Akademia Piłkarska Wisła Kraków. Rocznik 2003. Centralna Liga Juniorów U-15 2017/2018

Z Historia Wisły

W rudzie jesiennej nasi zawodnicy rywalizować będą w grupie D – z klubami z województw małopolskiego, świętokrzyskiego, lubelskiego oraz podkarpackiego. Wiślacy grać będą w roli gospodarza na obiektach Bronowianki Kraków przy ul. Zarzecze 124.

W grupie D znalazło się osiem najlepszych w swoich województwach drużyn. Małopolskę reprezentują Wisła Kraków i Sandecja Nowy Sącz, i to właśnie te drużyny rozpoczną rywalizację w tej grupie. Mecz odbędzie się w piątek, 18 sierpnia, o godz. 11:00, przy ul. Zarzecze 124. Większość zawodników gości w poprzednim sezonie reprezentowało barwy Sokoła Stary Sącz, który z Białą Gwiazdą najpierw zremisował 2:2, by później ulec przy Reymonta 0:5. Pozostałe drużyny w tej grupie to: Korona Kielce, KSZO Ostrowiec Św., Stal Mielec, SMS Jarosław, TOP 54 Biała Podlaska i Motor Lublin.

Dla Wisły będzie to pierwszy w historii mecz w Centralnej Lidze Trampkarzy. Rozgrywki debiutują i będą wielkim testem. Runda jesienna toczyć się będzie systemem każdy z każdym z rewanżami, natomiast dwie najsłabsze drużyny zagrają baraże o utrzymanie ze zwycięzcami lig wojewódzkich. Natomiast w rozgrywkach wiosennych, toczących się od początku, zwycięzcy grup awansują do finałów mistrzostw Polski.

Wiślacy w sierpniu osiągnęli sukces w Lohne – zajęli trzecie miejsce w turnieju, ogrywając m.in. Hansę Rostock, HSV i Eintracht Frankfurt. Po powrocie do Krakowa, rozegrali kontrolny mecz z Jagiellonią Białystok, w którym goście okazali się być lepsi o dwie bramki. Drużynę trenera Mateusza Stolarskiego w porównaniu do poprzedniego sezonu wzmocniło trzech zawodników: reprezentanci Małopolski Oskar Witek i Kacper Myszogląd oraz pozyskany ze Stadionu Śląskiego Chorzów Michał Barć.

Źródło: akademiawisly.pl

Centralna Liga Juniorów U-15 (Trampkarzy) 2017/2018 - runda jesienna

Mecze "u siebie" rozgrywane na boisku Bronowianki Kraków przy ul. Zarzecze 124a

Od 21.10.2017 mecze "u siebie" rozgrywane na boisku treningowym przy ul. Reymonta 22.

WISŁA ZAJMUJE PIERWSZE MIEJSCE W GRUPIE

Centralna Liga Juniorów U-15 (Trampkarzy) 2017/2018 - runda wiosenna

WISŁA ZAJMUJE PIERWSZE MIEJSCE W GRUPIE

Centralna Liga Juniorów U-15 (Trampkarzy) 2017/2018 - półfinał

WISŁA KOŃCZY UDZIAŁ W ROZGRYWKACH