Sezon 2010 (judo)
Z Historia Wisły
(Różnice między wersjami)
(→Czerwiec) |
|||
Linia 78: | Linia 78: | ||
**2. miejsce: [[Michał Moskal]], [[Julia Klimek]], [[Aleksandra Bień]], [[Bartosz Karaś]]; | **2. miejsce: [[Michał Moskal]], [[Julia Klimek]], [[Aleksandra Bień]], [[Bartosz Karaś]]; | ||
**3. miejsce: [[Kacper Brzeźniak]], [[Karolina Bobilewicz]], [[Karolina Sobalska]], [[Sławomir Skocz]]; | **3. miejsce: [[Kacper Brzeźniak]], [[Karolina Bobilewicz]], [[Karolina Sobalska]], [[Sławomir Skocz]]; | ||
+ | |||
===Lipiec=== | ===Lipiec=== | ||
*'''[[2010.07.31, Otwarte Mistrzostwa Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn]]''' | *'''[[2010.07.31, Otwarte Mistrzostwa Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn]]''' |
Wersja z dnia 21:29, 18 cze 2014
Spis treści |
Kadra
Kronika sportowa
Marzec
- 2010.03.13-14, Puchar Polski Seniorek i Seniorów - I runda, Warszawa
- 1. miejsce - Paulina Węglarz (kat. 63kg);
- 2. miejsce - Krzysztof Węglarz (kat. 90kg);
- 3. miejsce - Katarzyna Kłys (kat. 70kg);
- 5. miejsce - Rafał Filek (kat. 100kg);
- 7. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70kg), Robert Zaczkiewicz (kat. 73kg), Kajetan Pintal (kat. 100kg);
- 2010.03.20, Drużynowe Grand Prix Dzieci w Judo, Kraków
- 2. miejsce Wisły; 16 medali indywidualnych.
- 2010.03.27-28, Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg);
- 3. miejsce - Małgorzata Tracz(kat. 70 kg), Anna Osajda (kat. 78kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 5. miejsce - Maciej Włosiński (kat. 81kg), Oliwier Romaniuk (kat. 90kg), Oskar Romaniuk (kat. 100kg);
- 7. miejsce - Krzysztof Mrozek (kat. 73kg);
Kwiecień
- 2010.04.10, Turniej Judo Dzieci im. Piotra Tuczyńskiego, Kraków
- 1. miejsce - Bartosz Karaś (36kg), Michał Moskal (36kg), Zuzanna Klimek (40kg), Jakub Korgol (45kg), Tomasz Dworczyński (57kg), Aleksandra Bień (66kg), Kacper Brzeźniak (38kg), Singh Abhirat (51kg), Kacper Karaś (30kg);
- 2. miejsce - Julia Klimek (40kg), Sławomir Skocz (45kg), Jan Książek (27kg), Kamil Gwóźdź (36kg), Karol Duszyk (60kg), Maksymilian Dębowski (30kg);
- 3. miejsce - Hubert Guzowski (48kg), Jan Woźniak (51kg), Karolina Sobalska (66kg), Marcel Olszewski (36kg);
- 5. miejsce - Piotr Dyna (54kg), Filip Żukiewicz (27kg)
- 7. miejsce - Jakub Bierówka (30kg)
- 2010.04.22-25, 59. Mistrzostwa Europy w Judo, Wiedeń
- Katarzyna Kłys wywalczyła wraz drużyną srebro dla Polski;
- 2010.04.24, Międzynarodowy Turniej Miasta Bardejów w Judo
- 1. miejsce - Bartosz Karaś, Jakub Korgol, Miłosz Boroń;
- 2. miejsce - Daniel Nowak, Piotr Zapart, Karolina Bobilewicz;
- 3. miejsce - Michał Moskal, Sławomir Skocz, Aleksandra Bień, Mateusz Piekarczyk;
Maj
- 2010.05.08-09, Puchar Polski Młodzieży, Stalowa Wola
- 1. miejsce - Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 3. miejsce - Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg), Izabela Mirus (kat. 57kg), Barbara Mirus (kat. 63 kg);
- 5. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70 kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 7. miejsce - Mercedes Von Buccow (kat.63kg);
- 2010.05.15, Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzików w Tuchowie
- 1. miejsce drużynowo;
- 1. miejsce indywidualnie: Bartosz Karaś, Sławomir Skocz, Antoni Wójcik, Aleksandra Bień ;
- 2. miejsce indywidualnie: Mikołaj Boroń, Karolina Bobilewicz, Julia Klimek, Hubert Guzowski, Karolina Sobalska, Sławomir Piwowarczyk, Miłosz Boroń.
- 3. miejsce indywidualnie: Zuzanna Klimek, Jakub Korgol, Mateusz Piekarczyk.
- 2010.05.15-16, Puchar Polski Seniorek i Seniorów - II runda, Opole
- 1. miejsce - Paulina Węglarz (kat.63 kg), Krzysztof Węglarz (kat. 90kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg);
- 3. miejsce - Barbara Mirus (kat. 63 kg), Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 5. miejsce - Antoni Maciołowski (kat. 66kg), Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg);
- 7. miejsce - Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 2010.05.23, Akademickie Mistrzostwa Polski w judo
- 1. miejsce - Barbara Mirus (UJ);
- 2. miejsce - Rafał Filek (AWF);
- 5. miejsce - Kinga Pastuszak (AWF), Antoni Maciołowski (AGH), Sebastian Cieślik (AWF).
- 2010.05.26, Międzynarodowe Mistrzostwa Łodzi w Judo
- 1. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70 kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg), Anna Osajda (kat. 78kg);
- 3. miejsce - Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg);
- 5. miejsce - Izabela Bryndza (kat. 70kg).
