Reprezentanci innych państw
Z Historia Wisły
(Różnice między wersjami)
(Nie pokazano 15 wersji pośrednich.) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
- | Na przestrzeni lat, | + | Na przestrzeni lat, 53 zawodników Wisły występowało w oficjalnych meczach reprezentacji 32 innych państw niż Polska. Najwięcej zawodników - czterech - wystąpiło w meczach kadry Słowacji, Słowenii i Serbii, trzech grało w reprezentacji Białorusi, po dwóch broniło zaś barw Hondurasu, Kamerunu, Węgier, Australii, Haiti, Izraela, Czarnogóry, Kostaryki, Czech i Macedonii. |
{|class="wikitable sortable" style="text-align:center" rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center" | {|class="wikitable sortable" style="text-align:center" rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center" | ||
Linia 73: | Linia 73: | ||
|- | |- | ||
|11. | |11. | ||
+ | |[[Anton Cziczkan|Cziczkan Anton]] | ||
+ | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Białorusi.png|25px]] Białoruś | ||
+ | | | ||
+ | |- | ||
+ | |12. | ||
|[[Andriej Chlebosołow|Chlebosołow Andriej]] | |[[Andriej Chlebosołow|Chlebosołow Andriej]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Białorusi.png|25px]] Białoruś | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Białorusi.png|25px]] Białoruś | ||
Linia 82: | Linia 87: | ||
|powoływany do reprezentacji, nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu | |powoływany do reprezentacji, nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |13. |
|[[Erik Čikoš|Cikos Erik]] | |[[Erik Čikoš|Cikos Erik]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Słowacji.png|25px]] Słowacja | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Słowacji.png|25px]] Słowacja | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |# |
+ | |[[Momo Cissé|Cissé Momo]] | ||
+ | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Gwinei.png|25px]] Gwinea | ||
+ | |powoływany do reprezentacji, nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu | ||
+ | |- | ||
+ | |14. | ||
+ | |[[Giorgi Citaiszwili|Citaiszwili Giorgi]] | ||
+ | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Gruzji.jpg|25px]] Gruzja | ||
+ | | | ||
+ | |- | ||
+ | |15. | ||
|[[Júnior Enrique Díaz Campbell|Diaz Junior]] | |[[Júnior Enrique Díaz Campbell|Diaz Junior]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Kostaryki.png|25px]] Kostaryka | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Kostaryki.png|25px]] Kostaryka | ||
|ćwierćfinał Mistrzostw Świata 2014 | |ćwierćfinał Mistrzostw Świata 2014 | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |16. |
|[[Emilian Dolha|Dolha Emilian]] | |[[Emilian Dolha|Dolha Emilian]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Rumunii.png|25px]] Rumunia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Rumunii.png|25px]] Rumunia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |17. |
+ | |[[Enis Fazlagić|Fazlagić Enis]] | ||
+ | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Macedonii.png|25px]] Macedonia | ||
+ | | | ||
+ | |- | ||
+ | |18. | ||
|[[Armand Guy Feutchine|Feutchine Guy]] | |[[Armand Guy Feutchine|Feutchine Guy]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Kamerunu.png|25px]] Kamerun | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Kamerunu.png|25px]] Kamerun | ||
Linia 107: | Linia 127: | ||
|wystąpił w meczu uznawanym za nieoficjalny przez duńską federację, będącym jednak na liście FIFA | |wystąpił w meczu uznawanym za nieoficjalny przez duńską federację, będącym jednak na liście FIFA | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |19. |
|[[Cwetan Genkow|Genkow Cwetan]] | |[[Cwetan Genkow|Genkow Cwetan]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Bulgarii.png|25px]] Bułgaria | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Bulgarii.png|25px]] Bułgaria | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |20. |
|[[Wilde-Donald Guerrier|Guerrier Wilde-Donald]] | |[[Wilde-Donald Guerrier|Guerrier Wilde-Donald]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Haiti.jpg|25px]] Haiti | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Haiti.jpg|25px]] Haiti | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |21. |
