Nikola Mijailović

Z Historia Wisły

Nikola Mijailović
Informacje o zawodniku
kraj Serb
urodzony 15.02.1982, Zemun
wzost/waga 185/75
pozycja obrońca
numer 5 , 10
reprezentacja U-21
sukcesy wicemistrzostwo Europy U-21 2004
Mistrz Polski: 2004 i 2005
Mistrz Serbii: 2014
przebieg kariery Juniorzy: FK Bezanija, FK Obilic, FK Zemun, FK Zeleznik
Kariera klubowa
Sezon Drużyna Mecze Gole
1999/00 (w) FK Sremcica 9 0
2000/01 FK Sremcica 28 5
2001/02 (j) FK Sremcica 13 5
2001/02 (w) FK Zeleznik 13 0
2002/03 FK Zeleznik 23 1
2003/04 (j) FK Zeleznik 12 1
2003/04 (w) Wisła Kraków 8 0
2004/05 Wisła Kraków 23 (36) 0
2005/06 Wisła Kraków 11 0
2006/07 Wisła Kraków 16 (24) 0 (1)
2008 FK Chimki 5 0
2008/09 Crvena Zvezda Belgrad 8 0
2009/10 Korona Kielce 23 0
2011 (w) Amkar Perm
2011/12 (w) Amkar Perm 10 1
2012/13 Amkar Perm 20 0
2013/14 Crvena Zvezda Belgrad 27 1
2014/15 (j) Crvena Zvezda Belgrad
W rubryce Mecze/Gole najpierw podana jest statystyka z meczów ligowych, a w nawiasie ze wszystkich meczów oficjalnych.

Spis treści

Wiślackie biografie: Nikola Mijailović

Nikola Mijailović, były serbski obrońca „Białej Gwiazdy”, urodził się 15 lutego 1982 w Zemun. Przed przyjściem do Wisły grał w FK Bežanija Belgrad, FK Obilić Belgrad, FK Zemun Belgrad, FK Sremčica i FK Železnik. Był też podstawowym zawodnikiem młodzieżowej reprezentacji Serbii i Czarnogóry.

Nikola został sprowadzony do Wisły za czasów Henryka Kasperczaka, w zimowej sesji transferowej sezonu 2003/2004 i od razu stał się ulubieńcem kibiców, między innymi dzięki swoim niecodziennym zachowaniom na boisku. Zadebiutował 13. marca 2004 roku meczem z Górnikiem Polkowice w Krakowie, a dwa tygodnie później, na wyjeździe w Zabrzu, pokazał złożoność swojej natury – najpierw czarującym dryblingiem przeprowadził zakończoną golem brawurową akcję, którą wspominano miesiącami, a tuż potem opuścił boisko z czerwoną kartką - już w 29. minucie meczu.

Z czasem Nikola zyskał miano jednego z największych brutali na polskich boiskach. Przykładowo, w rundzie jesiennej sezonu 2006/2007 otrzymał 6 żółtych kartek oraz jedną czerwoną.

Niemal od początku pobytu na polskich boiskach Nikola w sposób szczególny zaprzyjaźnił się z sędziami, i to nie tylko jako kolekcjoner kartek. Uważając się za człowieka kulturalnego, żegnał się z nimi, opuszczając boisko w trakcie meczu, nawet jeśli w celu podania ręki arbitrowi musiał przebiec dystans od bramki do bramki. Wzbudzał tym jednocześnie furię sędziów i gromki aplauz na trybunach. Tłumy pokochały go też za znak Białej Gwiazdy wystrzyżony na skroni oraz za ....

... takie wyczyny (video): http://pl.youtube.com/watch?v=c0Wmut9c8SE&feature=related

Nikola, niezwykle uzdolniony piłkarz, jako człowiek plasuje się w grupie tak zwanych „bad boys”. Porywcza natura i nieprzemyślane reakcje sprawiły, że Serb często wplątywał się w kłopoty, popadał w konflikt z prawem. W marcu 2005 roku, będąc pod wpływem alkoholu, dopuścił się przestępstwa. Prokuratura zarzuciła mu m. in. uderzenie w twarz oraz kopnięcie mężczyzny broniącego koleżanek przed zaczepkami piłkarza, naruszenie nietykalności kobiet, traktowanie ich słowami powszechnie uważanymi za obraźliwe oraz grożenie uszkodzeniem ciała. Sąd skazał go na karę 13 miesięcy ograniczenia wolności, polegającą na wykonywaniu pracy społecznej w MPO. W innej sytuacji nietrzeźwy Nikola jechał samochodem ulicami Krakowa, łamiąc przepisy kodeksu drogowego. Po zatrzymaniu naruszył nietykalność osobistą policjanta.

