Wiślacy na Mistrzostwach Europy
Z Historia Wisły
(Różnice między wersjami)
Linia 446: | Linia 446: | ||
|Strzelectwo | |Strzelectwo | ||
|Wersal | |Wersal | ||
- | |[[ | + | |[[Bogumiła Stawowska]] |
|drużynowo | |drużynowo | ||
|[[Grafika: Med 2.png|15px]]<br>Polska zajęła 2. miejsce – wyjaśnić patrz 1970 | |[[Grafika: Med 2.png|15px]]<br>Polska zajęła 2. miejsce – wyjaśnić patrz 1970 |
Wersja z dnia 08:13, 16 mar 2021
Zestawienie niepełne. Będzie systematycznie uzupełniane i weryfikowane.
Jeśli zauważyłeś jakieś nieścisłości, bądź pragniesz uzupełnić tę listę skontaktuj się z: redakcja@historiawisly.pl.
Data | Dyscyplina | Miejsce | Uczestnicy | Wynik | Uwagi |
---|---|---|---|---|---|
1931.03.27-30 | Zapasy | Praga | Władysław Bajorek | waga lekka: 4. miejsce | wygrał 2 walki i przegrał dwie walki |
1934.04.26-29 | Zapasy | Rzym | Władysław Bajorek | waga lekka: odpada w eliminacjach | przegrał dwie walki |
1937.05.02-07 | Koszykówka (m) | Ryga (Łotwa) | Paweł Stok | występy 5 (36 pkt) | Polska zajęła 4. miejsce |
1938.04.24-28 | Zapasy | Tallin | Władysław Bajorek | waga półśrednia: odpada w eliminacjach | wygrał jedną i przegrał dwie walki |
1939.05.21-28 | Koszykówka (m) | Kowno (Litwa) | Paweł Stok | występy ? | Polska zajęła 3. miejsce |
1946.04.30-05.04 | Koszykówka (m) | Genewa (Szwajcaria) | Paweł Stok | występy 5 (12.6) | Polska zajęła 9. miejsce |
Jacek Arlet | występy 5 (2.0 pkt) | ||||
1947.02.15-23 | Hokej | Praga | Tomasz Jasiński | 5. spotkań, 2 gole | Polska zajęła 5. miejsce statystyki niepełne - do weryfikacji Mistrzostwa Świata były zarazem Mistrzostwami Europy |
Bolesław Kolasa | 3. spotkań, 4 gole | ||||
Mieczysław Palus | 6. spotkań, 1 gol | ||||
Kazimierz Sokołowski | 2. spotkania | ||||
Zenon Peter | najprawdopodobniej nie zagrał w żadnym meczu | ||||
1947.04.27-05.03 | Koszykówka (m) | Praga (Czechosłowacja) | Jacek Arlet | występy 7 (1.0 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce |
Paweł Stok | występy 7 (6.0 pkt) | ||||
1948.01.30-02.08 | Hokej | Sankt Moritz | Tomasz Jasiński | 6. spotkań, 2 gole | Polska zajęła 5. miejsce statystyki do weryfikacji Igrzyska Olimpijskie były zarazem Mistrzostwami Świata i Europy |
Bolesław Kolasa | 4. spotkań, 2 gole | ||||
Mieczysław Palus | 6. spotkań, 3 gole | ||||
1949.09.10-18 | Siatkówka (k) | Praga | Urszula Figwer | występy 6 | Polska zajęła 3. miejsce |
1950.05.14-20 | Koszykówka (k) | Budapeszt | Irena Mamińska | występy 7 (0.7 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce |
1952.05.18-25 | Koszykówka (k) | Moskwa | Maria Kowalówka | występy 5 (5.0 pkt) | Polska zajęła 5. miejsce |
Halina Łaptaś | występy 5 (2.0 pkt) | ||||
Irena Mamińska | występy 5 (3.3 pkt) | ||||
Barbara Kowalczyk | występy 5 (0.3 pkt) | ||||
1955.06.15-22 | Siatkówka (k) | Bukareszt | Wanda Starzyk-Tumidajewicz | występy 5 | Polska zajęła 3. miejsce |
Danuta Kmieć | występy 5 | ||||
Barbara Szpyt | występy 5 | ||||
1955.06.07-19 | Koszykówka (m) | Praga (Czechosłowacja) | Tadeusz Pacuła | występy 11 (7.2 pkt) | Polska zajęła 5. miejsce |
Wincenty Wawro | występy 11 (10.3 pkt) | ||||
Stefan Wójcik jr. | występy 11 (7.6 pkt) | ||||
1956.06.02-10 | Koszykówka (k) | Praga | Barbara Kowalczyk | występy 8 (4.3 pkt) | Polska zajęła 5. miejsce |
1957.06.20-30 | Koszykówka (m) | Sofia (Bułgaria) | Tadeusz Pacuła | występy 10 (9.2 pkt) | Polska zajęła 7. miejsce wyjaśnić czy W. Wawro był zawodnikiem Wisły |
Stefan Wójcik jr. | występy 10 (3.3 pkt) | ||||
Wincenty Wawro | występy 10 (5.1 pkt) | ||||
1958.08.31-09.10 | Siatkówka (k) | Praga | Barbara Szpyt | występy 9 | Polska zajęła 3. miejsce |
Mirosława Kotula | występy 9 | ||||
1958.05.09-18 | Koszykówka (k) | Moskwa | Elżbieta Żółtowska | występy 8 (5.6 pkt) | Polska zajęła 5. miejsce |
Barbara Szydłowska | występy 8 (2.0 pkt) | ||||
Alina Szostak | występy 8 (3.5 pkt) | ||||
1959.05.21-31 | Koszykówka (m) | Stambuł (Turcja) | Tadeusz Pacuła | występy 9 (2.3 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce |
1960.06.03-11 | Koszykówka (k) | Sofia | Elżbieta Żółtowska | występy 7 (3.3 pkt) | Polska zajęła 4. miejsce |
Barbara Szydłowska | występy 7 (3.0 pkt) | ||||
Alina Szostak | występy 7 (8.0 pkt) | ||||
Krystyna Pabiańczyk | występy 7 (8.4 pkt) | ||||
1961.04.29-05.08 | Koszykówka (m) | Belgrad (Jugosławia) | Ryszard Niewodowski | występy 9 (4.1 pkt) | Polska zajęła 9. miejsce |
1962.09.22-29 | Koszykówka (k) | Miluza | Elżbieta Żółtowska | występy 5 (2.0 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce |
Barbara Szydłowska | występy 5 (6.0 pkt) | ||||
Alina Szostak | występy 5 (11.4 pkt) | ||||
Krystyna Pabiańczyk | występy 5 (4.6 pkt) | ||||
Danuta Dalewska | występy 5 (3.8 pkt) | ||||
Janina Wojtal | występy 5 (2.0 pkt) | ||||
1963.07.18-08.02 | Brydż | Baden-Baden | drużynowo: Andrzej Wilkosz i Czesław Kuklewicz | Polska zajęła 3. miejsce | |
1963.10.23-11.02 | Siatkówka (k) | Konstanca | Józefa Ledwig | występy 8 | Polska zajęła 2. miejsce |
1963.10.04-13 | Koszykówka (m) | Wrocław | Wiesław Langiewicz | występy 9 (4.3 pkt) | Polska zajęła 2. miejsce |
Bohdan Likszo | występy 9 (11.9 pkt) | ||||
1964.04.26 | Judo | Berlin | Czesław Łaksa | odpadł w eliminacjach | debiut Wiślaka na ME |
1964.09.06-13 | Koszykówka (k) | Budapeszt | Krystyna Pabiańczyk | występy 6 (12.3 pkt) | Polska zajęła 5. miejsce |
Irena Górka | występy 6 (4.8 pkt) | ||||
Alina Szostak | występy 6 (4.3 pkt) | ||||
Zdzisława Pabiańczyk | występy 6 (1.0 pkt)? | ||||
Janina Wojtal | występy 6 (2.0 pkt) | ||||
1965.05.30-06.10 | Koszykówka (m) | Moskwa (ZSRR) | Wiesław Langiewicz | występy 9 (7.9 pkt) | Polska zajęła 3. miejsce |
Bohdan Likszo | występy 9 (14.0 pkt) | ||||
Czesław Malec | występy 9 (11.0 pkt) | ||||
Edward Grzywna | występy 9 (1.8 pkt) | ||||
1965. | Brydż | Ostenda | drużynowo: Andrzej Wilkosz i Czesław Kuklewicz | Polska zajęła 10. miejsce | |
1966.05.08 | Judo | Luxemburg | Czesław Łaksa | waga lekka: 2. miejsce | pierwszy w historii medal mistrzowski dla Wiślaka |
1966.10.02-09 | Koszykówka (k) | Cluj | Krystyna Pabiańczyk | występy 7 (16.3 pkt) | Polska zajęła 8. miejsce |
Irena Górka | występy 7 (8.1 pkt) | ||||
Alina Szostak | występy 7 (9.7 pkt) | ||||
Zdzisława Pabiańczyk | występy 7 (4.3 pkt) | ||||
Danuta Matejko | występy 7 (0.0 pkt) | ||||
Janina Wojtal | występy 7 (7.0 pkt) | ||||
1966. | Brydż | Warszawa | drużynowo: Andrzej Wilkosz i Czesław Kuklewicz | Polska zajęła 10. miejsce | |
1967.05.28-29 | Gimnastyka | Amsterdam | Halina Daniec | 18. miejsce (wielobój) 7. miejsce (poręcze) | |
1967.05.12-13 | Judo | Rzym | Czesław Łaksa | odpadł w eliminacjach | |
Edward Suchan | odpadł w eliminacjach | ||||
1967.10.26-11.07 | Siatkówka (k) | Adana, Izmir | Józefa Ledwig | występy 9 | Polska zajęła 2. miejsce |
Elżbieta Porzec-Nowak | występy 9 | ||||
Wanda Wiecha-Wanot | występy 9 | ||||
1967.09.28-10.08 | Koszykówka (m) | Helsinki (Finlandia) | Bohdan Likszo | występy 9 (13.1 pkt) | Polska zajęła 3. miejsce |
Czesław Malec | występy 9 (8.0 pkt) | ||||
1968.05.19 | Judo | Lozanna | Czesław Łaksa | odpadł w eliminacjach | |
Edward Suchan | odpadł w eliminacjach | ||||
1968.07.05-15 | Koszykówka (k) | Messyna | Krystyna Pabiańczyk | występy 9 (8.8 pkt) | Polska zajęła 3. miejsce |
Barbara Nowak | występy 9 (6.7 pkt) | ||||
Janina Wojtal | występy 9 (11.9 pkt) | ||||
1969.09.27-10.05 | Koszykówka (m) | Neapol (Włochy) | Bohdan Likszo | występy 7 (7.2 pkt) | Polska zajęła 4. miejsce |
Marek Ładniak | występy 7 (2.2 pkt) | ||||
Andrzej Seweryn | występy 7 (2.7 pkt) | ||||
1969.05.17-18 | Gimnastyka | Landskrona | Wiesława Lech | 23. miejsce (wielobój) | |
Halina Daniec | 24. miejsce (wielobój) | ||||
1969.06 | Strzelectwo | Wersal | Bogumiła Stawowska | drużynowo | Polska zajęła 2. miejsce – wyjaśnić patrz 1970 |
1969. | Brydż | Oslo | drużynowo: Andrzej Wilkosz | Polska zajęła 8. miejsce | |
1970.09.11-19 | Koszykówka (k) | Rotterdam | Zdzisława Pabiańczyk | występy 7 (12.7 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce |
Barbara Nowak | występy 7 (0.0 pkt) | ||||
Janina Wojtal | występy 7 (14.3 pkt) | ||||
1970.10.19-31 | Brydż | Estoril | drużynowo: Andrzej Wilkosz, Wit Klapper, Adam Zimnielski i Łukasz Lebioda | Polska zajęła 2. miejsce | |
1970 | Pływanie | Barcelona | Piotr Chmielewski | 100 m stylem dowolnym sztafeta 3x100 m sztafeta 4x400 m | brak wyników wyjaśnić |
1970 | Strzelectwo | ? | Jerzy Pietrzak | broń kulowa: 6. miejsce | |
1971.08.22-29 | Strzelectwo | Suhl | Bożena Trela | psk 30+30 drużynowo | Polska zajęła 2. miejsce |
1971.09.24-10.01 | Siatkówka (k) | Gorizia, Reggio Emilia | Krystyna Maculewicz | występy 7 | Polska zajęła 3. miejsce |
1971.10.09-18 | Koszykówka (m) | Essen (RFN) | Marek Ładniak | występy 7 (5.6 pkt) | Polska zajęła 4. miejsce |
Andrzej Seweryn | występy 7 (5.3 pkt) | ||||
1971. | Brydż | Ateny | drużynowo: Andrzej Wilkosz, Łukasz Lebioda, Włodzimierz Wala, Zbigniew Furdzik | Polska zajęła 5. miejsce | |
1972.05.13-14 | Judo | Voorburg | Wojciech Dworczyński | odpadł w eliminacjach | |
1972.10.08-16 | Koszykówka (k) | Warna | Elżbieta Biesiekierska | występy 8 (4.0 pkt) | Polska zajęła 9. miejsce |
Barbara Nowak | występy 8 (5.4 pkt) | ||||
Janina Wojtal | występy 8 (9.2 pkt) | ||||
1973.09.27-10.05 | Koszykówka (m) | Badalona | Piotr Langosz | występy 7 (6.7 pkt) | Polska zajęła 4. miejsce |
Andrzej Seweryn | występy 7 (8.7 pkt) | ||||
1973.09.12-16 | Brydż | Ostenda | drużynowo: Andrzej Wilkosz, Łukasz Lebioda, Wit Klapper, Adam Zimnielski | Polska zajęła 3. miejsce | |
1974.03.09-10 | Lekkoatletyka (h) | Goeteborg | Elżbieta Katolik | 800 m: 2:02:38 | 1. miejsce - rekord Europy |
1974.05.05 | Judo | Londyn | Wojciech Dworczyński | odpadł w eliminacjach | |
Jerzy Wołoch | waga piórkowa: 7. miejsce | ||||
1974.08.23-09.01 | Koszykówka (k) | Cagliari | Elżbieta Biesiekierska | występy 7 (10.1 pkt) | Polska zajęła 9. miejsce |
Barbara Nowak | występy 7 (8.9 pkt) | ||||
Halina Kaluta | występy 7 (4.7 pkt) | ||||
Halina Iwaniec | występy 7 (8.0 pkt) | ||||
1974.09.01-08 | Lekkoatletyka | Rzym | Elżbieta Katolik | 800 m: 7. miejsce | |
1975.03.08-09 | Lekkoatletyka (h) | Katowice | Elżbieta Katolik | 800 m: 2:08:3 | 4. miejsce |
1975.05.11 | Judo | Lyon | Dariusz Nowakowski | drużynowo | Polska zajęła 3. miejsce |
Wojciech Dworczyński | waga półciężka: 7. miejsce | ||||
1975.06.07-15 | Koszykówka (m) | Belgrad | Piotr Langosz | występy 7 (4.3 pkt) | Polska zajęła 8. miejsce |
Adam Gardzina | występy 7 (10.3 pkt) | ||||
Dariusz Kwiatkowski | występy 7 (5.2 pkt) | ||||
Marek Ładniak | występy 7 (6.3 pkt) | ||||
Andrzej Seweryn | występy 7 (11.0 pkt) | ||||
1975.10-18-25 | Siatkówka (k) | Negotin, Belgrad | Krystyna Maculewicz | występy 7 | Polska zajęła 6. miejsce |
Anna Dudek | występy 7 | ||||
1975.07 | Strzelectwo | Bukareszt | Andrzej Takuśki | kbks-5 drużynowo | Polska zajęła 1. miejsce |
1975. | Brydż | Brighton | drużynowo: Andrzej Wilkosz, Łukasz Lebioda | Polska zajęła 4. miejsce | |
1976.05.06-07 | Judo | Kijów | Dariusz Nowakowski | odpadł w eliminacjach | |
Wojciech Dworczyński | odpadł w eliminacjach | ||||
1976.05.20-29 | Koszykówka (k) | Clermont-Ferrand | Elżbieta Biesiekierska | występy 8 (5.3 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce |
Lucyna Berniak | występy 8 (10.5 pkt) | ||||
Halina Kaluta | występy 8 (2.6 pkt) | ||||
Halina Iwaniec | występy 8 (10.5 pkt) | ||||
1976.09-15-21 | Strzelectwo | Skopje | Dorota Tyrawa | psk: drużynowo | Polska zajęła 2. miejsce |
Marek Surga | kbks-6: ? | ||||
1977.03.12-13 | Lekkoatletyka (h) | San Sebastian | Elżbieta Katolik | 800 m: 2:01:3 | 3. miejsce |
1977.09.25-10.02 | Siatkówka (k) | Kotka, Tampere | Krystyna Maculewicz | występy 7 | Polska zajęła 4. miejsce |
Anna Dudek | występy 7 | ||||
1977.09.29-10.02 | Strzelectwo | Rzym | Dorota Tyrawa | psk 30+30: drużynowo | Polska zajęła 3. miejsce |
1977. | Brydż | Helsinger | drużynowo: Andrzej Wilkosz, Łukasz Lebioda | Polska zajęła odległe miejsce | |
1978.03.11-12 | Lekkoatletyka (h) | Mediolan | Elżbieta Katolik | 800 m | odpadnięcie w eliminacjach |
1978.05.05-07 | Judo | Helsinki | Wojciech Dworczyński | waga półciężka: 7. miejsce | |
1978.05.24-30 | Koszykówka (k) | Poznań | Elżbieta Biesiekierska | występy 6 (1.5 pkt) | Polska zajęła 5. miejsce |
Lucyna Januszkiewicz | występy 6 (1.0 pkt) | ||||
Halina Kaluta | występy 6 (10.5 pkt) | ||||
Halina Iwaniec | występy 6 (5.2 pkt) | ||||
1978.08 | Strzelectwo | Hameenlinna | Dorota Tyrawa | ps 30+30 | Polska zajęła 3. miejsce |
1978. 02.22-25 | Strzelectwo | Kopenhaga | Dorota Tyrawa | ppn 40: drużynowo | Polska zajęła 3. miejsce |
1978.10.22 | Judo | Paryż | Dariusz Nowakowski, Wojciech Dworczyński, Stanisław Liro; Henryk Hałabuda | drużynowo | Polska zajęła 3. miejsce |
1979.05.24-27 | Judo | Bruksela | Dariusz Nowakowski | odpadł w eliminacjach | |
Wojciech Dworczyński | waga półciężka: 7. miejsce | ||||
1979.06.09-19 | Koszykówka (m) | Turyn | Krzysztof Fikiel | występy 7 (2.7 pkt) | Polska zajęła 7. miejsce |
Zbigniew Kudłacz | występy 7 (6.0 pkt) | ||||
Andrzej Seweryn | występy 7 (3.5 pkt) | ||||
1979.07 | Brydż | Lozanna | drużynowo: Andrzej Wilkosz, Łukasz Lebioda | Polska zajęła 7. miejsce | |
1979.08.04-05 | Lekkoatletyka | Turyn | Celina Sokołowska | 3000 m: 8:35:8 | 5. miejsce |
1980.03.01-02 | Lekkoatletyka (h) | Sindelfingen | Elżbieta Katolik | 800 m: 2:02:3 | 4. miejsce |
1980.09.19-28 | Koszykówka (k) | Banja Luka | Halina Iwaniec | występy 8 (10.4 pkt) | Polska zajęła 2. miejsce<ber> wyjaśnić czy M. Pawlak była zawodniczką Wisły |
Grażyna Jaworska | występy 8 (6.4 pkt) | ||||
Mariola Pawlak | występy 8 (5.4 pkt) | ||||
1980 | Strzelectwo | Dorota Tyrawa | ? | ? | |
Alicja Salamońska | ? | ||||
1981.05.26-06.05 | Koszykówka (m) | Praga | Krzysztof Fikiel | występy 8 (4.5 pkt) | Polska zajęła 7. miejsce Zbigniew Kudłacz brak stystystyk |
1981.07 | Brydż | Birmingham | drużynowo: Aleksander Jezioro | Polska zajęła 1. miejsce | |
1981.09.13-20 | Koszykówka (k) | Ancona | Halina Iwaniec | występy 7 (13.9 pkt) | Polska zajęła 2. miejsce brak w stat. FIBA: Halina Kaluta, Elżbieta Biesiekierska, Lucyna Berniak |
Marta Starowicz | występy 7 (2.0 pkt) | ||||
Grażyna Seweryn | występy 7 (3.7 pkt) | ||||
1981.09.19-27 | Siatkówka (k) | Sofia | Barbara Fikiel | występy 7 | Polska zajęła 5. miejsce |
Alina Kisiel | występy 7 | ||||
Lucyna Kwaśniewska | występy 7 | ||||
1982.09.13-20 | Strzelectwo | Rzym? | Dorota Tyrawa | psk 30+30: | 7. miejsce |
Jerzy Pietrzak | pd 60: 1. miejsce | ||||
1983.05.07-15 | Boks | Warna | Edward Maj | waga lekkośrednia: odpadł w pierwszej walce | |
1983.05.26-06.04 | Koszykówka (m) | Chen, Nantes | Krzysztof Fikiel | występy 7 (1.3 pkt) | Polska zajęła 9. miejsce |
1983.09.11-18 | Koszykówka (k) | Miskolc | Halina Iwaniec | występy 7 (9.0 pkt) | Polska zajęła 7. miejsce wątpliwość wobec E. Całej |
Grażyna Seweryn | występy 7 (13.2 pkt) | ||||
Małgorzata Niemiec | występy 7 (1.0 pkt) | ||||
1983.09.17-25 | Siatkówka (k) | Schwerin, Cottbus | Lucyna Kwaśniewska | występy 7 | Polska zajęła 9. miejsce |
Jarosława Różańska | występy 7 | ||||
Anna Kosek | występy 7 | ||||
1983 | Strzelectwo | ? | Dorota Tyrawa | psk 30+30: | 7. miejsce |
Jerzy Pietrzak | pd 60: 18. miejsce | ||||
1983 | Brydż | Wiesbaden | drużynowo: Andrzej Wilkosz | Polska zajęła 10. miejsce | |
1985.05.25 | Boks | Budapeszt | Dariusz Czernij | 63,5 kg: odpadł w pierwszej walce | |
1985.09.08-15 | Koszykówka (k) | Treviso | Grażyna Seweryn | występy 7 (1.0 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce wyjaśnić czy Cała była już zawodniczką Wisły |
Marta Starowicz | występy 7 (3.9 pkt) | ||||
Elżbieta Cała | występy 7 (2.0 pkt) | ||||
Anna Jaskurzyńska | występy 7 (11.6 pkt) | ||||
1985.09.29-10.06 | Siatkówka (k) | Enschede, Eindhoven | Lucyna Kwaśniewska | występy 7 | Polska zajęła 7. miejsce |
1985.06-05-16 | Koszykówka (m) | Stuttgart, Karlsruhe | Krzysztof Fikiel | występy 7 (10.3 pkt) | Polska zajęła 11. miejsce |
1985 | Strzelectwo | Jugosławia | Jerzy Pietrzak | pd 60: 7. miejsce | |
1985 | Brydż | Monte Carlo, Monaco | Andrzej Wilkosz | mistrzostwa par: 9. miejsce | |
1985 | Brydż | Salsomaggiore | drużynowo: Andrzej Wilkosz | Polska zajęła 8. miejsce | |
1986 | Strzelectwo | ? | Jerzy Pietrzak | ppn 60: 10. miejsce | |
1985 | Strzelectwo | Warna | Jerzy Pietrzak | ppn 60: 14. miejsce | |
1987.06.03-14 | Koszykówka (m) | Ateny | Krzysztof Fikiel | występy 8 (11.3 pkt) | Polska zajęła 7. miejsce |
Marek Sobczyński | występy ? | ||||
1987.09.04-11 | Koszykówka (k) | Kadyks | Grażyna Seweryn | występy 7 (8.7 pkt) | Polska zajęła 10. miejsce |
Marta Starowicz | występy 7 (3.0 pkt) | ||||
Anna Jaskurzyńska | występy 7 (19.7 pkt)? | ||||
1987 | Strzelectwo | ? | Jerzy Pietrzak | ppn 60: 13. miejsce | |
1987 | Brydż | Brighton | drużynowo: Andrzej Wilkosz, Piotr Bizoń | Polska zajęła 4. miejsce | |
1988.10.31 | Judo | Vise | Andrzej Pęcikiewicz | drużynowo | Polska zajęła 5. miejsce |
1989.09.02-10 | Siatkówka (k) | Karlsruhe | Anna Kosek | występy 7 | Polska zajęła 9. miejsce |
1990.02.22-03.03 | Strzelectwo | Arnhem | Jerzy Pietrzak | pd 60: 1. miejsce | |
1990.03.03-04 | Lekkoatletyka (h) | Glasgow | Zbigniew Janus | 800 m: 1:47:37 | 3. miejsce |
1990 | Strzelectwo | Holandia | Jerzy Pietrzak | broń pneumatyczna: 1. miejsce | |
1991.05.19 | Judo | Praga | Grzegorz Lech | odpadł w eliminacjach | |
1991.07.14-28 | Strzelectwo | Bologna | Jerzy Pietrzak | pd 60: 3. miejsce | |
1991 | Strzelectwo | ? | Jerzy Pietrzak | pdw: 3. miejsce | |
1991.08.22-25 | Pływanie | Ateny | Konrad Gałka | 10. miejsce: 2:02.50 | 200 m stylem motylkowym |
1991.09.28-10.03 | Siatkówka (k) | Bari | Magdalena Śliwa | występy 5 | Polska zajęła 9-10. miejsce |
1991.06.12-17 | Koszykówka (k) | Tel-Aviv, Jaffa | Grażyna Seweryn | występy 5 (2.6 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce |
Krystyna Szymańska-Lara | występy 5 (0 pkt) | ||||
1992.05.07-10 | Judo | Paryż | Bogdan Przystasz | 60 kg: odpadł w eliminacjach | Polska zajęła 3. miejsce |
Grzegorz Lech | 90 kg: odpadł w eliminacjach | ||||
1993.05.02 | Judo | Ateny | Krzysztof Wojdan | 71 kg: odpadł w eliminacjach | |
1993.08.03-08 | Pływanie | Sheffield | Konrad Gałka | 7. miejsce: 2:01.20 | 200 m stylem motylkowym w eliminacjach 2:01.02 |
1993 | Strzelectwo | ? | Jerzy Pietrzak | ppn 60: 5. miejsce | |
1993.08.01-14 | Strzelectwo | Brno | Jerzy Pietrzak | ppn 60: 2. miejsce | |
1994.03.02-06 | Strzelectwo | Strasbourg | Jerzy Pietrzak | ppn 60: | Polska zajęła 3. miejsce |
1994.05.19-22 | Judo | Gdańsk | Krzysztof Wojdan | 71 kg: 7. miejsce | |
Bogdan Przystasz | odpadł w eliminacjach - wyjaśnić | ||||
1994.10.23 | Judo | Haga | Krzysztof Wojdan | drużynowo | Polska zajęła 3. miejsce |
1995.08.17-27 | Pływanie | Wiedeń | Konrad Gałka | 2. miejsce: 1:59.50 | 200 m stylem motylkowym w eliminacjach 2:00.09 |
Konrad Gałka | 100 m stylem motylkowym tak w sprawozdaniu odpadł w eliminacjach | ||||
1995 | Strzelectwo | ? | Jerzy Pietrzak | broń kulowa: 6. miejsce | |
1996.05.19 | Judo | Haga | Krzysztof Wojdan | 71 kg: odpadł w eliminacjach | |
1996 | Gimnastyka | Birmingham | Katarzyna Kaliszewska | 49. miejsce (wielobój) | |
1999.05.28-06.06 | Koszykówka (k) | Katowice | Krystyna Szymańska-Lara | występy 8 (12.6 pkt) | Polska zajęła 1. miejsce |
Patrycja Czepiec | występy 8 (4.5 pkt) | ||||
Ilona Mądra | występy 8 (1.0 pkt) | ||||
1999.05.20-23 | Judo | Bratysława | Robert Zaczkiewicz | 66 kg: 7. miejsce | |
1999 | Brydż (seniorzy) | St. Julian's, (Malta) | drużynowo: Andrzej Wilkosz, Aleksander Jezioro, Stefan Szenberg | mistrzostwa par: 8. miejsce | POLAND 2 |
2000.07.03-09 | Pływanie | Helsinki | Filip Wroński | 28. w eliminacjach: 30:53 | 50 m stylem klasycznym |
2000.07.03-09 | Pływanie | Helsinki | Filip Wroński | 29. 1:04:37 | 100 m stylem klasycznym |
2000.07.03-09 | Pływanie | Helsinki | Filip Wroński | 15. miejsce w półfinale: 2:17:97 | 200 m stylem klasycznym w eliminacjach 2:17:80 |
2001.09.14-23 | Koszykówka (k) | Le Mans | Patrycja Czepiec | występy 8 (3.3 pkt) | Polska zajęła 6. miejsce wyjaśnić czy grała Krystyna Szymańska-Lara |
2002.03.24? | Strzelectwo | Saloniki | Bartłomiej Nogieć | ppn: 21. miejsce | |
2003.09.19-28 | Koszykówka (k) | Pyrgos | Krystyna Szymańska-Lara | występy 8 (1.9 pkt) | Polska zajęła 4. miejsce |
Ewelina Kobryn | występy 8 (2.5 pkt) | ||||
Anna Wielebnowska | występy 8 (2.7 pkt) | ||||
2005.09.02-11 | Koszykówka (k) | Bursa, Izmir | Elżbieta Międzik | występy 8 (6.1 pkt) | Polska zajęła 7. miejsce wyjaśnić czy Międzik była zawodniczką Wisły |
Ewelina Kobryn | występy 8 (5.5 pkt) | ||||
Anna Wielebnowska | występy 8 (9.5 pkt) | ||||
2006.05.26-28 | Judo | Tampere | Krzysztof Węglarz | 90 kg: 5. miejsce | |
Artur Kłys | odpadł w eliminacjach | ||||
2006 | Gimnastyka | Volos | Paula Koza, Marta Tajduś | drużynowo | Polska zajęła 13. miejsce |
2007.03.11-18 | Strzelectwo | Deauville | Beata Bartków-Kwiatkowska | ppn: 36. miejsce | |
2007.04.06-08 | Judo | Belgrad | Krzysztof Węglarz | 90 kg: 9. miejsce | |
2008.02.24-03.01 | Strzelectwo | Winterthur | Beata Bartków-Kwiatkowska | ppn 40: 43. miejsce | |
2008.06.07-29 | Piłka nożna | Dariusz Dudka | występy 3 (270 min.) | Polska zajęła ostatnie miejsce w grupie B | |
Adam Kokoszka | występy 1 (45 min.) | ||||
Wojciech Łobodziński | występy 3 (127 min.) | ||||
2008 | Gimnastyka | Clermont-Ferrand | Katarzyna Jurkowska | drużynowo | Polska zajęła 14. miejsce |
Gabriela Janik | finał skoku: 7. miejsce - wyjaśnić | ||||
2009.02.19-23 | Strzelectwo | Praga | Beata Bartków-Kwiatkowska | ppn 40: 28. miejsce | |
2009.03.29-04-05 | Gimnastyka | Mediolan | Monika Frandofert | 53. miejsce (wielobój) | |
2009.04.24-26 | Judo | Tbilisi | Krzysztof Węglarz | 90 kg: odpadł w eliminacjach | |
2009.06.07-15 | Koszykówka (k) | Ewelina Kobryn | występy 6 (12.0 pkt) | Polska zajęła 11. miejsce wyjaśnić czy P. Pawlak była już zawodniczką Wisły. | |
Paulina Pawlak | występy 6 (3.2 pkt) | ||||
2010.04.25 | Judo | Wiedeń | Katarzyna Kłys | 70 kg: drużynowo | Polska zajęła 2. miejsce |
2010.04.22-24 | Judo | Wiedeń | Katarzyna Kłys | 70 kg: odpadła w eliminacjach | |
2010 | Gimnastyka | Birmingham | Gabriela Janik, Katarzyna Jurkowska, Monika Frandofert | drużynowo | Polska zajęła 10. miejsce |
2011.03.01-06 | Strzelectwo | Brescia | Beata Bartków-Kwiatkowska | ppn 40: 28. miejsce | |
2011.04.03-10 | Gimnastyka | Berlin | Gabriela Janik | 29. miejsce (wielobój) | |
Monika Frandofert | 48. miejsce (wielobój) | ||||
2011.04.21-05.02 | Koszykówka (k) | Ewelina Kobryn | występy 6
(14.7 pkt) | Polska zajęła 11. miejsce | |
Paulina Pawlak | występy 6 (4.7 pkt) | ||||
2012.02.14-20 | Strzelectwo | Vierumaeki | Beata Bartków-Kwiatkowska | ppn 40: 15. miejsce drużynowo: 7. miejsce | Polska zajęła 7. miejsce |
2012.04.26-28 | Judo | Czelabińsk | Katarzyna Kłys | 70 kg: 2. miejsce | |
Rafał Filek | 100 kg: 1/8 | ||||
Krzysztof Węglarz | 90 kg: 1/32 | ||||
2012.05 | Gimnastyka | Bruksela | Katarzyna Jurkowska, Monika Frandofert | drużynowo | Polska zajęła 13. miejsce |
Katarzyna Jurkowska | 21. miejsce (wielobój) | ||||
2013.04.17-21 | Gimnastyka | Moskwa | Katarzyna Jurkowska | 5. miejsce (finał ćwiczeń na równoważni) | |
2014.05.12-18 | Gimnastyka | Sofia | Katarzyna Jurkowska | drużynowo | Polska zajęła 10. miejsce |
2014.06.21-07.01 | Brydż | Opatija (Chorwacja) | Włodzimierz Wala | drużynowo | Polska zajęła 3. miejsce (seniorzy) |
2015.04.13-19 | Gimnastyka | Montpellier (Francja) | Katarzyna Jurkowska | wielobój | 34. miejsce |
2016.06.01-04 | Gimnastyka | Sofia | Katarzyna Jurkowska | drużynowo | Polska zajęła 11. miejsce |
2016.06.01-04 | Gimnastyka | Sofia | Katarzyna Jurkowska | indywidualnie | 15. miejsce równoważnia, 11. wielobój, 8. skok |
2018.06.21 | Szermierka | Nowy Sad (Serbia) | Aleksandra Zamachowska , Renata Knapik-Miazga | drużynowo | Polska zajęła 2. miejsce (seniorki) |
Wyjaśnić udział Cichowskiej i Radonia w ME w 1970 – tak według sprawozdania…