|[[Richárd Guzmics|Guzmics Richárd]] | |[[Richárd Guzmics|Guzmics Richárd]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Węgier.png|25px]] Węgry | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Węgier.png|25px]] Węgry | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |22. |
|[[Tim Hall|Hall Tim]] | |[[Tim Hall|Hall Tim]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Luxembourga.png|25px]] Luksemburg | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Luxembourga.png|25px]] Luksemburg | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |23. |
|[[Ivica Iliev|Iliev Ivica]] | |[[Ivica Iliev|Iliev Ivica]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Serbii.png|25px]] Serbia i Czarnogóra | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Serbii.png|25px]] Serbia i Czarnogóra | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |24. |
|[[Kew Jaliens|Jaliens Kew]] | |[[Kew Jaliens|Jaliens Kew]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Holandii.png|25px]] Holandia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Holandii.png|25px]] Holandia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |25. |
|[[Milan Jovanić|Jovanić Milan]] | |[[Milan Jovanić|Jovanić Milan]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Serbii.png|25px]] Serbia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Serbii.png|25px]] Serbia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |26. |
|[[Boban Jović|Jović Boban]] | |[[Boban Jović|Jović Boban]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Słowenia.png|25px]] Słowenia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Słowenia.png|25px]] Słowenia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |27. |
|[[Andraž Kirm|Kirm Andraż]] | |[[Andraž Kirm|Kirm Andraż]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Słowenia.png|25px]] Słowenia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Słowenia.png|25px]] Słowenia | ||
|występy na mundialu w RPA 2010 | |występy na mundialu w RPA 2010 | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |28. |
+ | |[[Jan Kliment|Kliment Jan]] | ||
+ | |style="text-align:left"|[[grafika:Flaga Czech.png|25px]] Czechy | ||
+ | | | ||
+ | |- | ||
+ | |29. | ||
|[[Maor Melikson|Melikson Maor]] | |[[Maor Melikson|Melikson Maor]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Izraela.jpg|25px]] Izrael | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Izraela.jpg|25px]] Izrael | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |30. |
|[[Nikola Mitrović|Mitrović Nikola]] | |[[Nikola Mitrović|Mitrović Nikola]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Serbii.png|25px]] Serbia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Serbii.png|25px]] Serbia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |31. |
- | | [[Zdeněk Ondrášek|Ondrášek Zdeněk]] | + | |[[Zdeněk Ondrášek|Ondrášek Zdeněk]] |
|style="text-align:left"|[[grafika:Flaga Czech.png|25px]] Czechy | |style="text-align:left"|[[grafika:Flaga Czech.png|25px]] Czechy | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |32. |
+ | |[[Billel Omrani|Omrani Billel ]] | ||
+ | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Algierii.jpg|25px]] Algieria | ||
+ | | | ||
+ | |- | ||
+ | |33. | ||
|[[Lantame Sakibou Ouadja|Ouadja Lantame]] | |[[Lantame Sakibou Ouadja|Ouadja Lantame]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Togo.png|25px]] Togo | |style="text-align:left"|[[Grafika:Togo.png|25px]] Togo | ||
|uczestnik Pucharu Narodów Afryki (1998, 2000 i 2002), kapitan reprezentacji | |uczestnik Pucharu Narodów Afryki (1998, 2000 i 2002), kapitan reprezentacji | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |34. |
|[[Matej Palčič|Palčič Matej]] | |[[Matej Palčič|Palčič Matej]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Słowenia.png|25px]] Słowenia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Słowenia.png|25px]] Słowenia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |35. |
|[[Sergei Pareiko|Pareiko Sergei]] | |[[Sergei Pareiko|Pareiko Sergei]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga estonii.jpg|25px]] Estonia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga estonii.jpg|25px]] Estonia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |36. |