Na początku lipca 2005 roku Nikola wyjechał na testy do francuskiego Metz. W efekcie - nie zjawił się na pierwszych treningach Wisły przed nowym sezonem. Kierownictwo Wisły zaakceptowało spóźnienie, ale zobowiązało piłkarza do powrotu do Krakowa 19 lipca. Mimo że FC Metz zrezygnowało z Mijailovica, ten i tak tak nie wrócił do Krakowa w wyznaczonym terminie. Zarząd Wisły nałożył więc na piłkarza karę finansową i przesunął go na pewien czas do drużyny rezerwowej.

Nikola Mijailović.
Nikola Mijailović.

W ostatnim tygodniu października 2006 roku Mijailović został zawieszony przez UEFA na pięć meczów za rzekomo rasistowskie zachowanie wobec napastnika Blackburn Rovers, Benni McCarthy'ego, podczas meczu Pucharu UEFA przy Reymonta (19 października). Odwołanie zostało odrzucone. Paradoksalnie, to dzięki Nikoli Wisła miała możliwość gry w fazie grupowej Pucharu UEFA. Wcześniej, w meczu eliminacyjnym z Iraklisem Saloniki, strzelił z rzutu wolnego bramkę na 1:0 - sekundy przed końcowym gwizdkiem. Dzięki temu doszło do dogrywki, w której lepsza okazała się „Biała Gwiazda”.

28. listopada 2006 roku Nikola poddał się operacji przepukliny w klinice w Bochum. Leczenie i rehabilitację przechodził w Belgradzie. Wtedy to, w styczniu 2007 roku, dowiedzieliśmy się o jego kolejnych kłopotach. Tym razem, jak donosił "Przegląd Sportowy", młody Serb popadł w otwarty konflikt z agencją menedżerską. Mijailović chciał zmodyfikować kontrakt, gdyż część jego zarobków przekazywana była na konto tejże agencji.– Wywiązujemy się z zobowiązań wobec gracza. Tłumaczyłem Nikoli, że problemy z menedżerem musi rozwiązać sam, a my możemy mu tylko pomóc, jeśli sprawa trafi do sądu – wyjaśniał prezes Heler.

Długa rehabilitacja wykluczyła Nikolę z udziału w zimowych zgrupowaniach w Turcji, poza tym ówczesny trener, Adam Nawałka nie widział dla niego miejsca w pierwszym zespole Wisły, stawiając na doświadczonego Macieja Stolarczyka. Serb trafił do rezerw, gdzie w sparingach występował na pozycji środkowego pomocnika. Dobra forma, pokazowa gra okraszona golami i zmiana podejścia do wykonywanych obowiązków sprawiły, że pod koniec marca 2007 Mijailovic został przywrócony do pierwszej drużyny.

Niestety, trudny charakter Nikoli Mijailovicia znów dał znać o sobie. Pod koniec kwietnia 2007 na treningu Serb zwyzywał Marcina Baszczyńskiego i samowolnie opuścił zajęcia. Pisaliśmy wówczas: „ Zaczęło się od tego, że podczas gierki treningowej Nikola miał pretensje do Jacoba Burnsa o to, że ten nie podał mu piłki. Zamiast zachować uwagi dla siebie, zaczął głośno wyrażać swoją dezaprobatę. Nie spodobało się to Baszczyńskiemu, który zwrócił Serbowi uwagę i poprosił o spokój. Wtedy jednak Mijailović wybuchnął i zaatakował słownie Baszczyńskiego. Padły przekleństwa. Obu piłkarzy szybko wezwał do siebie Kazimierz Moskal i nakazał opuścić grę. Wtedy Serb rzucił koszulkę treningową na ziemię, opuścił boisko i pomaszerował w stronę budynku klubowego”.

Po tym incydencie Nikola zerwał kontakt z klubem, nie pojawił się na spotkaniu zaproponowanym przez trenera Kazimierza Moskala, który tak skomentował postępowanie Nikoli: - Swoim zachowaniem sam zamknął sobie drogę i co do jego dalszych losów decyzję podejmie zarząd. Ja nie pozwolę sobie na takie zachowanie i wystąpię z wnioskiem o ukaranie zawodnika.

Tak się złożyło, że kilka dni później Mijailović został oficjalnie skazany przez krakowski sąd rejonowy na rok więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Nie ominęły go też kary finansowe za dawne i najnowsze występki (opisane wcześniej). - Nikola Mijailović nie zagra już w drużynie Wisły. To zamknięty rozdział - te słowa padły z ust prezesa Wisły Mariusza Helera podczas programu Liga+ Extra 29. kwietnia.

W połowie czerwca 2007 „Gazeta Krakowska” opublikowała sensacyjną informację, jakoby Nikola był w posiadaniu tajemniczych taśm z nagraniami mogącymi "wstrząsnąć krakowską piłką". Biuro Prasowe naszego klubu poprosiło Nikolę, by odniósł się do tej publikacji. - Nawet nie chcę tego komentować. Wisłę mam w sercu - nie mógłbym powiedzieć o niej złego słowa. Żadne nagranie nie istnieje, pisanie czegoś takiego jest niepoważne. Jak mógłbym zrobić coś takiego klubowi, który kocham? Chcę grać w Wiśle, nie wyobrażam sobie gry w żadnym innym klubie w Polsce, choć ciągle mnie ktoś o to pyta. Chcę tu zostać – zadeklarował wówczas Mijailović.

Miesiąc później, w lipcu 2007 kontrakt łączący Nikolę z Wisłą został rozwiązany. - Czas spędzony w Krakowie wiele mi dał. Dużo się tutaj nauczyłem. Myślę, że dałem sporo temu klubowi, tak jak i on mnie. Żal odchodzić po tak długim czasie – wyznał na łamach „Faktu” Mijailović.

Po rozwiązaniu kontraktu, Serb długo szukał klubu. Bez powodzenia próbował zakotwiczyć w niemieckim SpVgg Greuther Fürth. Ze względu na zbyt niską gażę (jak twierdził) odrzucił ofertę Dinama Bukareszt, nie zdecydował się też na grę na Cyprze, do czego namawiał go trener Dragomir Okuka. Na początku 2008 roku Mijailović postanowił związać się z FK Chimki Moskwa, skąd latem 2008 przeniósł się do Crvenej Zvezdy Belgrad. Tam nie przetrwał nawet okresu przygotowawczego – 23 lipca 2008 został wyrzucony z drużyny za nocne eskapady i nadużywanie alkoholu.

Ku zaskoczeniu wszystkich, wbrew wcześniejszym deklaracjom, w ostatnim dniu letniego okienka transferowego 2009 roku Nikola został zawodnikiem Korony Kielce. - Kilka lat temu działacze Wisły skrzywdzili mnie rozwiązując kontrakt. Teraz na boisku będę chciał im udowodnić, że zbyt szybko postawili na mnie krzyżyk. Nawet nie dali mi szansy - wyznał w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". - Minione dwa lata wiele mnie nauczyły, jestem teraz zupełnie innym człowiekiem. Podchodzę bardzo poważnie do tego co robię. Zapewniam, że nie popełnię już kolejnych życiowych błędów - zadeklarował po podpisaniu kontraktu.

Ostatnia aktualizacja: 1 września 2009 roku.

wislakrakow.com (dorotja)

Doniesienia prasowe. Źródła do biogramu

Sprawa Nikoli Mijailovića. Grudzień 2005

Data publikacji: 23-12-2005 19:16


Wisła Kraków SSA rozważa możliwość dyscyplinarnego rozwiązania kontraktu z Nikolą Mijailovićem.

