska (28.02-01.03)
- Artur Kłys – 7. miejsce
- Puchar Świata – Szwecja
- Rafał Filek – 7. miejsce
- Mistrzostwa Europy juniorów młodszych (Koper, Słowenia 26-28.07):
- Izabela Mirus, Krzysztof Mrozek, Oliwier Romaniuk – udział.
- Srebrny medal w drużynowych Mistrzostwach Polski zdobyli: (Rafał Filek, Paweł Pytliński, Krzysztof Węglarz, Robert Zaczkiewicz, Antoni Maciołowski, Artur Kłys, Bartłomiej Garbacik, Dawid Tondera, Kamil Tondera, Sebastian Cieślik, Maciej Włosiński, Kajetan Pintal, Oskar Romaniuk).
Zawody Masters
Statystyki
W punktacji sportu młodzieżowego Wisła zajęła 10. miejsce na 111 sklasyfikowanych klubów w kategorii kobiet, oraz 11. miejsce na 127 sklasyfikowanych klubów w kategorii mężczyzn.
(Na podstawie sprawozdania merytorycznego TS Wisła za rok 2009)
Zdjęcia
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |