Lp.
| Turniej
| Zawodnik
| Dyscyplina
| Uwagi
|
1.
| Ateny 1896
| Polska z braku niepodległości nie mogła brać udziału w Igrzyskach
|
2.
| Paryż 1900
| Polska z braku niepodległości nie mogła brać udziału w Igrzyskach
|
3.
| Saint Louis 1904
| Polska z braku niepodległości nie mogła brać udziału w Igrzyskach
|
4.
| Londyn 1908
| Polska z braku niepodległości nie mogła brać udziału w Igrzyskach
|
5.
| Sztokholm 1912
| Polska z braku niepodległości nie mogła brać udziału w Igrzyskach
|
6.
| Berlin 1916
| Igrzyska nie odbyły się z powodu wojny
|
7.
| Antwerpia 1920
| Polska - mimo przygotowań, w których brali udział także wiślacy - nie wzięła udziału w turnieju z powodu wojny z bolszewikami
|
8.
| Paryż 1924
| Franciszek Brożek
| strzelectwo sportowe
| karabin dowolny - strzelanie drużynowe z pozycji leżącej 400 m, 600 m i 800 m, Polska z wynikiem 477 punktów zajęła 15 miejsce (na 18 startujących), tracąc do zwycięzców 199 punktów. Brożek zdobył 94 pkt., był to trzeci wynik w pięcioosobowej drużynie
|
Władysław Krupa
| piłka nożna
| występy 0, rezerwowy w trakcie jedynego meczu na turnieju z Węgrami, przegranego 0:5
|
Henryk Reyman
| piłka nożna
| występy 1, grał 90 minut, kapitan reprezentacji w trakcie jedynego meczu na turnieju z Węgrami, przegranego 0:5
|
Zdzisław Styczeń
| piłka nożna
| występy 1, grał 90 minut w jedynym meczu na turnieju z Węgrami, przegranym 0:5
|
Mieczysław Wiśniewski
| piłka nożna
| występy 1, grał 90 minut w jedynym meczu na turnieju z Węgrami, przegranym 0:5
|
Stanisław Ziffer
| lekkoatletyka - biegi
| 5000 m - z czasem 16,36.0 zajął 11 miejsce w I przedbiegu odpadając z konkurencji, 3000 m z przeszkodami - z czasem 10,38.4 zajął 5 miejsce w przedbiegu odpadając z konkurencji, 3000 m drużynowo - z wynikiem 41 pkt Polska zajęła 5 miejsce w przedbiegach odpadając z konkurencji
|
9.
| Amsterdam 1928
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
10.
| Los Angeles 1932
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
11.
| Berlin 1936
| Józef Kotlarczyk
| piłka nożna
| czwarte miejsce reprezentacji Polski w turnieju, występy 3, minuty 270, Kotlarczyk opuścił tylko ostatni mecz Polski w Igrzyskach
|
Edward Madejski
| piłka nożna
| czwarte miejsce reprezentacji Polski w turnieju, Madejski był rezerwowym bramkarzem
|
Alojzy Sitko
| piłka nożna
| czwarte miejsce reprezentacji Polski w turnieju, Sitko został oficjalnie zgłoszony przez PZPN do Igrzysk, ale wraz z trzema innymi zawodnikami pozostał w kraju, zgodnie z oficjalnym zaleceniem by być "w każdej chwili gotowym do wspomożenia ewentualnego drużyny i wyjazdu do Berlina"
|
Paweł Stok
| koszykówka
| czwarte miejsce reprezentacji Polski na 21 drużyn
|
Edward Szostak
| koszykówka
| czwarte miejsce reprezentacji Polski na 21 drużyn
|
12.
| Helsinki 1940
| Igrzyska nie odbyły się z powodu wojny
|
13.
| Londyn 1944
| Igrzyska nie odbyły się z powodu wojny
|
14.
| Londyn 1948
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
15.
| Helsinki 1952
| Zygmunt Buhl
| lekkoatletyka - biegi
| sztafeta 4x100 m, Polska odpadła w półfinale
|
Stefan Cięszki
| pływanie
| 100 m stylem dowolnym, przez błąd kierownictwa polskiej reprezentacji nie został zgłoszony do startu
|
Zbigniew Jaskowski
| piłka nożna
| Polska odpadła w 1/8 turnieju
|
Leszek Kudłacik
| boks
| waga lekkopółśrednia, przegrana w pierwszej walce eliminacyjnej
|
Józef Mamoń
| piłka nożna
| Polska odpadła w 1/8 turnieju
|
Barbara Ślizowska-Wilk
| gimnastyka
| wielobój - 76. miejsce, ćwiczenia wolne - 37. miejsce, równoważnia - 65. miejsce, poręcze - 38./39. miejsce, skok przez konia - 125. miejsce
|
16.
| Melbourne 1956
| Lidia Szczerbińska
| gimnastyka
| ćwiczenia z przyborem drużynowo brązowy medal
|
Barbara Ślizowska-Wilk
| gimnastyka
| ćwiczenia z przyborem drużynowo brązowy medal
|
17.
| Rzym 1960
| Roman Muzyk
| lekkoatletyka
| 110 m przez płotki, odpadł w ćwierćfinale
|
Tadeusz Pacuła
| koszykówka
| Polska zajęła 7 miejsce, Pacuła był kapitanem reprezentacji
|
18.
| Tokyo 1964
| Krystian Czernichowski
| koszykówka
| Polska zajęła 6 miejsce
|
Józefa Ledwig
| siatkówka
| brązowy medal
|
Bohdan Likszo
| koszykówka
| Polska zajęła 6 miejsce, najlepszy strzelec zespołu (133 punkty w 9 meczach)
|
19.
| Meksyk 1968
| Halina Daniec
| gimnastyka
| wielobój - 67. miejsce, ćwiczenia wolne - 55. miejsce, poręcze - 45. miejsce, skok przez konia - 63. miejsce, równoważnia - 85. miejsce, wielobój drużynowo - 10 miejsce
|
Wiesława Lech-Czepiec
| gimnastyka
| wielobój - 46. miejsce, ćwiczenia wolne - 63. miejsce, poręcze - 50. miejsce, skok przez konia - 51. miejsce, równoważnia - 49. miejsce, wielobój drużynowo - 10 miejsce
|
Józefa Ledwig
| siatkówka
| brązowy medal
|
Bohdan Likszo
| koszykówka
| Polska zajęła 6 miejsce
|
Czesław Malec
| koszykówka
| Polska zajęła 6 miejsce
|
Lucyna Ochmańska-Bilska
| gimnastyka
| wielobój - 40. miejsce, ćwiczenia wolne - 43. miejsce, poręcze - 44. miejsce, skok przez konia - 44. miejsce, równoważnia - 41. miejsce, wielobój drużynowo - 10 miejsce
|
Elżbieta Porzec-Nowak
| siatkówka
| brązowy medal
|
Wanda Wiecha-Wanot
| siatkówka
| brązowy medal
|
Barbara Zięba
| gimnastyka
| wielobój - 46. miejsce, ćwiczenia wolne - 63. miejsce, poręcze - 50. miejsce, skok przez konia - 51. miejsce, równoważnia - 49. miejsce, wielobój drużynowo - 10 miejsce
|
20.
| Monachium 1972
| Piotr Dłucik
| pływanie
| 100 m st. grzbietowym - 25 czas w eliminacjach i odpadnięcie z konkurencji, sztafeta 4x100 m st. zmiennym - Polska uzyskała 15 czas eliminacji i odpadła z konkurencji
|
Kazimierz Kmiecik
| piłka nożna
| występy 3, minuty 225, bramka w spotkaniu półfinałowym, złoty medal
|
Piotr Langosz
| koszykówka
| Polska zajęła 10 miejsce
|
Andrzej Seweryn
| koszykówka
| Polska zajęła 10 miejsce
|
Antoni Szymanowski
| piłka nożna
| wstępy 6, minuty 540, złoty medal
|
21.
| Montreal 1976
| Kazimierz Kmiecik
| piłka nożna
| występy 4, minuty 307, srebrny medal
|
Antoni Szymanowski
| piłka nożna
| występy 5, minuty 450, gol w meczu z Koreą Pn., srebrny medal
|
22.
| Moskwa 1980
| Krzysztof Fikiel
| koszykówka
| Polska zajęła 7 miejsce
|
Elżbieta Katolik
| lekkoatletyka - biegi
| 800 m - odpadnięcie w półfinale, sztafeta 4x400 metrów - 6 miejsce
|
Dariusz Nowakowski
| judo
| waga półciężka, przegrana w dwóch walkach
|
Zbigniew Pierzynka
| lekkoatletyka - biegi
| maraton - 26 miejsce, 9 minut straty do zwycięzcy
|
Małgorzata Sosin
| gimnastyka
|
|
23.
| Los Angeles 1984
| Polska wraz z innymi państwami "bloku wschodniego" zbojkotowała Igrzyska
|
24.
| Seul 1988
| Ireneusz Kiejda
| judo
| waga musza, odpadnięcie w eliminacjach
|
Jerzy Pietrzak
| strzelectwo
| pistolet dowolny 50 m - 14./15. miejsce, pistolet pneumatyczny 10 m - 7. miejsce
|
25.
| Barcelona 1992
| Marcin Jałocha
| piłka nożna
| srebrny medal
|
Konrad Gałka
| pływanie
| 100 m st. motylkowym - 55 czas, odpadnięcie w eliminacjach, 200 m st. motylkowym - 18 czas i odpadnięcie w eliminacjach
|
Jerzy Pietrzak
| strzelectwo
| pistolet dowolny 50 m - 9. miejsce, pistolet pneumatyczny 10 m - 6. miejsce
|
Krzysztof Rojek
| boks
| waga ciężka, przegrana w pierwszej walce eliminacyjnej
|
26.
| Atlanta 1996
| Konrad Gałka
| pływanie
| 200 m st. motylkowym - 14 miejsce
|
Jerzy Pietrzak
| strzelectwo
| pistolet dowolny 50 m - 9./10. miejsce, pistolet pneumatyczny 10 m - 5. miejsce
|
Krzysztof Wojdan
| judo
| waga lekka, odpadł w pierwszej walce
|
27.