|[[Rudolf Patkolo|Patkolo Rudolf]] | |[[Rudolf Patkolo|Patkolo Rudolf]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Węgier.png|25px]] Węgry | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Węgier.png|25px]] Węgry | ||
|jeden z niewielu w historii piłkarzy grających w reprezentacjach dwóch państw | |jeden z niewielu w historii piłkarzy grających w reprezentacjach dwóch państw | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |37. |
|[[Marek Penksa|Penksa Marek]] | |[[Marek Penksa|Penksa Marek]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Słowacji.png|25px]] Słowacja | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Słowacji.png|25px]] Słowacja | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |38. |
+ | |[[Marko Poletanović|Poletanović Marko]] | ||
+ | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Serbii.png|25px]] Serbia | ||
+ | | | ||
+ | |- | ||
+ | |39. | ||
|[[Denis Popović|Popović Denis]] | |[[Denis Popović|Popović Denis]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Słowenia.png|25px]] Słowenia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Słowenia.png|25px]] Słowenia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |40. |
|[[Arūnas Pukelevičius|Pukelevicius Arunas]] | |[[Arūnas Pukelevičius|Pukelevicius Arunas]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Litwy.png|25px]] Litwa | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Litwy.png|25px]] Litwa | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |41. |
|[[Romell Quioto|Quioto Romell]] | |[[Romell Quioto|Quioto Romell]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Hondurasu.png|25px]] Honduras | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Hondurasu.png|25px]] Honduras | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |42. |
|[[Emmanuel Sarki|Sarki Emmanuel]] | |[[Emmanuel Sarki|Sarki Emmanuel]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Haiti.jpg|25px]] Haiti | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Haiti.jpg|25px]] Haiti | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |43. |
|[[Vukan Savićević|Savićević Vukan]] | |[[Vukan Savićević|Savićević Vukan]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Czarnogory.png|25px]] Czarnogóra | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Czarnogory.png|25px]] Czarnogóra | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |44. |
|[[Peter Šinglár|Singlar Peter]] | |[[Peter Šinglár|Singlar Peter]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Słowacji.png|25px]] Słowacja | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Słowacji.png|25px]] Słowacja | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |45. |
|[[Michaił Siwakow|Siwakow Michaił]] | |[[Michaił Siwakow|Siwakow Michaił]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Białorusi.png|25px]] Białoruś | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Białorusi.png|25px]] Białoruś | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |# |
+ | |[[Michal Škvarka|Škvarka Michal]] | ||
+ | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Słowacji.png|25px]] Słowacja | ||
+ | | zagrał jedynie w meczach nieoficjalnych | ||
+ | |- | ||
+ | |46. | ||
|[[Semir Stilić|Stilić Semir]] | |[[Semir Stilić|Stilić Semir]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Bośni i Hercegowiny.jpg|25px]] Bośnia i Hercegowina | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga_Bośni i Hercegowiny.jpg|25px]] Bośnia i Hercegowina | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |47. |
|[[Ostoja Stjepanović|Stjepanović Ostoja]] | |[[Ostoja Stjepanović|Stjepanović Ostoja]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Macedonii.png|25px]] Macedonia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Macedonii.png|25px]] Macedonia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |48. |
|[[Michael Thwaite|Thwaite Michael]] | |[[Michael Thwaite|Thwaite Michael]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Australii.png|25px]] Australia | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Australii.png|25px]] Australia | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |49. |
|[[Ivan Trabalík|Trabalik Ivan]] | |[[Ivan Trabalík|Trabalik Ivan]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Słowacji.png|25px]] Słowacja | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Słowacji.png|25px]] Słowacja | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |50. |
|[[Alon Turgeman|Turgeman Alon]] | |[[Alon Turgeman|Turgeman Alon]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Izraela.jpg|25px]] Izrael | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Izraela.jpg|25px]] Izrael | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |51. |
|[[Kalu Uche|Uche Kalu]] | |[[Kalu Uche|Uche Kalu]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Nigerii.png|25px]] Nigeria | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Nigerii.png|25px]] Nigeria | ||
|występy na mundialu w RPA 2010 | |występy na mundialu w RPA 2010 | ||
|- | |- | ||
- | | | + | |52. |
|[[Yaw Yeboah|Yeboah Yaw ]] | |[[Yaw Yeboah|Yeboah Yaw ]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Ghana.png|25px]] Ghana | |style="text-align:left"|[[Grafika:Ghana.png|25px]] Ghana | ||
- | | | + | | |
|- | |- | ||
- | | | + | |53. |
|[[Gieorgij Żukow|Żukow Gieorgij]] | |[[Gieorgij Żukow|Żukow Gieorgij]] | ||
|style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Kazachstanu.png|25px]] Kazachstan | |style="text-align:left"|[[Grafika:Flaga Kazachstanu.png|25px]] Kazachstan | ||
Linia 274: | Linia 314: | ||
==Reprezentacje młodzieżowe== | ==Reprezentacje młodzieżowe== | ||
{|class="wikitable sortable" style="text-align:center" rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center" | {|class="wikitable sortable" style="text-align:center" rules=all cellspacing=1 cellpadding=1 align="center" | ||
- | |||
!Nazwisko i imię | !Nazwisko i imię | ||
!Kraj | !Kraj | ||
!Uwagi | !Uwagi | ||
|- | |- | ||
- | |||
|[[Denys Bałaniuk|Bałaniuk Denys]] | |[[Denys Bałaniuk|Bałaniuk Denys]] | ||
|Ukraina | |Ukraina | ||
|U-16, U-17, U-19, U-21 | |U-16, U-17, U-19, U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
|[[Witalij Bałaszow|Bałaszow Witalij]] | |[[Witalij Bałaszow|Bałaszow Witalij]] | ||
|Ukraina | |Ukraina | ||
|U-16, U-17, U-18, U-21 | |U-16, U-17, U-18, U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
|[[Wyn Belotte|Belotte Wyn]] | |[[Wyn Belotte|Belotte Wyn]] | ||
|Kanada | |Kanada | ||
|U-17, U-20, U-23 | |U-17, U-20, U-23 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Alberto Antonio de Paula "Beto"|Beto]] | | [[Alberto Antonio de Paula "Beto"|Beto]] | ||
| Brazylia | | Brazylia | ||
|U-18, U-20 | |U-18, U-20 | ||
|- | |- | ||
- | |||
|[[Dudu Biton|Biton Dudu]] | |[[Dudu Biton|Biton Dudu]] | ||
|Izrael | |Izrael | ||
|U-17, U-19, U-21 | |U-17, U-19, U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
|[[Petar Brlek|Brlek Petar]] | |[[Petar Brlek|Brlek Petar]] | ||
|Chorwacja | |Chorwacja | ||
|U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21 | |U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
|[[Gordan Bunoza|Bunoza Gordan]] | |[[Gordan Bunoza|Bunoza Gordan]] | ||
|Bośnia i Hercegowina | |Bośnia i Hercegowina | ||
|U-17, U-19, U-21 | |U-17, U-19, U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Mauro Cantoro|Cantoro Mauro]] | | [[Mauro Cantoro|Cantoro Mauro]] | ||
| Argentyna | | Argentyna | ||
| U-17 | | U-17 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Hristu Chiacu|Chiacu Hristu]] | | [[Hristu Chiacu|Chiacu Hristu]] | ||
| Rumunia | | Rumunia | ||
| U-17, U-19, U-21, U-23 | | U-17, U-19, U-21, U-23 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Georgi Christow|Christow Georgi]] | | [[Georgi Christow|Christow Georgi]] | ||
| Bułgaria | | Bułgaria | ||
| U-19 | | U-19 | ||
|- | |- | ||
- | | | + | | [[Momo Cissé|Cissé Momo]] |
+ | | Gwinea | ||
+ | | U-23 | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Joseph Colley|Colley Joseph]] | ||
+ | | Szwecja | ||
+ | | U-15, U-16, U-17, U-18, U-19 | ||
+ | |- | ||
| [[Roberto Edno Cunha|Edno]] | | [[Roberto Edno Cunha|Edno]] | ||
| Brazylia | | Brazylia | ||
|U-20 | |U-20 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Michal Frydrych|Frydrych Michal]] | | [[Michal Frydrych|Frydrych Michal]] | ||
| Czechy | | Czechy | ||
|U-21 | |U-21 | ||
|- | |- | ||
- | | | + | | [[Goku]] |
+ | | Hiszpania | ||
+ | |U-16 | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Matěj Hanousek|Hanousek Matěj]] | ||
+ | | Czechy | ||
+ | |U-20, U-21 | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Dor Hugi|Hugi Dor]] | ||
+ | | Izrael | ||
+ | |U-16, U-17, U-18, U-19, U-21 | ||
+ | |- | ||
| [[Jean Carlos]] | | [[Jean Carlos]] | ||
| Brazylia | | Brazylia | ||
|U-20 | |U-20 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Tomáš Jirsák|Jirsak Tomas]] | | [[Tomáš Jirsák|Jirsak Tomas]] | ||
| Czechy | | Czechy | ||
|U-21 | |U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Marko Jovanović|Jovanović Marko]] | | [[Marko Jovanović|Jovanović Marko]] | ||
| Serbia | | Serbia | ||
|U-19, U-21, Olimpijska | |U-19, U-21, Olimpijska | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Marko Kolar|Kolar Marko]] | | [[Marko Kolar|Kolar Marko]] | ||
| Chorwacja | | Chorwacja | ||
|U-14, U-15, U-16, U-17, U-19, U-21 | |U-14, U-15, U-16, U-17, U-19, U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Martin Košťál|Košťál Martin]] | | [[Martin Košťál|Košťál Martin]] | ||
| Słowacja | | Słowacja | ||
|U-21 | |U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Emmanuel Kumah|Kumah Emmanuel]] | | [[Emmanuel Kumah|Kumah Emmanuel]] | ||
| Ghana | | Ghana | ||
|U-20 | |U-20 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Michael Lamey|Lamey Michael]] | | [[Michael Lamey|Lamey Michael]] | ||
| Holandia | | Holandia | ||
|U-21 | |U-21 | ||
|- | |- | ||
- | | | + | | [[Žan Medved|Medved Žan]] |
+ | | Słowenia | ||
+ | |U-16, U-17, U-21 | ||
+ | |- | ||
| [[Nikola Mijailović|Mijailović Nikola]] | | [[Nikola Mijailović|Mijailović Nikola]] | ||
| Serbia i Czarnogóra | | Serbia i Czarnogóra | ||
|U-21, wicemistrz Europy z 2004 roku | |U-21, wicemistrz Europy z 2004 roku | ||
|- | |- | ||
- | |21 | + | | [[Álex Mula|Mula Álex]] |
+ | | Hiszpania | ||
+ | |U-17 | ||
+ | |- | ||
+ | | [[Uroš Radaković|Radaković Uroš]] | ||
+ | | Serbia | ||
+ | |U-17, U-18, U-19, U-20, U-21 | ||
+ | |- | ||
| [[Andrés Ríos|Ríos Andrés]] | | [[Andrés Ríos|Ríos Andrés]] | ||
| Argentyna | | Argentyna | ||
|U-20 | |U-20 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Stefan Savić|Savić Stefan]] | | [[Stefan Savić|Savić Stefan]] | ||
| Austria | | Austria | ||
|U-16, U-17, U-18, U-19 | |U-16, U-17, U-18, U-19 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Daniel Sikorski|Sikorski Daniel]] | | [[Daniel Sikorski|Sikorski Daniel]] | ||
| Austria | | Austria | ||
|U-18, U-19, U-20, U-21 | |U-18, U-19, U-20, U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Wiktor Sydorenko|Sydorenko Wiktor]] | | [[Wiktor Sydorenko|Sydorenko Wiktor]] | ||
| ZSRR | | ZSRR | ||
|U-15, U-16, U-17 | |U-15, U-16, U-17 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Matija Špičić|Špičić Matija]] | | [[Matija Špičić|Špičić Matija]] | ||
| Chorwacja | | Chorwacja | ||
|U-16, U-17, U-18, U-19, U-20 | |U-16, U-17, U-18, U-19, U-20 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Ľubomír Tupta|Tupta Ľubomír]] | | [[Ľubomír Tupta|Tupta Ľubomír]] | ||
| Słowacja | | Słowacja | ||
|U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21, U-23 | |U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21, U-23 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Ever Valencia|Valencia Ever]] | | [[Ever Valencia|Valencia Ever]] | ||
| Kolumbia | | Kolumbia | ||
|U-20 | |U-20 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Vlastimil Vidlička|Vidlička Vlastimil]] | | [[Vlastimil Vidlička|Vidlička Vlastimil]] | ||
| Czechy | | Czechy | ||
|U-17, U-18, U-20, U-21 | |U-17, U-18, U-20, U-21 | ||
|- | |- | ||
- | |||
| [[Zé Manuel]] | | [[Zé Manuel]] | ||
| Portugalia | | Portugalia |
Aktualna wersja
Na przestrzeni lat, 53 zawodników Wisły występowało w oficjalnych meczach reprezentacji 32 innych państw niż Polska. Najwięcej zawodników - czterech - wystąpiło w meczach kadry Słowacji, Słowenii i Serbii, trzech grało w reprezentacji Białorusi, po dwóch broniło zaś barw Hondurasu, Kamerunu, Węgier, Australii, Haiti, Izraela, Czarnogóry, Kostaryki, Czech i Macedonii.
Lp. | Nazwisko i imię | Kraj | Uwagi |
---|---|---|---|
1. | Alvarez Pablo | Urugwaj | |
2. | Ba Issa | Senegal | |
# | Bałaniuk Denys | Ukraina | powoływany do reprezentacji, nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu |
3. | Basha Vullnet | Albania | |
4. | Beqiraj Fatos | Czarnogóra | |
# | Biton Dudu | Izrael | powoływany do reprezentacji, nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu |
5. | Boukhari Nourdin | Maroko | |
6. | Branco Serge | Kamerun | Mistrz Olimpijski 2000 |
7. | Brown Forbes Felicio | Kostaryka | |
# | Bunoza Gordan | Bośnia i Hercegowina | powoływany do reprezentacji, nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu |
8. | Burns Jacob | Australia | |
9. | Chávez Osman | Honduras | uczestnik Mistrzostw Świata RPA 2010 |
10. | Cebanu Ilie | Mołdawia | |
11. | Cziczkan Anton | Białoruś | |
12. | Chlebosołow Andriej | Białoruś | |
# | Christow Georgi | Bułgaria | powoływany do reprezentacji, nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu |
13. | Cikos Erik | Słowacja | |
# | Cissé Momo | Gwinea | powoływany do reprezentacji, nie wystąpił jednak w żadnym spotkaniu |
14. | Citaiszwili Giorgi | Gruzja | |
15. | Diaz Junior | Kostaryka | ćwierćfinał Mistrzostw Świata 2014 |
16. | Dolha Emilian | Rumunia | |
17. | Fazlagić Enis | Macedonia | |
18. | Feutchine Guy | Kamerun | eliminacje Mistrzostw Świata 2006, Puchar Narodów Afryki 2006 |
# | Frederiksen Jan | Dania | wystąpił w meczu uznawanym za nieoficjalny przez duńską federację, będącym jednak na liście FIFA |
19. | Genkow Cwetan | Bułgaria | |
20. | Guerrier Wilde-Donald | Haiti | |
21. | Guzmics Richárd | Węgry | |
22. | Hall Tim | Luksemburg | |
23. | Iliev Ivica | Serbia i Czarnogóra | |
24. | Jaliens Kew | Holandia | |
25. | Jovanić Milan | Serbia | |
26. | Jović Boban | Słowenia | |
27. | Kirm Andraż | Słowenia | występy na mundialu w RPA 2010 |
28. | Kliment Jan | Czechy | |
29. | Melikson Maor | Izrael | |
30. | Mitrović Nikola | Serbia | |
31. | Ondrášek Zdeněk | Czechy | |
32. | Omrani Billel | Algieria | |
33. | Ouadja Lantame | Togo | uczestnik Pucharu Narodów Afryki (1998, 2000 i 2002), kapitan reprezentacji |
34. | Palčič Matej | Słowenia | |
35. | Pareiko Sergei | Estonia | |
36. | Patkolo Rudolf | Węgry | jeden z niewielu w historii piłkarzy grających w reprezentacjach dwóch państw |
37. | Penksa Marek | Słowacja | |
38. | Poletanović Marko | Serbia | |
39. | Popović Denis | Słowenia | |
40. | Pukelevicius Arunas | Litwa | |
41. | Quioto Romell | Honduras | |
42. | Sarki Emmanuel | Haiti | |
43. | Savićević Vukan | Czarnogóra | |
44. | Singlar Peter | Słowacja | |
45. | Siwakow Michaił | Białoruś | |
# | Škvarka Michal | Słowacja | zagrał jedynie w meczach nieoficjalnych |
46. | Stilić Semir | Bośnia i Hercegowina | |
47. | Stjepanović Ostoja | Macedonia | |
48. | Thwaite Michael | Australia | |
49. | Trabalik Ivan | Słowacja | |
50. | Turgeman Alon | Izrael | |