Wisła Kraków SSA skierowała do PZPN wniosek o rozwiązanie kontraktu z Nikolą Mijailovićem z powodu naruszenia przez piłkarza podstawowych obowiązków zawodniczych. „Wniosek ten został złożony teraz z powodów formalnych, wynikających z przepisów federacyjnych, choć - co pragnę podkreślić - decyzję ostateczną w tej sprawie podejmiemy na początku przyszłego roku po zakończeniu toczącego się postępowania dyscyplinarnego wobec zawodnika” - wyjaśnia Jerzy Jurczyński, rzecznik prasowy Wisła Kraków SSA.

W dniu 28 listopada 2005 Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Krowodrzy przedstawiła Nikoli Mijailovićowi zarzuty umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego, naruszenia nietykalności funkcjonariuszy policji i zmuszania funkcjonariuszy do zaniechania wykonania czynności służbowych. We wrześniu 2005 Niokli Mijailovićowi postawiono zarzut pobicia, do którego - wg ustaleń policji - miało dojść w Krakowie w marcu 2005.

Zgodnie z przepisami federacyjnymi oraz kontraktami zawartymi pomiędzy profesjonalnymi zawodnikami a Wisła Kraków SSA, zachowanie piłkarza, które w rażący sposób naraża dobre imię Klubu, jego właścicieli, sponsorów może być podstawą rozwiązania kontraktu.

Biuro Prasowe Wisła Kraków SSA


Źródło: wisla.krakow.pl

Gdzie oni są - Nikola Mijailović

Data publikacji: 07-02-2018 17:45


Piękny rajd zakończony bramką? Czerwona kartka w 29. minucie? Biała Gwiazda na skroni? Dla niego żadna z tych rzeczy nie stanowiła najmniejszego problemu. Przed Wami jedna z najbarwniejszych postaci kiedykolwiek biegających po ekstraklasowych boiskach w koszulce Wisły Kraków, dwukrotny mistrz Polski, Nikola Mijailović.


Mijailović urodził się 15 lutego 1982 roku w Zemun, dzielnicy Belgradu, jednak przez jej mieszkańców postrzeganej jako osobne miasto. Swoją przygodę z futbolem Serb rozpoczął w klubach z rodzinnego miasta - zaczynając od FK Bežanija, FK Obilić, FK Zemun, a kończąc na FK Sremcica, skąd przeniósł się do kolejnego stołecznego zespołu, FK Železnik, w barwach którego zadebiutował w serbskiej Superlidze. Styczeń 2004 roku był przełomowym momentem dla kariery młodego obrońcy - opuścił ojczyznę i po udanych testach medycznych, za 400 tys. Euro przeniósł się pod Wawel, podpisując piecioletnią umowę. Bałkański zawodnik był także etatowym reprezentantem serbsko-czarnogórskiej młodzieżówki do lat 21. W narodowych barwach rozegrał 24 spotkania, na swoje konto zapisując srebrny medal za wicemistrzostwo Europy tej kategorii wiekowej, szatnię dzieląc między innymi z Branislavem Ivanoviciem, Marko Bašą czy Milošem Krasiciem.

Mistrzowski początek

Serb w Wiśle zadebiutował 13 marca 2004 roku w spotkaniu z Górnikiem Polkowice. Pierwszą bramkę na swoje konto zapisał już dwa tygodnie później, w wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze. Bez wątpienia tym meczem zapisał się w pamięci kibiców – najpierw w 24 minucie zdobył bramkę po wspaniałej indywidualnej akcji, a już niecałe 300 sekund później zszedł do szatni po otrzymaniu drugiej żółtej kartki. W swoim pierwszym sezonie w nowych barwach rozegrał 8 spotkań, wraz z kolegami triumfując w ligowych rozgrywkach. W kolejnym sezonie Nikola rozegrał już 36 spotkań, walnie przyczyniając się do zdobycia kolejnego mistrzostwa. Następny rok nie był dla Mijailovicia zbyt udany - kiepska forma i problemy z dyscypliną pozwoliły Serbowi rozegrać tylko 11 meczów. Charakterny obrońca nie powiedział jednak ostatniego słowa, o czym świadczyła między innymi bramka zdobyta w rewanżowym spotkaniu ostatniej rundy eliminacji do Pucharu UEFA z Iraklisem Saloniki, która doprowadziła do dogrywki, a której lepsi okazali się Wiślacy, dzięki czemu to oni awansowali do fazy grupowej. Niestety, już w pierwszym meczu europejskich rozgrywek Mijailović został zawieszony za spięcie z napastnikiem Blackburn Rovers, Bennym McCarthym. UEFA zakazała obrońcy występów pięciu kolejnych spotkaniach. Sezon 2006/2007 był ostatnim w Krakowie dla Nikoli Mijailovicia. Jego kontrakt został rozwiązany i Serb w lipcu 2007 roku stał się wolnym zawodnikiem. Swój licznik w barwach Białej Gwiazdy zatrzymał na 79 występach, w tym 58 ligowych, 2 bramkach, 23 żółtych kartkach i 3 czerwonych.

Gorąca głowa

Nikola Mijailović przy Reymonta 22 dał się zapamiętać jako człowiek o wielu twarzach. Z jednej strony ulubieniec trybun - nigdy nie odstawiał nogi i zawsze walczył do samego końca, z drugiej - wybuchowy charakter i nieprzemyślane decyzje zamknęły mu wiele drzwi podczas kariery. Problemy z utrzymaniem nerwów na wodzy zaczęły się już w trzecim występie w barwach Wisły, kiedy Nikola przedwcześnie opuścił boisko z czerwoną kartką. Jednego ze swoich najważniejszych meczów w karierze również nie doczekał do końca, schodząc z boiska już w 34 minucie finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy, przegranego 0-3 z Włochami. W swoim pierwszym sezonie podczas przygody z Wisłą otrzymał aż 5 żółtych kartek w zaledwie 8 spotkaniach. Nierzadko nie pojawiał się na treningach, za co kolejni trenerzy zsyłali go do drużyny rezerw. Swój temperament pokazywał także na treningach - niejednokrotnie wchodził w konflikty z innymi zawodnikami, a jego kłótnia z Marcinem Baszczyńskim przyczyniła do odejścia Serba z Krakowa.

Życie po Wiśle

Po zakończeniu przygody z krakowskim klubem, Nikola swoich sił próbował najpierw w rosyjskiej ekstraklasie, gdzie w barwach FK Chimki rozegrał 5 spotkań w rosyjskiej ekstraklasie. Jego następnym przystankiem była drużyna Crvenej Zvezdy Belgrad, w której Mijailović zagrał 8 spotkań, jednak został wyrzucony z drużyny z powodu mocno niesportowego trybu życia. Jego następnym przystankiem w karierze niespodziewanie została Korona Kielce. W złocisto-krwistych barwach zaliczył łącznie 36 występów, zostając nawet kapitanem Scyzoryków. Na ekstraklasowych boiskach kolejny raz dał o sobie znać wybuchowy charakter Serba - w meczu z Wisłą Kraków wyleciał z boiska za uderzenie łokciem Wojciecha Łobodzińskiego. Z Polski kolejny raz przeniósł się na wschód, zasilając szeregi Amkaru Perm, gdzie łącznie zaliczył 54 mecze w rosyjskiej Premier Lidze. W lipcu 2013 roku zmienił barwy i po raz drugi w swojej karierze dołączył do Crvenej Zvezdy, z którą w tym samym sezonie zdobył mistrzostwo Serbii. Karierę zakończył dwa lata później, jednak swój ostatni mecz rozegrał w grudniu 2014 roku przeciwko FK Mladost Lucani. Powód? Zawieszenie nałożone przez Crvenę z powodu wysyłania do klubu ośmieszających maili. Po zakończeniu przygody na trawie Mijailović reprezentował narodową drużynę Serbii w beach soccerze i zagrał w jej barwach 3 spotkania. Jednak w dalszym ciągu nie unikał kłopotów z prawem i w 2016 roku za oszustwa budowlane wymierzono mu karę pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Krakowscy kibice zapamiętają go na pewno z jeszcze jednego powodu, a mianowicie słynnej fryzury z Białą Gwiazdą na skroni, zaprezentowanej publiczności podczas derbowego spotkania z Cracovią. Taki był to zawodnik!

Michał Stompór

Biuro Prasowe Wisły Kraków SA


Źródło: wisla.krakow.pl

Historia występów w barwach Wisły Kraków

Podział na sezony:

Sezon Rozgrywki M 0-90 grafika:Zk.jpg grafika:Cz.jpg
2003/2004 Ekstraklasa 8 5 3   1 4 1
2004/2005 Ekstraklasa 23 6 11 6   6 1
2004/2005 Puchar Polski 9 4 3 2   2  
2004/2005 Liga Mistrzów 3 1 2        
2004/2005 Puchar UEFA 1 1          
2005/2006 Ekstraklasa 11 8   3   2  
2006/2007 Ekstraklasa 16 12 3 1   6 1
2006/2007 Puchar UEFA 5 5     1 1  
2006/2007 Puchar Polski 2 2       1  
2006/2007 Puchar Ligi 1   1     1  
Razem Ekstraklasa (I) 58 31 17 10 1 18 3
Puchar Polski (PP) 11 6 3 2   3  
Puchar UEFA (PU) 6 6     1 1  
Liga Mistrzów (LM) 3 1 2        
Puchar Ligi (PL) 1   1     1  
RAZEM 79 44 23 12 2 23 3


Lista wszystkich spotkań:

Ilość Roz. Data Miejsce Przeciwnik Wyn. Zm. B K
1. (1)I2004.03.13DomGórnik Polkowice2-1   
2. (2)I2004.03.20WyjazdŚwit Nowy Dwór Mazowiecki2-1  grafika:Zk.jpg
3. (3)I2004.03.27WyjazdGórnik Zabrze4-0  grafika:Zk.jpg grafika:Cz.jpg
4. (4)I2004.04.04DomAmica Wronki2-1  
5. (5)I2004.04.17DomLegia Warszawa1-0 grafika:Zk.jpg
6. (6)I2004.05.02DomWidzew Łódź3-1 grafika:Zk.jpg
7. (7)I2004.05.09WyjazdGKS Katowice2-0   
8. (8)I2004.05.16DomOdra Wodzisław Śląski2-1   
9. (1)LM2004.07.27WyjazdWIT Georgia Tbilisi8-2  
10. (9)I2004.07.31DomGórnik Łęczna5-1 grafika:Zk.jpg
11. (10)I2004.08.07DomPolonia Warszawa4-0 grafika:Zk.jpg
12. (2)LM2004.08.11DomReal Madryt0-2   
13. (11)I2004.08.21WyjazdGKS Katowice3-0   
14. (3)LM2004.08.25WyjazdReal Madryt1-3  
15. (12)I2004.08.28DomWisła Płock4-0  
16. (13)I2004.09.12WyjazdPogoń Szczecin5-0  
17. (1)PU2004.09.16DomDinamo Tbilisi4-3   
18. (14)I2004.09.19DomAmica Wronki1-1   grafika:Zk.jpg grafika:Cz.jpg
19. (1)PP2004.09.22WyjazdStal Tłoki Gorzyce3-0   
20. (15)I2004.10.03DomCracovia0-0  
21. (16)I2004.10.17WyjazdOdra Wodzisław Śląski2-1   
22. (2)PP2004.10.24WyjazdKoszarawa Żywiec2-0   
23. (17)I2004.10.29DomLegia Warszawa2-0   
24. (18)I2004.11.07WyjazdGórnik Zabrze3-1  grafika:Zk.jpg
25. (3)PP2004.11.10DomStal Tłoki Gorzyce2-0   
26. (19)I2004.11.13DomLech Poznań4-1  
27. (20)I2004.11.21WyjazdDyskobolia Grodzisk Wlkp4-2 grafika:Zk.jpg
28. (4)PP2004.11.28DomSzczakowianka Jaworzno4-0 grafika:Zk.jpg
29. (5)PP2004.12.01DomKoszarawa Żywiec4-0  
30. (21)I2005.03.12DomGKS Katowice1-0   
31. (6)PP2005.03.16DomPolonia Warszawa5-0  
32. (22)I2005.03.20WyjazdPolonia Warszawa3-1  
33. (23)I2005.04.09WyjazdWisła Płock1-1  