- 2010.05.27-28, Międzynarodowe Zawody Dzieci w Jaśle
- 1. miejsce: Julia Klimek, Aleksandra Bień, Bartosz Karaś, Jakub Korgol, Sławomir Skocz, Mateusz Piekarczyk.
- 2. miejsce: Michał Moskal, Kacper Brzeźniak, Zuzanna Klimek, Tomasz Dworczyński, Miłosz Boroń.
- 3. miejsce: Kacper Karaś, Mateusz Sasulski, Karolina Sobalska, Kajetan Wiśniewski.
Czerwiec
- 2010.06.06, Otwarty Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Opole
- 1. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70 kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg), Izabela Bryndza (kat. 70kg), Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg);
- 3. miejsce - Anna Osajda (kat. 78kg);
- 5. miejsce - Oskar Romaniuk (kat. 100kg);
- 2010.06.06, II Drużynowe Grand Prix Dzieci w Judo, Kraków
- 2010.06.12, Open Gliwice - Seniorzy, Gliwice
- 5. miejsce - Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 2010.06.19-20, XIII Międzynarodowy Turniej Judo w Kopalni Soli w Bochni
- 2. miejsce: Michał Moskal, Julia Klimek, Aleksandra Bień, Bartosz Karaś;
- 3. miejsce: Kacper Brzeźniak, Karolina Bobilewicz, Karolina Sobalska, Sławomir Skocz;
Lipiec
- 2010.07.31, Otwarte Mistrzostwa Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn
- 2. miejsce - Rafał Filek (kat. 100 kg);
Wrzesień
- 2010.09.04-05, Puchar Polski Juniorek i Juniorów, Mława
- 1. miejsce Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg);
- 3. miejsce - Małgorzata Tracz (kat. 70 kg), Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg), Krzysztof Mrozek (kat. 73kg);
- 5. miejsce Maciej Włosiński (kat. 73kg);
- 2010.09.19, Turniej Młodzieży Judo, Trnava
- 1. miejsce - Barbara Mirus (kat. 63 kg), Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg), Anna Osajda (kat. 78kg);
- 3. miejsce - Kinga Pastuszak (kat. 70kg), Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg), Krzysztof Mrozek (kat. 73kg);
- 2010.09.24-26, Mistrzostwa Polski Seniorek i Seniorów, Koszalin
- 1. miejsce - Katarzyna Kłys (kat. 70kg), Krzysztof Węglarz (kat. 90kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 63 kg);
- 3. miejsce - Paulina Węglarz (kat.63 kg);
- 5. miejsce Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
Październik
- 2010.10.02-03, XII Warsaw Judo Open
- 3. miejsce - Jakub Korgol (kat. do 46kg), Sławomir Skocz;
- 5. miejsce - Tomasz Dworczyński (kat. do 55kg);
- 7. miejsce - Mateusz Piekarczyk (kat. do 55kg);
- 2010.10.15-17, Grand Prix w Judo, Rotterdam
- 5. miejsce - Paulina Węglarz (kat.63 kg);
- 2010.10.16-17, Mistrzostwa Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn, Poznań/Luboń
- 2. miejsce - Barbara Mirus (kat. 63 kg), Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 5. miejsce - Antoni Maciołowski (kat.66 kg), Dawid Tondera (kat. 73kg);
- 7. miejsce - Kinga Pastuszak (kat. 70kg), Sebastian Cieślik (kat.66 kg);
Listopad
- Super Puchar Polski Seniorek i Seniorów, Opole, 06.11.2010
- 1. miejsce - Katarzyna Kłys (kat. 70kg);
- 2. miejsce - Izabela Mirus (kat. 57 kg);
- 3. miejsce - Barbara Mirus (kat. 63 kg), Rafał Filek (kat. 100 kg);
- 5. miejsce - Bartłomiej Garbacik (kat. 60kg);
- 7. miejsce - Anna Osajda (kat. 78kg), Kajetan Pintal (kat. 100 kg);
- Puchar Polski Młodziczek i Młodzików, Poznań, 20.11.2010
- 3. miejsce - Miłosz Boroń (kat. 55 kg);
- 7. miejsce - Szymon Nowak (kat. 42kg);
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Wrocław, 27.11.2010
- Juniorzy Wisły zdobyli brązowy medal, pierwszy drużynowy medal od 10 lat (Wojciech Bugajski, Oliwier Romaniuk, Krzysztof Mrozek, Oskar Romaniuk, Bartłomiej Garbacik, Paweł Badocha, Piotr Jabłoński i Kajetan Pintal).
- Mistrzostwa Świata Juniorów w Judo, Agadir, listopad 2010
- udział Izabeli Mirus;
Grudzień
- Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzieży Kobiet i Mężczyzn, Bytom, 04.12.2010
- 5. miejsce drużyny;
- Drużynowe Grand Prix Dzieci w Judo o Puchar Białej Gwiazdy (grudzień 2010)
- 2. miejsce drużyny;
- 1. miejsce indywidualnie: Kacper Karaś, Michał Moskal, Kacper Brzeźniak, Paweł Wieczorek, Bartosz Karaś, Jakub Korgol, Sławomir Skocz, Sławomir Piwowarczyk, Karolina Bobilewicz, Karolina Sobalska.
Zawody masters
Trener Zaczkiewicz, w czasie, gdy jego podopieczni dzielnie walczyli w Jaśle, wszelako nie próżnował. Udał się on na Mistrzostwa Świata Masters do Budapesztu, gdzie nie chcąc być gorszym od swoich wychowanków, zdobył brązowy medal. Warto podkreślić, że w stolicy Węgier startowało 962 zawodników z 48 krajów.
Poprzedni sezon | Powrót | Następny sezon |