| Sydney 2000
| Patrycja Czepiec
| koszykówka
| Polska zajęła 8 miejsce
|
Ilona Mądra
| koszykówka
| Polska zajęła 8 miejsce
|
Jerzy Pietrzak
| strzelectwo
| pistolet dowolny 50 m - 9.-11. miejsce, pistolet pneumatyczny 10 m - 11.-14. miejsce
|
Krystyna Szymańska-Lara
| koszykówka
| Polska zajęła 8 miejsce
|
Anna Wielebnowska
| koszykówka
| Polska zajęła 8 miejsce
|
28.
| Ateny 2004
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
29.
| Pekin 2008
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
Lp.
| Turniej
| Zawodnik
| Dyscyplina
| Uwagi
|
1.
| Chamonix 1924
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
2.
| Sankt Moritz 1928
| Aleksander Rozmus
| narciarstwo
| kombinacja norweska - 22. miejsce, skoki narciarskie - 25. miejsce
|
3.
| Lake Placid 1932
| Zdzisław Motyka
| narciarstwo
| bieg na 18 km - 32. miejsce, bieg na 50 km - nie ukończył
|
4.
| Garmisch-Partenkirchen 1936
| Michał Górski
| narciarstwo
| bieg na 18 km - 22. miejsce
|
Marian Woyna-Orlewicz
| narciarstwo
| bieg na 18 km - 32. miejsce, kombinacja norweska - 24. miejsce
|
Karol Zając
| narciarstwo alpejskie
| kombinacja alpejska - 28. miejsce
|
5.
| Garmisch-Partenkirchen 1940
| Igrzyska nie odbyły się z powodu wojny
|
6.
| Cortina d'Ampezzo 1944
| Igrzyska nie odbyły się z powodu wojny
|
7.
| Sankt Moritz 1948
| Stanisław Bukowski
| narciarstwo
| bieg na 18 km - 70. miejsce, sztafeta 4 x 10 km - 10. miejsce
|
Mieczysław Gąsienica-Samek
|
|
|
Tadeusz Kwapień
| narciarstwo
| bieg na 18 km - 47. miejsce, kombinacja norweska - 25. miejsce, sztafeta 4 x 10 km - 10. miejsce
|
Jan Lipowski
| narciarstwo alpejskie
| slalom specjalny - nie ukończył
|
Jerzy Schindler
| narciarstwo alpejskie
| zjazd - 67. miejsce
|
8.
| Oslo 1952
| Andrzej Gąsienica-Daniel
|
|
|
Maria Kowalska
| narciarstwo alpejskie
| zjazd - 34. miejsce, slalom gigant - nie ukończyła, slalom specjalny - 34. miejsce
|
Tadeusz Kwapień
| narciarstwo
| bieg na 18 km - 41. miejsce
|
9.
| Cortina d'Ampezzo 1956
| Stanisław Bukowski
| narciarstwo
| bieg na 30 km - 29. miejsce, bieg na 50 km - 13. miejsce
|
Andrzej Gąsienica-Daniel
| narciarstwo
| skoki narciarskie - 20. miejsce
|
Helena Gąsienica-Daniel
| narciarstwo
| bieg na 10 km - 24 miejsce
|
Maria Gąsienica-Daniel-Szatkowska
| narciarstwo alpejskie
| zjazd - nie ukończyła, slalom gigant - 35. miejsce, slalom specjalny - nie ukończyła
|
Franciszek Gąsienica-Groń
|
| kombinacja norweska, brązowy medal
|
Maria Kowalska
| narciarstwo alpejskie
| zjazd - 19. miejsce, slalom gigant - 20. miejsce, slalom specjalny - 22. miejsce
|
Aleksander Kowalski
| narciarstwo
| kombinacja norweska - 15. miejsce
|
Zofia Krzeptowska-Gąsienica-Bukowa
| narciarstwo
| bieg na 10 km - 18. miejsce, sztafeta 3x5 km - 5. miejsce
|
Tadeusz Kwapień
| narciarstwo
| bieg na 15 km - 16. miejsce, bieg na 30 km - 12. miejsce
|
Józefa Pęksa-Czerniawska
| narciarstwo
| bieg na 10 km - 17. miejsce, sztafeta 3x5 km - 5. miejsce
|
Józef Rubiś
| narciarstwo
| bieg na 15 km - 34. miejsce, bieg na 30 km - 23. miejsce, sztafeta 4 x 10 km - 9. miejsce
|
10.
| Squaw Valley 1960
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
11.
| Innsbruck 1964
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
12.
| Grenoble 1968
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
13.
| Sapporo 1972
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
14.
| Innsbruck 1976
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
15.
| Lake Placid 1980
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
16.
| Sarajewo 1984
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
17.
| Calgary 1988
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
18.
| Albertville 1992
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
19.
| Lillehammer 1994
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
20.
| Nagano 1998
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
21.
| Salt Lake City 2002
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|
22.
| Turyn 2006
| Brak Wiślaków na Igrzyskach
|