34. (7)PP2005.04.12WyjazdPolonia Warszawa2-2   
35. (24)I2005.04.17DomPogoń Szczecin1-1  
36. (25)I2005.04.20WyjazdGórnik Łęczna2-2 grafika:Zk.jpg
37. (26)I2005.05.02DomZagłębie Lubin6-0  
38. (27)I2005.05.06WyjazdCracovia1-0  
39. (8)PP2005.05.11WyjazdPogoń Szczecin0-0  
40. (28)I2005.05.14DomOdra Wodzisław Śląski3-1  
41. (29)I2005.05.22WyjazdLegia Warszawa1-5  
42. (30)I2005.05.25DomGórnik Zabrze2-1  
43. (9)PP2005.06.06DomZagłębie Lubin1-0 grafika:Zk.jpg
44. (31)I2005.06.12DomDyskobolia Grodzisk Wlkp3-0  
45. (32)I2005.10.30DomAmica Wronki0-0  
46. (33)I2006.03.04DomDyskobolia Grodzisk Wlkp2-1 grafika:Zk.jpg
47. (34)I2006.04.01DomPolonia Warszawa2-0   
48. (35)I2006.04.08WyjazdLech Poznań1-2  
49. (36)I2006.04.11DomWisła Płock4-0   
50. (37)I2006.04.15DomZagłębie Lubin2-0   
51. (38)I2006.04.21WyjazdKorona Kielce0-1   
52. (39)I2006.04.28WyjazdAmica Wronki1-0   
53. (40)I2006.05.06DomGórnik Zabrze2-0  grafika:Zk.jpg
54. (41)I2006.05.10DomArka Gdynia3-1   
55. (42)I2006.05.13WyjazdLegia Warszawa2-1   
56. (43)I2006.07.29DomGórnik Zabrze1-0  grafika:Zk.jpg
57. (44)I2006.08.04WyjazdArka Gdynia0-0   
58. (2)PU2006.08.10WyjazdSV Mattersburg1-1   
59. (45)I2006.08.13DomWisła Płock2-0  grafika:Zk.jpg
60. (46)I2006.08.20DomKorona Kielce2-0   
61. (3)PU2006.08.24DomSV Mattersburg1-0   
62. (47)I2006.08.27WyjazdLech Poznań3-3  grafika:Zk.jpg
63. (48)I2006.09.10DomPogoń Szczecin0-0   
64. (4)PU2006.09.14DomIraklis Saloniki0-1   
65. (49)I2006.09.17WyjazdGórnik Łęczna1-1   
66. (50)I2006.09.22DomWidzew Łódź2-0  
67. (5)PU2006.09.28WyjazdIraklis Saloniki2-0  
68. (51)I2006.10.01WyjazdLegia Warszawa1-1   
69. (10)PP2006.10.04WyjazdŚwit Nowy Dwór Mazowiecki5-1   
70. (52)I2006.10.14DomOdra Wodzisław Śląski6-0  
71. (6)PU2006.10.19DomBlackburn Rovers1-2  grafika:Zk.jpg
72. (53)I2006.10.22WyjazdZagłębie Lubin0-0  
73. (54)I2006.10.28DomCracovia3-0   grafika:Zk.jpg grafika:Cz.jpg
74. (11)PP2006.11.08DomRuch Chorzów1-2  grafika:Zk.jpg
75. (55)I2006.11.11DomGKS Bełchatów2-4  grafika:Zk.jpg
76. (1)PL2007.03.23WyjazdOdra Wodzisław Śląski0-2 grafika:Zk.jpg
77. (56)I2007.04.07DomLech Poznań0-0  
78. (57)I2007.04.14WyjazdPogoń Szczecin1-1   
79. (58)I2007.04.18DomGórnik Łęczna2-1  grafika:Zk.jpg

Nikola w akcji

Kącik poetycki

Niebezpieczny niczym wąż boa


Krewki Mijailović Nikola

— Dariusz Zastawny, Stuletnia nasza historia, czyli Wisła Kraków, Biała Gwiazda w słów orszaku i obrazkachGaleria zdjęć