51. | Uche Kalu | Nigeria | występy na mundialu w RPA 2010 |
52. | Yeboah Yaw | Ghana | |
53. | Żukow Gieorgij | Kazachstan |
- Opracowano na podstawie informacji własnych portalu Historia Wisły i poprzez kwerendę bazy danych www.national-football-teams.com
- Lista zawiera nazwiska wszystkich reprezentantów innych państw związanych z Wisłą, nawet jeżeli w reprezentacji swojego kraju grali tylko przed lub po pobycie w Wiśle
Reprezentacje młodzieżowe
Nazwisko i imię | Kraj | Uwagi |
---|---|---|
Bałaniuk Denys | Ukraina | U-16, U-17, U-19, U-21 |
Bałaszow Witalij | Ukraina | U-16, U-17, U-18, U-21 |
Belotte Wyn | Kanada | U-17, U-20, U-23 |
Beto | Brazylia | U-18, U-20 |
Biton Dudu | Izrael | U-17, U-19, U-21 |
Brlek Petar | Chorwacja | U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21 |
Bunoza Gordan | Bośnia i Hercegowina | U-17, U-19, U-21 |
Cantoro Mauro | Argentyna | U-17 |
Chiacu Hristu | Rumunia | U-17, U-19, U-21, U-23 |
Christow Georgi | Bułgaria | U-19 |
Cissé Momo | Gwinea | U-23 |
Colley Joseph | Szwecja | U-15, U-16, U-17, U-18, U-19 |
Edno | Brazylia | U-20 |
Frydrych Michal | Czechy | U-21 |
Goku | Hiszpania | U-16 |
Hanousek Matěj | Czechy | U-20, U-21 |
Hugi Dor | Izrael | U-16, U-17, U-18, U-19, U-21 |
Jean Carlos | Brazylia | U-20 |
Jirsak Tomas | Czechy | U-21 |
Jovanović Marko | Serbia | U-19, U-21, Olimpijska |
Kolar Marko | Chorwacja | U-14, U-15, U-16, U-17, U-19, U-21 |
Košťál Martin | Słowacja | U-21 |
Kumah Emmanuel | Ghana | U-20 |
Lamey Michael | Holandia | U-21 |
Medved Žan | Słowenia | U-16, U-17, U-21 |
Mijailović Nikola | Serbia i Czarnogóra | U-21, wicemistrz Europy z 2004 roku |
Mula Álex | Hiszpania | U-17 |
Radaković Uroš | Serbia | U-17, U-18, U-19, U-20, U-21 |
Ríos Andrés | Argentyna | U-20 |
Savić Stefan | Austria | U-16, U-17, U-18, U-19 |
Sikorski Daniel | Austria | U-18, U-19, U-20, U-21 |
Sydorenko Wiktor | ZSRR | U-15, U-16, U-17 |
Špičić Matija | Chorwacja | U-16, U-17, U-18, U-19, U-20 |
Tupta Ľubomír | Słowacja | U-15, U-16, U-17, U-18, U-19, U-20, U-21, U-23 |
Valencia Ever | Kolumbia | U-20 |
Vidlička Vlastimil | Czechy | U-17, U-18, U-20, U-21 |
Zé Manuel | Portugalia | U-18 |
- Lista zawiera nazwiska tych piłkarzy, którzy występowali tylko w reprezentacjach młodzieżowych
Trenerzy
- Karel Kolský – reprezentant Czechosłowacji
- Károly Kósa – reprezentant Rumunii (informacja niepewna)
- Josef Kuchynka – reprezentant Czechosłowacji (1 mecz w 1924 roku)
- Werner Lička - reprezentant Czechosłowacji (9m, 1g), 3 miejsce ME 1980, złoty medal olimpijski 1980
- Otto Mazal-Škvajn – reprezentant Czechosłowacji (6m, 3g), olimpijczyk z Antwerpii
- Vilmos Nyúl – reprezentant Węgier (3m, 1924-25)
- Dragomir Okuka - reprezentant Jugosławii (drużyny młodzieżowa i olimpijska)
- Dan Petrescu - reprezentant Rumunii (95m, 12g)
- Imre Schlosser – reprezentant Węgier (68 meczów i 59 goli), olimpijczyk ze Sztokholmu 1912
- Gyula Teleký – reprezentant Węgier (3m, 1954-58)